4. den v Singapuru: Halepovou čeká Wozniacká, Svitolinová se utká s Garciaovou

  • Letošní ročník Turnaje mistryň v Singapuru pokračuje čtvrtým hracím dnem a dnes jsou na programu v pořadí druhé souboje v Červené skupině. V tom prvním proti sobě nastoupí světová jednička Simona Halepová a Caroline Wozniacká, které si to rozdají o čelo tabulky. Druhý duel obstarají poražené z pondělních zápasů Jelina Svitolinová a Caroline Garciaová.
    25. 10. 2017, 01:00 | Previews |  29 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     

1. Simona Halepová (1.) - Caroline Wozniacká (6.)
V prvním středečním utkání, které startuje ve 13:30 SELČ, se střetnou vítězky pondělních duelů Simona Halepová a Caroline Wozniacká. Obě hráčky nedaly v pondělí svým soupeřkám šanci. Ve vzájemné bilanci vede 3-2 Wozniacká, jež vyhrála i poslední vzájemné měření sil letos na trávě v Eastbourne. Na betonech však ve dvou ze tří soubojů uspěla Rumunka. V hale proti sobě nastoupí poprvé.

Halepová a Wozniacká se poprvé utkají v hale

Halepová vstoupila do letošní sezony trochu nešťastně. Rumunku očividně trápilo zranění kolene a na prvních čtyřech akcích letošního roku dokázala vyhrát jen tři zápasy. Do své obvyklé formy se dostala až na konci března v Miami, kde uhrála čtvrtfinále, v němž nestačila na pozdější vítězku Kontaovou.

Antukovou sezonu měla tradičně vynikající. Část sezony na nejpomalejším tenisovém povrchu zahájila semifinálovou účastí ve Stuttgartu, posléze v Madridu úspěšně obhájila loňský triumf, v Římě prohrála finále se Svitolinovou a na French Open sahala po premiérovém grandslamovém vavřínu, který jí však sebrala Ostapenková.

Také na trávě se šestadvacetileté rodačce z rumunské Constanty dařilo. V Eastbourne došla do čtvrtfinále a ve Wimbledonu rovněž postoupila mezi nejlepší osmičku. Znovu ji zastavila britská jednička Kontaová.

Na amerických betonech se Halepová týden od týdne zlepšovala. Ve Washingtonu uhrála čtvrtfinále, v Torontu semifinále a v Cincinnati finále. Na US Open měla smůlu na los. Do prvního kola schytala neoblíbenou Šarapovovou, s níž prohrála i sedmý vzájemný duel.

Po prvním zápase se loučila také ve Wuhanu, kde byla nad její síly Kasatkinová. V Pekingu se ale Rumunka opět rozjela. Poprvé dokázala porazit Šarapovovou, oplatila porážku Kasatkinové a Ostapenkové a skončila až ve finále na raketě Garciaové.

Halepová se letos už třikrát mohla stát světovou jedničkou. Od tenisového trůnu ji dělila jediná výhra na French Open, ve Wimbledonu a v Cincinnati. Uspěla však až na čtvrtý pokus, právě díky finálové účasti v Pekingu.

Turnaje mistryň se aktuální světová jednička zúčastní počtvrté v kariéře a čtvrtým rokem po sobě. Nejlépe dopadla hned při své premiéře v roce 2014, kdy prohrála až ve finále se Serenou Williamsovou. V dalších dvou letech skončila vždy ve skupině.

Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Madrid (vítězka);  Peking,  Cincinnati,  French Open,  Řím (finále);  Toronto,  Stuttgart (semifinále)
Letošní bilance: 47-15
Největší úspěchy v hale: Petrohrad (čtvrtfinále)
Letošní bilance v hale: 2-0
Výsledky na grandslamech: Australian Open (1. kolo), French Open (finále), Wimbledon (čtvrtfinále), US Open (1. kolo)
Letošní bilance vs Top 10: 6-4 (kariérní 28-39)

Bilance na Turnaji mistryň
Kariérní bilance: 6-6
Nejlepší výsledek: finále (2014)
Loňský výsledek: skupina
Generálka: Wuhan (2. kolo), Peking (finále)
Výsledky: Garciaová (6-4 6-2)

Halepová hrála v prvním zápase skvěle

Wozniacká neměla špatný start. V Austrálii vyhrála na všech třech turnajích dva zápasy, což znamenalo čtvrtfinálovou účast v Aucklandu a Sydney a postup do třetího kola Australian Open.

Mnohem lepších výsledků ale dosáhla na Arabském poloostrově. V Dauhá prohrála až ve finále s Karolínou Plíškovou a v Dubaji rovněž ve finále, tentokrát se Svitolinovou. V Indian Wells vypadla ve čtvrtfinále a v Miami přidala další finálovou účast, tehdy byla nad její síly Kontaová.

Na antuce se naopak bývalé světové jedničce příliš nedařilo. Na přípravných turnajích dosáhla nejlepšího výsledku postupem do čtvrtfinále v Charlestonu. Z Prahy a Madridu odjížděla s bilancí jedné výhry a jedné porážky a ve Štrasburku skrečovala utkání prvního kola. Na French Open však uspěla, když po sedmi letech postoupila až do čtvrtfinále.

Generálka na Wimbledon Dánce vyšla náramně. V Eastbourne se probojovala do finále. Znovu ovšem neuspěla a opět ji připravila porážku česká jednička Karolína Plíšková. V All England Clubu prohrála v osmifinále s Vandewegheovou.

Po skončení nejkratší etapy sezony se ještě vrátila na antuku. V Bastadu hrála celkově již páté letošní finále a už potřetí nezvládla souboj o titul s Češkou, tentokrát se Siniakovou.

Nenechala se však rozhodit a sezonu amerických betonů zahájila postupem do finále v Torontu. Ani šestý pokus ale v zisk trofeje neproměnila, letos podruhé ji ve finále porazila Svitolinová. Ve čtvrtfinále v Cincinnati si připsala další prohru s Plíškovou a na US Open ve druhém kole nestačila na rozjetou Makarovovou.

Kýženého titulu se přece jen dočkala, a to na oblíbené akci v Tokiu, kde triumfovala také v roce 2010 a loni. Ve Wuhanu se překvapivě loučila hned po duelu s Řekyní Sakkariovou. V osmifinále pekingského turnaje jí vystavila stopku Kvitová. V Hongkongu začala v roli obhájkyně titulu drtivým vítězstvím nad Bouchardovou, ale poté z turnaje kvůli problémům s rukou odstoupila.

Do Singapuru se Wozniacká vrací poprvé od roku 2014, kdy se Turnaj mistryň v asijské metropoli konal poprvé. Celkově se akce pro osm nejlepších tenistek sezony zúčastní popáté. Před sedmi lety hrála finále, dvakrát vypadla v semifinále a v roce 2011 skončila již ve skupině.

Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Tokio Premier (vítězka);  Toronto,  Bastad,  Eastbourne,  Miami,  Dubaj,  Dauhá (finále)
Letošní bilance: 57-20
Největší úspěchy v hale: první letošní turnaj v hale
Letošní bilance v hale: 1-0
Výsledky na grandslamech: Australian Open (3. kolo), French Open (čtvrtfinále), Wimbledon (osmifinále), US Open (2. kolo)
Letošní bilance vs Top 10: 11-5 (kariérní 54-65)

Bilance na Turnaji mistryň
Kariérní bilance: 10-7
Nejlepší výsledek: finále (2010)
Loňský výsledek: nehrála
Generálka: Tokio Premier (vítězka), Wuhan (2. kolo), Peking (osmifinále), Hongkong (2. kolo)
Výsledky: Svitolinová (6-2 6-0)

Rovněž Wozniacká v pondělí podala výborný výkon


2. Jelina Svitolinová (4.) - Caroline Garciaová (8.)
Po Halepové s Wozniackou do singapurské haly vstoupí debutantky Jelina Svitolinová s Caroline Garciaovou. Obě hráčky se dnes pokusí napravit pondělní neúspěch a budou usilovat o první kariérní výhru na akci pro osm nejlepších tenistek sezony. Ukrajinka a Francouzka spolu mají vyrovnanou vzájemnou bilanci. Poslední souboj nedávno v Pekingu vyhrála po maratonské bitvě a odvráceném mečbolu pozdější šampionka Garciaová.

Dočkáme se další maratonské bitvy mezi Svitolinovou a Garciaovou?

Svitolinová si jako první zastávku letošní sezony zvolila Brisbane a uhrála semifinále. Na Australian Open prohrála ve třetím kole a životní etapu své kariéry odstartovala triumfem na halové akci WTA v Tchaj-peji. Další cennou trofej si odvážela z Dubaje.

Poté se třiadvacetileté Ukrajince na chvíli přestalo dařit. V Kuala Lumpuru po výhře v prvním kole nenastoupila k dalšímu utkání, v Indian Wells skončila v osmifinále a v Miami hned po prvním zápase.

Antukovou sezonu může světová čtyřka hodnotit rozhodně pozitivně. Antukové jaro zahájila ziskem titulu v Istanbulu, další přidala v Římě a na French Open jí jen těsně uniklo premiérové grandslamové semifinále, když neudržela obrovské vedení proti Halepové. Jediné velké zaváhání na oranžové drti zaznamenala porážkou v prvním kole v Madridu.

Na svém nejhorším povrchu trávě to nebylo od Ukrajinky až tak špatné. Do dějiště Wimbledonu přijela s bilancí jedné výhry a jedné porážky a v All England Clubu nakonec překvapivě došla až do osmifinále, v němž potrápila Ostapenkovou.

Že Svitolinové více sedí tvrdý povrch, potvrdila hned na prvním podniku po Wimbledonu v Torontu, kde slavila již pátý letošní titul a třetí z akcí WTA Premier 5. V Cincinnati ale prohrála už v osmifinále a stejného výsledku se dočkala také na US Open po prohře s pozdější finalistkou Keysovou.

Kvůli náročnému programu si vzala měsíční volno a na kurty se vrátila na začátku října v Pekingu. V hlavním městě prohrála třísetovou maratonskou bitvu s pozdější šampionkou Garciaovou, přičemž proti rozjeté Francouzce měla mečbol.

Kvůli zranění se před utkáním druhého kola v Hongkongu raději z turnaje odhlásila, aby byla stoprocentně připravená na svou premiéru na Turnaji mistryň.

Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Toronto,  Řím,  Istanbul,  Dubaj,  Tchaj-pej (vítězka);  Brisbane (semifinále)
Letošní bilance: 52-13
Největší úspěchy v hale: Tchaj-pej (vítězka)
Letošní bilance v hale: 5-1
Výsledky na grandslamech: Australian Open (3. kolo), French Open (čtvrtfinále), Wimbledon (osmifinále), US Open (osmifinále)
Letošní bilance vs Top 10: 10-4 (kariérní 19-29)

Bilance na Turnaji mistryň
Kariérní bilance: 0-1
Nejlepší výsledek: premiéra
Loňský výsledek: -
Generálka: Peking (čtvrtfinále), Hongkong (2. kolo)
Výsledky: Wozniacká (2-6 0-6)

Svitolinová první singapurský duel těžce nezvládla

Garciaová teprve podruhé v kariéře odstartovala tenisový rok až na Australian Open. V Melbourne letos skončila ve třetím kole na raketě Strýcové a dlouho se nemohla dostat do formy. Na dalších čtyřech turnajích vyhrála jen tři zápasy.

Dvou výher v řadě se dočkala až v Indian Wells. V Miami ale nepotvrdila nasazení a loučila se po prvním duelu. První výraznější výsledek letošní sezony přišel až v Monterrey. Francouzka v mexické metropoli letos poprvé postoupila do semifinále.

Na antuce se však vrátila ke scénáři předchozích výkonů. V Madridu prohrála v prvním kole a v Římě výsledek ze Španělska jen o stupínek vylepšila. Na domácí antuce už to bylo o něčem jiném. Na poslední přípravné akci před startem domácího grandslamu ve Štrasburku došla do semifinále a na pařížské antuce postoupila do svého premiérového grandslamového čtvrtfinále, v němž ji zastavila česká jednička Karolína Plíšková.

Právě výsledek na domácím grandslamu Garciaovou pořádně povzbudil. Další semifinále přidala na trávě na Mallorce a v solidní formě se ukázala také ve Wimbledonu, kde skončila v osmifinále.

Po Wimbledonu ji na antuce zastavily dvě české hráčky. Ve druhém kole v Gstaadu senzačně Martincová a v bastadském semifinále pozdější vítězka Siniaková.

Na amerických betonech se Francouzce nejvíce zadařilo hned na úvod, když v Torontu postoupila do čtvrtfinále. V Cincinnati naopak prohrála v prvním kole a její pouť na US Open ve třetím kole ukončila Kvitová.

V Asii zažila Garciaová kariérní zlom a jednoznačně nejlepší okamžiky své kariéry. V Tokiu sice uhrála "jen" čtvrtfinále, nicméně poté získala svůj nejcennější titul ve Wuhanu, o týden později ještě cennější v Pekingu a poprvé v kariéře pronikla do Top 10.

Svou premiéru na Turnaji mistryň si zajistila na poslední chvíli, když díky triumfům v Asii z posledního osmého postupového místa sesadila Britku Kontaovou. Další aktérky se pokusí ukončit její sérii 11 vyhraných zápasů v řadě.

Letošní sezona
Nejlepší výsledky: Peking,  Wuhan (vítězka);  Bastad,  Mallorca,  Štrasburk,  Monterrey (semifinále)
Letošní bilance: 46-21
Největší úspěchy v hale: Tchaj-pej (2. kolo)
Letošní bilance v hale: 1-2
Výsledky na grandslamech: Australian Open (3. kolo), French Open (čtvrtfinále), Wimbledon (osmifinále), US Open (3. kolo)
Letošní bilance vs Top 10: 3-7 (kariérní 11-28)

Bilance na Turnaji mistryň
Kariérní bilance: 0-1
Nejlepší výsledek: premiéra
Loňský výsledek: -
Generálka: Tokio Premier (čtvrtfinále), Wuhan (vítězka), Peking (vítězka)
Výsledky: Halepová (4-6 2-6)

Ani Garciaové se v pondělí příliš nedařilo

Možné scénáře
- vítězství Halepové a Garciaové => Halepová vyhraje skupinu, Svitolinová končí, Garciaová a Wozniacká si to v pátek rozdají o postup
- Halepová zvítězí ve 2 setech a Svitolinová ve 3 setech => Halepová postupuje do semifinále
- vítězství Wozniacké a Svitolinové => Wozniacká vyhraje skupinu, Garciaová končí, Svitolinová a Halepová si to v pátek rozdají o postup
- Wozniacká zvítězí ve 2 setech a Garciaová ve 3 setech => Wozniacká postupuje do semifinále
- jakákoli jiná kombinace středečních výsledků znamená, že se hráčky o přímý postup poperou až v pátek

BNP PARIBAS WTA FINALS 2017 - PROGRAM 4. HRACÍHO DNE
• CENTRE COURT • (od 13:30 SELČ)
1. Halepová (1-Rum.) - Wozniacká (6-Dán.)
2. Svitolinová (4-Ukr.) - Garciaová (8-Fr.)
TenisPortal.cz, Ondřej Jirásek
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (29)
25.10.2017 14:53Od: Fandina
Caro vyhrála a teď ještě Caroline. Bude to těžké, ale držím palce proti Svitolině. Caro viens!!!
[ Reagovat ]
25.10.2017 14:51Od: tommr Halep vs Wozniacki
nečekaně jasný vítězství Wozniacký. Halepová byla v prvním setu úplně marná a i když se ve druhým trochu zlepšila na nějakej zvrat v utkání neměla ani tu nejmenší šanci ...
Je zajímavý, že navzdory extrémně pomalýmu povrchu bylo 6 ze 7 dosud odehraných zápasů naprosto jednoznačných. Jedinou bitvu jsme zatím viděli v zápase Venus s Ostapenkovou ...
[ Reagovat ]
25.10.2017 14:48Od: Fandina Caro
nádhera, superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!
Caro dělala málo chyb proti Simoně a ruhý set byl celkem vyrovnaný, ale Caro byla lepší. Nádhera!!!!!!!!
[ Reagovat ]
25.10.2017 14:50Od: Fandina
W/UE Caro 9/7 Simona 11/17
[ Reagovat ]
25.10.2017 14:46Od: bIbec
Neskutočná tenistka tá Wozejková.
[ Reagovat ]
25.10.2017 14:46Od: COMEON Carolajn
Niečo neskutočne :D krasaa
[ Reagovat ]
25.10.2017 14:39Od: Fandina
Oblečení Caro se mi líbí, jen bych asi zvolila jinou barvu bot.
[ Reagovat ]
25.10.2017 14:18Od: Fandina
Simona se probrala a teď tedy dvě hry Caru dusila, naštěstí pro Caroline ten první game ustála, tak jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál. Caro go!!
[ Reagovat ]
25.10.2017 14:21Od: Fandina
Caro ale ve třetím game na svém servisu dobře zahrála a čistou hrou je to 2:1.
[ Reagovat ]
25.10.2017 14:33Od: Fandina
Simona hodně přitvrdila, ale dělá dost chyb a nakonec přišla o podání. Caro pak potvrdila brejk na 4:1, ale byl to boj, kdy brejkbol Simony hezky odvrátila esem. Tak ještě dva game Caro. Go!!!
[ Reagovat ]
25.10.2017 14:41Od: tommr
Halepová se ve druhým setu trochu zlepšila, ale na Wozniackou to dneska pořád nestačí ...
[ Reagovat ]
25.10.2017 14:44Od: Fandina
Simona se snaží hrát hodně agresivně, ale Caro má také svoje zbraně, když potřebuje, dopbře podá a nebo zkrátí hru.
[ Reagovat ]
25.10.2017 14:42Od: Fandina
To je škoda, že Piotr radí Caro a komentátor do toho pořád mluví.
[ Reagovat ]
25.10.2017 14:10Od: Fandina
Caro super!!!!!!!!!! Tak ještě jeden. Go!!!!!!!!!!
[ Reagovat ]
25.10.2017 14:09Od: com
ta Woznacka se nezda :D ..kdyby takhle Halepku vypraskala aspon zitra i Svitolina:)
[ Reagovat ]
25.10.2017 14:09Od: Fandina
Co se týká oblečení na TM, tak Adidas tam má čtyři hráčky, Nike dvě, Fila a Venus Willams po jedné :-)).
[ Reagovat ]
25.10.2017 14:07Od: George_Renel Pěkně zazpíval.....
Kdyby Dánka hrála něco extra, neřeknu nic, ale toto......
[ Reagovat ]
25.10.2017 14:26Od: tommr
pro Wozniackou je v Singapuru ideální povrch ...
[ Reagovat ]
25.10.2017 13:39Od: Lunej.. Simco
Drzim palce:)
[ Reagovat ]
25.10.2017 13:58Od: Lunej..
No, Simona mimo jako vcera Mugu, mraky chyb... Jdu snad radsi se psem ven.
[ Reagovat ]
25.10.2017 13:25Od: tommr Halep vs Wozniacki
výhru budu přát Wozniacký, ale když vyhraje Halepová tak to bude mít aspoň tu výhodu, že na ní Karolína nenarazí už v semifinále ...
[ Reagovat ]
25.10.2017 14:08Od: lars
a proc ?
[ Reagovat ]
25.10.2017 14:24Od: tommr
nechápu tu otázku? Proč co?
[ Reagovat ]
25.10.2017 14:08Od: milik254
Třeba se Simona na SF ani nedostane :--)
[ Reagovat ]
25.10.2017 14:24Od: tommr
kéž by. Obávám se ale, že Svitolinu porazí ...
[ Reagovat ]
25.10.2017 10:59Od: Pavlis Petra v Cosmopolitanu
Magazín jsem koupil, varianta klasický formát. Ale prodává se i mini, který je levnější. Má to dost stran, takže je lepší ta větší verze. Všechny fotky s Petrou jsou perfektní. Je tam o ní čtení na cca třech stránkách, plus ještě její styl psacího písma, čitelně dobře, kde se zmiňuje o oblíbených věcech a činnostech. Pěkná Petřina fotka je i hned na začátku, v přehledu, co časopis nabízí.
[ Reagovat ]
25.10.2017 13:35Od: Fandina
Dík za tip, koupila jsem si ho a Petra je tam hezky na jedné dvoustraně s Anou Ivanovic, která je tam s reklamou prádla :-)).
[ Reagovat ]
25.10.2017 08:15Od: kada.tom
Caro ve třech a Elina ve dvou
[ Reagovat ]
25.10.2017 08:41Od: slacker
caro v jednom, elina v peti
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist