Berdych se v Prostějově v 1. kole trápil

2. 6. 2009, 21:13
Aktuality 0
Po odstoupení nejvýše nasazeného Radka Štěpánka kvůli zranění kotníku měl na tenisovém challengeru v Prostějově hodně problémů i druhý hráč turnajového pavouka Tomáš Berdych. Česká dvojka nakonec na UniCredit Czech Open porazila Belgičana Oliviera Rochuse až po téměř dvouhodinové tuhé bitvě 4-6 6-3 6-0.
Tomáš Berdych

Berdych proti pohyblivému Rochusovi dlouho hledal herní pohodu. Belgičan sice vyhrál los, ale překvapivě si vybral příjem. Zvolil dobře, neboť Berdych zápolil s podáním a první dvě hry při svém servisu shodně zakončil dvojchybou. Jeho herní labilitu násobily i chyby při úderech od základní čáry. Pokud chtěl svého soupeře zatlačit tvrdším úderem, tak míče většinou končily v síti nebo za základní čarou.

Související článek:
Štěpánek se zranil, v Prostějově dohrál

Belgičan svého soupeře odvážně proháněl přesnými údery k postraním čarám a často jej zejména v prvním setu přetlačil i v dlouhých výměnách. Berdych se sice v závěru setu vzpamatoval, lépe servíroval, což ale stačilo jen na korekci výsledku 4-6.

Do druhého setu vstoupil český hráč poněkud suverénněji a získal náskok dvou her. Zarputile bojující Rochus stačil ještě srovnat na 3-3, v závěru setu ale po dvojchybě ztratil svůj servis a Berdych už nabídku k vítěznému útoku nepustil. Ve třetím setu už houževnatému Rochusovi docházely síly a Berdych již nedal soupeři nejmenší naději na zvrat.

"Ze začátku mi hra moc nešla, Rochus hrál velice dobře. Svým výkonem potvrdil, že ani na challengeru není první kolo lehké. Důležité ale bylo k vítězství, uhrát dva sety, což se mi podařilo," uvedl po utkání Berdych, na kterého čeká ve středu utkání s Brazilcem Thomazem Belluccim. "Mám mu co odvádět. Čeká mě velmi kvalitní protivník," uvedl Berdych.

Z dalších českých hráčů zdolal Ivo Minář Argentince Sergia Roitmana v prvním setu v tie-breaku. To už ale jeho soupeře trápilo poraněné rameno a za stavu 1-3 ve druhé sadě utkání vzdal. Do druhého kola postoupil také Jan Hájek, jenž v českém duelu porazil po tuhém boji Jana Mináře 6-7 6-2 6-1. S turnajem se už rozloučil pátý nasazený hráč Frederico Gil z Portugalska, který podlehl Danielu Gimeno-Traverovi 3-6 3-6.

- CHALLENGER PROSTĚJOV (Česko, antuka, 127.500 dolarů) -
úterní výsledky (02. 06. 2009)

Dvouhra - 1. kolo:
Cuevas (Urug.) - Štěpánek (1-ČR) 2-6 1-1 skreč Š.
Berdych (2-ČR) - O. Rochus (Belg.) 4-6 6-3 6-0
I. Minář (6-ČR) - Roitman (Arg.) 7-6(0) 3-1 skreč R.
Hájek (ČR) - J. Minář (ČR) 6-7(7) 6-2 6-1
Kližan (SR) - Šnobel (ČR) 6-3 6-3
Ljubičič (4-Chorv.) - Dabul (Arg.) 6-3 6-4
Gimeno-Traver (Šp.) - Gil (Portug.) 6-3 6-3
Zaballos (Arg.) - Starace (It.) 6-2 6-4
Massu (Chile) - Cipolla (It.) 6-2 6-0

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK

Komentáře

0
Přidat komentář
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele
TOPlist