Zakopaný pes? Nevyužité šance, litovala Krejčíková

  • Barbora Krejčíková viděla hlavní příčinu vyřazení ve 2. kole US Open v nevyužitých šancích. Zatímco v minulosti se jí dařilo klíčové situace proměňovat, tentokrát v duelu se Srbkou Aleksandrou Kruničovou neuspěla a prohrála 6-2 4-6 2-6. Třiadvacátá hráčka světa přesto věří, že je na správné cestě a chce nyní uspět ve čtyřhře s Kateřinou Siniakovou.
    1. 9., 14:20 | Aktuality |  13 komentářů
    Barbora Krejčíková (© AFP)Barbora Krejčíková (© AFP) 
     
  • Profil hráče

"Zápas se zlomil v mých nevyužitých šancích. Dřív jsem je proměňovala. Když se mi to ale nedaří, vezme si důležité balony soupeřka a vyhraje," řekla novinářům po vyřazení ze dvouhry Krejčíková.

Zatímco v prvním setu se jí proti 96. hráčce světa Kruničové podařilo získat tři brejky, v dalším průběhu prolomila soupeřčin servis už jen jednou. "Určitě musela přidat a něco změnit. Tam se bohužel utkání zlomilo. Také ve třetím setu jsem si vytvořila příležitosti, jenže jsem je neuhrála. Musíme se na průběh utkání podívat, poučit se a jít dál," uvedla Krejčíková.

Neúspěch ji mrzel o to víc, že se po fyzické stránce cítí stále lépe. "S každým zápasem se zlepšuju. Nemůžu říct, že bych kondičně odešla nebo se zranila. Jsem zdravá. Spíš jde o využívání šancí. Tím jsem soupeřky pokládala na lopatky, ale teď se to otáčí proti mě. V tom je zakopaný pes," podotkla Krejčíková.

O případných změnách v týmu proto neuvažuje. "Myslím, že jsem v dobrém procesu. Když se podívám na zápasy, co jsem tu odehrála, tak ze začátku to bylo docela špatné. Dělala jsem řadu nevynucených chyb a nehrála dobře. Teď se ale výkony zlepšují a jsem na správné cestě. Kazí mi to jen nevyužité příležitosti, a to se nedá natrénovat. Musím si tím projít a věřit, že se to jednou otočí," řekla brněnská rodačka.

V příštích dnech si chce spravit chuť ve čtyřhře s dlouholetou parťačkou Siniakovou. S tou už letos triumfovala na Australian Open nebo ve Wimbledonu. "Doufám, že se nám bude dařit. Když už mi singl nevyšel, dám do deblu všechno, abychom tu byly co nejdéle," uvedla Krejčíková.

Titul z US Open je poslední, který českému páru chybí do kompletní grandslamové sbírky. "Výzva je tam vždy a chceme hrát všechny grandslamy co nejlépe. Nevím, jestli to budeme nějak speciálně řešit," dodala Krejčíková.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (13)
01.09.2022 21:32Od: Fandina Krejča
se snažila vnutit Krunic svoji hru, ale ta ji k tomu nepustila. Viděla jsem třetí set a to byla od Báry bída. Podání v důležitých okamžicích nebylo top a chyběly mi tam esa. A asi také hrála dost pomalu. A doufám, že příště to už bude lepší a samozřejmě držím palce do debla.
[ Reagovat ]
01.09.2022 19:31Od: peggy
Na tu se nedá koukat,ať jde hrát turnaje 250 tam snad projde do 3kola.Nebo ať jde hrát tak za nějakou rozvojovou zemi,Cesku dělá hroznou pověst Hlavně, že má auto a vše je ji suma fuk.
[ Reagovat ]
01.09.2022 18:55Od: hanz
Krejča hraje dlouhodobě houbeles, ty její nahazovačky, často v outech, body opravdu nepřinesou. Servis hrozný, dablů jak máku a podržet míč ve hře taky nadlidský výkon, náznak útoku končí v síti. Tady to chce celkový restart, ani koukat se na to nedá.smile
[ Reagovat ]
01.09.2022 16:24Od: tommr Bára Krejčíková
Bára je zcela nesoudná. O nějakým zlepšování nemůže být ani řeč. Hraje pomalu a dělá strašný chyby. Je logický že když se netrefí do kurtu tak pak ani nemůže proměnovat šance ...
Jediný v čem s ní souhlasím je to že by se ted měly naplno koncentrovat na debla. Bude to ale těžký protože ta nepohoda ze singlu se musí zákonitě přenášet i do debla ...
[ Reagovat ]
01.09.2022 16:36Od: horska.kraslice
Čtyřhra je jiná disciplína a Bára je zvyklá to oddělovat, takže doufám, že se z toho i tentokrát otřepe, stejně tak jako Kateřina, která si dnes před čtyřhrou ještě patrně připíše prohru s Alizé (s tou prohrou bych se ráda mýlila, ale....).
[ Reagovat ]
01.09.2022 16:50Od: tommr
Katka bude nejspíš po dnešním zápase s Cornetkou na prášky at už vyhraje nebo prohraje. Dneska je proto bude muset táhnout Bára. Když dokáže ten včerejší nezdar hodit za hlavu tak by ty Rumunky měly přehrát ...
[ Reagovat ]
01.09.2022 16:59Od: horska.kraslice
Spoléhám na to, že i Katka je na takovéhle scénáře zvyklá, takže doufám, že i dnes to zkousne a do čtyřhry se pustí s vehemencí jí vlastní.
[ Reagovat ]
01.09.2022 17:18Od: A211 Re: Ano
Ano jako by byla vyhořelá bez zápalu, aktivity kondice chybí toho hodně
[ Reagovat ]
01.09.2022 15:04Od: JohnB
Spíš chybějící pokora.
[ Reagovat ]
01.09.2022 15:36Od: Krisboy
Taky se mi zdá. Svádět to na psa je trapné.
[ Reagovat ]
01.09.2022 15:56Od: elsky
Neviděl jsem.. zmiňovaná psychika v rozhodujících chvílích nebo prostě hraje hůř, na úrovni předloňska a dřív?
[ Reagovat ]
01.09.2022 16:16Od: Mantra
hraje hůř a proto je z toho psychicky dole, pak hraje hůř smilesmile
[ Reagovat ]
01.09.2022 14:39Od: Mantra BK
mlčeti zlato, tě neučili?
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist