skreč
17.12.2021 - 06.02.2022
skreč

Zprávy

Sousa ukončil kariéru. Nejlepší portugalský tenista se loučil na domácí antuce v Estorilu

ATP ESTORIL - Joao Sousa v 35 letech ukončil kariéru. Bývalý 28. hráč světa odehrál poslední zápasy před domácími fanoušky na antuce v Estorilu, kde před šesti lety získal jeden ze čtyř titulů na okruhu ATP. Letos skončil hned v prvním kole, v němž zkušený Portugalec podlehl 5:7, 4:6 o generaci mladšímu Francouzi Arthuru Filsovi (19) a následně se po úvodním vystoupení rozloučil i ve čtyřhře.

Nový teenager na scéně: Fonseca při své první výhře na okruhu nadělil kanára Filsovi

ATP RIO DE JANEIRO – Joao Fonseca (17) se stal prvním tenistou narozeným v roce 2006, jenž vyhrál zápas v hlavní soutěži turnaje ATP Tour. Sedmnáctiletý Brazilec porazil v úvodním kole antukového turnaje v rodném Riu de Janiero 36. hráče světa Arthura Filse z Francie 6:0, 6:4.

Drzé a odhodlané mládí: Šest teenagerů včetně Menšíka se v Melbourne hlásí o slovo

Zatím se o nich tolik nemluví, mezi nadějné mladíky, kteří mají převzít vládu nad tenisovým světem, se počítají hlavně Alcaraz, Sinner či Rune. Jenže za současnou vlnou nové hvězdné generace vyrůstá ještě jedna další. V Melbourne se v hlavní soutěži mužů představilo šest teenagerů a hned pět, včetně českého obra Jakuba Menšíka (18) postoupilo dál.