Štefková se po dlouhé pauze vrátila dvěma výhrami. K dalšímu zápasu ale nenastoupí

  • ITF MILOVICE - Barbora Štefková na svém prvním turnaji po více než osmiměsíční pauze, během které léčila zraněná zápěstí, vyhrála dva zápasy po povedeném obratu. Na podniku ITF v Milovicích si po postupu do čtvrtfinále pochvalovala, že ruce drží, limitovalo ji ale zranění stehenního svalu a rozhodla se ze soutěže odstoupit.
    1. 12. 2017, 10:25 | Aktuality |  4 komentáře
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

Barbora Štefková si už zahrála kvalifikaci všech grandslamů a třikrát se dostala do hlavní soutěže turnajů WTA. Ve světovém žebříčku se vyšplhala na 154. místo a brzy chtěla útočit na elitní stovku.

Slibně rozjetou kariéru rodačky z Olomouce však letos v březnu přibrzdilo zranění obou zápěstí. Lékaři navíc nedokázali zjistit, co velké a vleklé bolesti způsobilo a česká tenistka vypadla na víc než půl roku ze hry. 

Na kurty se Štefková vrátila až tento týden v Milovicích, kde úspěšně absolvovala dva zápasy na halovém podniku ITF 15k. Dvaadvacetiletá Češka otočila nepříznivý vývoj soubojů s Belgičankou Minnenovou i Italkou Bronzettiovou a především si víc než výsledek pochvalovala zdravotní stav.

"Samozřejmě jsem ráda, že jsem vyhrála dva zápasy. To byl můj takový cíl, zkusit si, jestli ty ruce budou v pořádku v zápasovém zatížení. To se podařilo takže jsem ráda, že ruce drží," řekla Štefková po včerejším bezmála tříhodinovém osmifinále pro kanál Tenisový svět. 

Zcela bez bolestí však nehrála. Proti Bronzettiové nastoupila se zabandážovaným stehnem a přiznala, že v pohybu byla částečně limitovaná.

"Trochu mě to limituje, nemůžu se pořádně rozběhnout dopředu. Mám to zavázané, což trochu pomáhá, ale není to stoprocentní," uvedla aktuálně hráčka páté světové stovky Štefková po postupu do prvního čtvrtfinále od loňského srpna. K dnešnímu čtvrtfinále už však Štefková nenastoupí, neboť ze soutěže odstoupila a do semifinále pustila bez boje krajanku Dianu Šumovou.

Pokud Štefková svalové zranění vyléčí, má příští týden v plánu odehrát ještě svůj poslední turnaj sezony v Jablonci nad Nisou a pokračovat tak návratu na pozice, na kterých byla na začátku letošního roku. 

"Počítám s tím, že to nebude lehké. Mám ale na osm turnajů protected ranking, takže toho určitě využiju. Myslím se, že když zůstanu zdravá a znovu se mi to nevrátí, tak se tam vrátím. Chtěla bych se co nejrychleji vrátit na pozice, na kterých jsem byla. Ale nemyslím si, že by to byla nějaká moje laťka. Věřím, že když budu zdravá, tak mohu být ještě výš,“ uvedla v Milovicích Štefková.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (4)
02.12.2017 19:15Od: horska.kraslice
Ach jo, je to smutné, když naše mladé hráčky se už potýkají se zdravotními problémy. Loni Marky, letos Barča. :-(
[ Reagovat ]
01.12.2017 23:23Od: Dobry-den Lékaři navíc nedokázaly zjistit...
tak to je teda sýla -_-
[ Reagovat ]
02.12.2017 10:07Od: LubosZabloudil Re: OPRAVENO
Děkuji za upozornění ;)
[ Reagovat ]
01.12.2017 16:13Od: Haitik Vika
Vice se nějak rozpadá tým, teď jí opouští i její kondiční trenér..
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist