Areál US Open navýšil počet lůžek v polní nemocnici

  • Část národního tenisového centra Billie Jean Kingové, dějiště závěrečného grandslamu sezony US Open, se kvůli pandemii koronaviru dočasně proměnila v polní nemocnici. Dle starosty New Yorku Billa de Blasia se navýší počet lůžek ze 350 na 470.
    9. 4., 11:22 | Aktuality |  0 komentářů
    Areál ve Flushing MeadowsAreál ve Flushing Meadows 
     

"Minulý týden jsem tam byl, to tam ještě byly jen venkovní i zastřešené tenisové kurty. Teď se část areálu změnila v polní nemocnici," řekl de Blasio po prohlídce areálu, kterou uskutečnil 31. března.

V ten den bylo oznámeno, že se část areálu vyhradí pro pacienty, kteří nebudou nakaženi nemocí COVID-19. Tu způsobuje nový typ koronaviru, jenž ochromil celý svět. Bude tak uvolněna kapacita pro koronavirem postižené pacienty v newyorských nemocnicích.

"Pacienty začneme přijímat v příštím týdnu. Dvacet lůžek přesuneme na jednotku intenzivní péče, abychom byli na vše dobře připraveni," dodal starosta. Představitel americké tenisové asociace Daniel Zausner informaci potvrdil a doufá, že by pacienti do provizorního zařízení mohli nastoupit už zítra.

Téměř třetina celosvětové nakažených lidí je právě ve Spojených státech. K dnešnímu ránu v USA evidují přes 435 tisíc infikovaných, obětí je 14.797. Nejvíce postiženým státem je právě New York s více než 151 tisíci nakaženými a 6.268 mrtvými.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
TOPlist