2. den v Singapuru: Halepová vyzve Garciaovou, Svitolinová se utká s Wozniackou

  • Letošní ročník Turnaje mistryň v Singapuru pokračuje druhým hracím dnem a tentokrát se bude bojovat v rámci Červené skupiny. Světová jednička Simona Halepová na úvod programu vyzve jedenáct zápasů neporaženou Caroline Garciaovou a po nich na centrální dvorec nastoupí Jelina Svitolinová s Caroline Wozniackou.
    23. 10. 2017, 01:00 | Previews |  15 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     

1. Simona Halepová (1.) - Caroline Garciaová (8.)
Úvod pondělního programu zahájí ve 13:30 SELČ světová jednička Simona Halepová a jedenáct zápasů neporažená Caroline Garciaová. Francouzka v Asii senzačně triumfovala ve Wuhanu i Pekingu a právě v pekingském finále svou dnešní soupeřku ve dvou těsných setech přehrála. Ve vzájemné bilanci však vede Halepová, která se pokusí přerušit šňůru vítězství Garciaové a potvrdit zkušenosti z předchozích ročníků akce pro osm nejlepších tenistek sezony.

Poslední duel nedávno v Pekingu vyhrála Garciaová

Halepová vstoupila do letošní sezony trochu nešťastně. Rumunku očividně trápilo zranění kolene a na prvních čtyřech akcích letošního roku dokázala vyhrát jen tři zápasy. Do své obvyklé formy se dostala až na konci března v Miami, kde uhrála čtvrtfinále, v němž nestačila na pozdější vítězku Kontaovou.

Antukovou sezonu měla tradičně vynikající. Část sezony na nejpomalejším tenisovém povrchu zahájila semifinálovou účastí ve Stuttgartu, posléze v Madridu úspěšně obhájila loňský triumf, v Římě prohrála finále se Svitolinovou a na French Open sahala po premiérovém grandslamovém vavřínu, který jí však sebrala Ostapenková.

Také na trávě se šestadvacetileté rodačce z rumunské Constanty dařilo. V Eastbourne došla do čtvrtfinále a ve Wimbledonu rovněž postoupila mezi nejlepší osmičku. Znovu ji zastavila britská jednička Kontaová.

Na amerických betonech se Halepová týden od týdne zlepšovala. Ve Washingtonu uhrála čtvrtfinále, v Torontu semifinále a v Cincinnati finále. Na US Open měla smůlu na los. Do prvního kola schytala neoblíbenou Šarapovovou, s níž prohrála i sedmý vzájemný duel.

Po prvním zápase se loučila také ve Wuhanu, kde byla nad její síly Kasatkinová. V Pekingu se ale Rumunka opět rozjela. Poprvé dokázala porazit Šarapovovou, oplatila porážku Kasatkinové a Ostapenkové a skončila až ve finále na raketě Garciaové.

Halepová se letos už třikrát mohla stát světovou jedničkou. Od tenisového trůnu ji dělila jediná výhra na French Open, ve Wimbledonu a v Cincinnati. Uspěla však až na čtvrtý pokus, právě díky finálové účasti v Pekingu.

Turnaje mistryň se aktuální světová jednička zúčastní počtvrté v kariéře a čtvrtým rokem po sobě. Nejlépe dopadla hned při své premiéře v roce 2014, kdy prohrála až ve finále se Serenou Williamsovou. V dalších dvou letech skončila vždy ve skupině.

Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Madrid (vítězka);  Peking,  Cincinnati,  French Open,  Řím (finále);  Toronto,  Stuttgart (semifinále)
Letošní bilance: 46-15
Největší úspěchy v hale: Petrohrad (čtvrtfinále)
Letošní bilance v hale: 1-0
Výsledky na grandslamech: Australian Open (1. kolo), French Open (finále), Wimbledon (čtvrtfinále), US Open (1. kolo)
Letošní bilance vs Top 10: 5-4 (kariérní 27-39)

Bilance na Turnaji mistryň
Kariérní bilance: 5-6
Nejlepší výsledek: finále (2014)
Loňský výsledek: skupina
Generálka: Wuhan (2. kolo), Peking (finále)

Halepová má Garciaové co oplácet

Garciaová teprve podruhé v kariéře odstartovala tenisový rok až na Australian Open. V Melbourne letos skončila ve třetím kole na raketě Strýcové a dlouho se nemohla dostat do formy. Na dalších čtyřech turnajích vyhrála jen tři zápasy.

Dvou výher v řadě se dočkala až v Indian Wells. V Miami ale nepotvrdila nasazení a loučila se po prvním duelu. První výraznější výsledek letošní sezony přišel až v Monterrey. Francouzka v mexické metropoli letos poprvé postoupila do semifinále.

Na antuce se však vrátila ke scénáři předchozích výkonů. V Madridu prohrála v prvním kole a v Římě výsledek ze Španělska jen o stupínek vylepšila. Na domácí antuce už to bylo o něčem jiném. Na poslední přípravné akci před startem domácího grandslamu ve Štrasburku došla do semifinále a na pařížské antuce postoupila do svého premiérového grandslamového čtvrtfinále, v němž ji zastavila česká jednička Karolína Plíšková.

Právě výsledek na domácím grandslamu Garciaovou pořádně povzbudil. Další semifinále přidala na trávě na Mallorce a v solidní formě se ukázala také ve Wimbledonu, kde skončila v osmifinále.

Po Wimbledonu ji na antuce zastavily dvě české hráčky. Ve druhém kole v Gstaadu senzačně Martincová a v bastadském semifinále pozdější vítězka Siniaková.

Na amerických betonech se Francouzce nejvíce zadařilo hned na úvod, když v Torontu postoupila do čtvrtfinále. V Cincinnati naopak prohrála v prvním kole a její pouť na US Open ve třetím kole ukončila Kvitová.

V Asii zažila Garciaová kariérní zlom a jednoznačně nejlepší okamžiky své kariéry. V Tokiu sice uhrála "jen" čtvrtfinále, nicméně poté získala svůj nejcennější titul ve Wuhanu, o týden později ještě cennější v Pekingu a poprvé v kariéře pronikla do Top 10.

Svou premiéru na Turnaji mistryň si zajistila na poslední chvíli, když díky triumfům v Asii z posledního osmého postupového místa sesadila Britku Kontaovou. Další aktérky se pokusí ukončit její sérii 11 vyhraných zápasů v řadě.

Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Peking,  Wuhan (vítězka);  Bastad,  Mallorca,  Štrasburk,  Monterrey (semifinále)
Letošní bilance: 46-20
Největší úspěchy v hale: Tchaj-pej (2. kolo)
Letošní bilance v hale: 1-1
Výsledky na grandslamech: Australian Open (3. kolo), French Open (čtvrtfinále), Wimbledon (osmifinále), US Open (3. kolo)
Letošní bilance vs Top 10: 3-6 (kariérní 11-27)

Bilance na Turnaji mistryň
Kariérní bilance: premiéra
Nejlepší výsledek: -
Loňský výsledek: -
Generálka: Tokio Premier (čtvrtfinále), Wuhan (vítězka), Peking (vítězka)

Naváže Garciaová na asijskou vítěznou šňůru?

2. Jelina Svitolinová (4.) - Caroline Wozniacká (6.)
Druhý souboj v rámci Červené skupiny svedou Jelina Svitolinová a Caroline Wozniacká. Obě hráčky měly v plánu poslední generálku na závěrečný vrchol sezony odehrát v Hongkongu, ale obě se rozhodly kvůli zraněním z hongkongské akce po výhře v prvním kole raději odhlásit. Ve vzájemné bilanci jasně dominuje Svitolinová, která vyhrála všechna tři vzájemná měření sil, přičemž bývalou světovou jedničku dokázala letos porazit ve finále v Dubaji i Torontu.

Svitolinová zatím s Wozniackou neprohrála

Svitolinová si jako první zastávku letošní sezony zvolila Brisbane a uhrála semifinále. Na Australian Open prohrála ve třetím kole a životní etapu své kariéry odstartovala triumfem na halové akci WTA v Tchaj-peji. Další cennou trofej si odvážela z Dubaje.

Poté se třiadvacetileté Ukrajince na chvíli přestalo dařit. V Kuala Lumpuru po výhře v prvním kole nenastoupila k dalšímu utkání, v Indian Wells skončila v osmifinále a v Miami hned po prvním zápase.

Antukovou sezonu může světová čtyřka hodnotit rozhodně pozitivně. Antukové jaro zahájila ziskem titulu v Istanbulu, další přidala v Římě a na French Open jí jen těsně uniklo premiérové grandslamové semifinále, když neudržela obrovské vedení proti Halepové. Jediné velké zaváhání na oranžové drti zaznamenala porážkou v prvním kole v Madridu.

Na svém nejhorším povrchu trávě to nebylo od Ukrajinky až tak špatné. Do dějiště Wimbledonu přijela s bilancí jedné výhry a jedné porážky a v All England Clubu nakonec překvapivě došla až do osmifinále, v němž potrápila Ostapenkovou.

Že Svitolinové více sedí tvrdý povrch, potvrdila hned na prvním podniku po Wimbledonu v Torontu, kde slavila již pátý letošní titul a třetí z akcí WTA Premier 5. V Cincinnati ale prohrála už v osmifinále a stejného výsledku se dočkala také na US Open po prohře s pozdější finalistkou Keysovou.

Kvůli náročnému programu si vzala měsíční volno a na kurty se vrátila na začátku října v Pekingu. V hlavním městě prohrála třísetovou maratonskou bitvu s pozdější šampionkou Garciaovou, přičemž proti rozjeté Francouzce měla mečbol.

Kvůli zranění se před utkáním druhého kola v Hongkongu raději z turnaje odhlásila, aby byla stoprocentně připravená na svou premiéru na Turnaji mistryň.

Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Toronto,  Řím,  Istanbul,  Dubaj,  Tchaj-pej (vítězka);  Brisbane (semifinále)
Letošní bilance: 52-12
Největší úspěchy v hale: Tchaj-pej (vítězka)
Letošní bilance v hale: 5-0
Výsledky na grandslamech: Australian Open (3. kolo), French Open (čtvrtfinále), Wimbledon (osmifinále), US Open (osmifinále)
Letošní bilance vs Top 10: 10-3 (kariérní 19-28)

Bilance na Turnaji mistryň
Kariérní bilance: premiéra
Nejlepší výsledek: -
Loňský výsledek: -
Generálka: Peking (čtvrtfinále), Hongkong (2. kolo)

Svitolinová si odbyde svou premiéru na Turnaji mistryň

Wozniacká neměla špatný start. V Austrálii vyhrála na všech třech turnajích dva zápasy, což znamenalo čtvrtfinálovou účast v Aucklandu a Sydney a postup do třetího kola Australian Open.

Mnohem lepších výsledků ale dosáhla na Arabském poloostrově. V Dauhá prohrála až ve finále s Karolínou Plíškovou a v Dubaji rovněž ve finále, tentokrát se Svitolinovou. V Indian Wells vypadla ve čtvrtfinále a v Miami přidala další finálovou účast, tehdy byla nad její síly Kontaová.

Na antuce se naopak bývalé světové jedničce příliš nedařilo. Na přípravných turnajích dosáhla nejlepšího výsledku postupem do čtvrtfinále v Charlestonu. Z Prahy a Madridu odjížděla s bilancí jedné výhry a jedné porážky a ve Štrasburku skrečovala utkání prvního kola. Na French Open však uspěla, když po sedmi letech postoupila až do čtvrtfinále.

Generálka na Wimbledon Dánce vyšla náramně. V Eastbourne se probojovala do finále. Znovu ovšem neuspěla a opět ji připravila porážku česká jednička Karolína Plíšková. V All England Clubu prohrála v osmifinále s Vandewegheovou.

Po skončení nejkratší etapy sezony se ještě vrátila na antuku. V Bastadu hrála celkově již páté letošní finále a už potřetí nezvládla souboj o titul s Češkou, tentokrát se Siniakovou.

Nenechala se však rozhodit a sezonu amerických betonů zahájila postupem do finále v Torontu. Ani šestý pokus ale v zisk trofeje neproměnila, letos podruhé ji ve finále porazila Svitolinová. Ve čtvrtfinále v Cincinnati si připsala další prohru s Plíškovou a na US Open ve druhém kole nestačila na rozjetou Makarovovou.

Kýženého titulu se přece jen dočkala, a to na oblíbené akci v Tokiu, kde triumfovala také v roce 2010 a loni. Ve Wuhanu se překvapivě loučila hned po duelu s Řekyní Sakkariovou. V osmifinále pekingského turnaje jí vystavila stopku Kvitová. V Hongkongu začala v roli obhájkyně titulu drtivým vítězstvím nad Bouchardovou, ale poté z turnaje kvůli problémům s rukou odstoupila.

Do Singapuru se Wozniacká vrací poprvé od roku 2014, kdy se Turnaj mistryň v asijské metropoli konal poprvé. Celkově se akce pro osm nejlepších tenistek sezony zúčastní popáté. Před sedmi lety hrála finále, dvakrát vypadla v semifinále a v roce 2011 skončila již ve skupině.

Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Tokio Premier (vítězka);  Toronto,  Bastad,  Eastbourne,  Miami,  Dubaj,  Dauhá (finále)
Letošní bilance: 56-20
Největší úspěchy v hale: letos bude hrát v hale poprvé
Letošní bilance v hale: 0-0
Výsledky na grandslamech: Australian Open (3. kolo), French Open (čtvrtfinále), Wimbledon (osmifinále), US Open (2. kolo)
Letošní bilance vs Top 10: 10-5 (kariérní 53-65)

Bilance na Turnaji mistryň
Kariérní bilance: 9-7
Nejlepší výsledek: finále (2010)
Loňský výsledek: nehrála
Generálka: Tokio Premier (vítězka), Wuhan (2. kolo), Peking (osmifinále), Hongkong (2. kolo)

Wozniacká už má s Turnajem mistryň své zkušenosti

BNP PARIBAS WTA FINALS 2017 - PROGRAM 2. HRACÍHO DNE
• CENTRE COURT • (od 13:30 SELČ)
1. Halepová (1-Rum.) - Garciaová (8-Fr.)
2. Svitolinová (4-Ukr.) - Wozniacká (6-Dán.)
TenisPortal.cz, Ondřej Jirásek
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (15)
23.10.2017 14:35Od: Fandina
Caroline byla bohužel v prvním setu horší než Halep. Tak doufám, že druhý set bude lepší a otočí to. Caro viens!!!
[ Reagovat ]
23.10.2017 14:45Od: Fandina
Nevidím to dobře. Halep má brejk hraje teď důrazně, Caro se nemůže chytnout.
[ Reagovat ]
23.10.2017 14:32Od: Fandina
Pro ty, kdo se nemohou dívat na O2 TV Tenis a mají satelit, tak TM dává italský SuperTennis a také DSF Sport 1, obojí lze naladit bez placení.
[ Reagovat ]
23.10.2017 14:47Od: Fandina
DSF je německý.
[ Reagovat ]
23.10.2017 14:02Od: Frick
http://isport.blesk.cz/clanek/vip-sport/316650/je-to-vazne-ona-sexy-tenistka-pribrala-az-na-120-kilo-potopil-ji-tata.html
[ Reagovat ]
23.10.2017 12:04Od: VlS Tip
vyhrají Caroline Garcia a Caro (teda víc přání, než tip)
[ Reagovat ]
23.10.2017 13:14Od: Fandina
Joooooooooooo moje holčiny, také si to moc přeji!!!!!!!!!
[ Reagovat ]
23.10.2017 14:12Od: Torn
Já právě ne, ať má Fandina opozici. :D
[ Reagovat ]
23.10.2017 14:17Od: Fandina
Já ti na opozici kašlu. Tyhle dvě jsou moje top tenistky, těm fandím hned po našich holkách. Garcii hodně let a Caro taky už dost dlouho.
[ Reagovat ]
23.10.2017 12:04Od: VlS Tip
vyhrají Caroline Garcia a Caro (teda víc přání, než tip)
[ Reagovat ]
23.10.2017 11:15Od: kada.tom
Halep ve dvou setech, Caro ve ve třech setech
[ Reagovat ]
23.10.2017 08:01Od: bIbec tipovačka
včera mi to úplně nevyšlo, ale což.

Halep ve dvou, Svitolina ve třech.
[ Reagovat ]
23.10.2017 09:48Od: blixa
Nooo ... ehm .... doufám že ti to vyjde stejně "skvěle" jako včera ;-) :D
[ Reagovat ]
23.10.2017 07:40Od: George_Renel
Výhry níže nasazených by mě nezarmoutily .-).
[ Reagovat ]
23.10.2017 13:31Od: tommr
mě by vyloženě potěšily. Hlavně výhra Garciaový by mi udělala velkou radost ... :)
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist