Zvonarevová vyhrála skupinu bez ztráty setu, porazila i Clijstersovou

29. 10. 2010, 23:02
TURNAJ MISTRYŇ - Vera Zvonarevová má v Dauhá našlápnuto k životnímu úspěchu. Ruská hráčka porazila i Clijstersovou a bez ztráty setu vyhrála Bílou skupinu. O finále se utká se světovou jedničkou Caroline Wozniackou. Poraženou Belgičanku čeká Stosurová.
Vera Zvonarevová

Věra Zvonarevová potvrzuje skvělou formu. Na Turnaji mistryň vyhrála i svůj třetí zápas, když v souboji o první místo v Bílé skupině zdolala druhá hráčka světového žebříčku Belgičanku Kim Clijstersovou 6-4 7-5.

Šestadvacetiletá Zvonarevová zatím v Dauhá neztratila ani set a drží si naději na bonus 1,34 milionu dolarů, který může získat hráčka, jež projde celou soutěží bez porážky. O rok starší Belgičance oplatila vyřazení ze zářijového finále US Open a vyrovnala jejich letošní vzájemnou bilanci na 2-2. Celkově však má navrch Clijstersová, která vede 6-3 na zápasy.

Obě měly před dnešním duelem postup do semifinále jistý. Hrály jen o to, s kým si v sobotu zahrají o finále. Na vítězku čekala světová jednička Wozniacká, kterou si jistě více přála Ruska. S Dánkou má totiž vyrovnanou bilanci, naopak se Stosurovou, s níž by hrála v případě dnešní porážky, prohrála šest vzájemných soubojů v řadě.

"Zatím je to úžasný týden. Sehrála jsem tu tři perné zápasy s výbornými soupeřkami a porazit je bylo super," libovala si Zvonarevová.

Clijstersová přičítala prohru i únavě po předchozím utkání s Azarenkovou, kterou porazila ve třech setech a zápas skončil až téměř hodinu po půlnoci. "Včera to byl náročný zápas, dneska jsem to trochu cítila. Teď naberu energii zpátky a bude to zase lepší," uvedla vítězka Turnaje mistryň z let 2002 a 2003. V sobotu ji čeká Stosurová, vítězka Kaštanové skupiny, jež v Dauhá ztratila set až ve chvíli, kdy měla jistý postup a mohla šetřit síly.

Sobotní program:
14:00 Raymondová/Stubbsová (USA/Austr.) - Peschkeová/Srebotniková (ČR/Slovin.),
16:30 Clijstersová (Belg.) - Stosurová (Austr.)
18:00 Wozniacká (Dán.) - Zvonarevová (Rus.)
19:30 Dulková/Pennettaová (Arg./It.) - Kingová/Švedovová (USA/Kaz.)

Loňská semifinalistka závěrečného podniku sezony Jelena Jankovičová tentokrát neuhrála v ani set. Srbka se před odletem do Dauhá potýkala se špatnou formou a navíc prodělala virózu. Na závěr Bílé skupiny podlehla Bělorusce Victorii Azarenkové 4-6 1-6. Azarenková, jež měla dosud na kontě rovněž dvě porážky, si na poslední chvíli zajistila bonus 100.000 dolarů alespoň za jednu výhru.

Totéž se povedlo v Kaštanové skupině Italce Francesce Schiavoneové, která se rozloučila s turnajem vítězstvím nad Jelenou Dementěvovou. Ruska po zápase překvapivě oznámila konec kariéry.

Letošní šampionka Roland Garros byla ráda, že se naladila na vítěznou notu před cestou na finále Fed Cupu s USA do San Diega. "Hrála jsem o trošku lépe a byla o něco víc soustředěná než Jelena," řekla Italka.

V sobotu zahájí své účinkování na Turnaji mistryň Květa Peschkeová. Českou deblistku čeká po boku Slovinky Katariny Srebotnikové semifinále proti americko-australskému páru Lisa Raymondová, Rennae Stubbsová.