Bleskový titul pro Muchovou! Hvězdná Ósakaová finále vzdala, Češka má třetí trofej

DNES, 11:56
Aktuality 104
WTA BAD HOMBURG - Velmi rychlý konec mělo finále na pětistovce v Bad Homburgu. Karolína Muchová drtila bývalou světovou jedničku Naomi Ósakaovou a japonská superstar za stavu 1:6, 0:1 ze svého pohledu kvůli problémům s pravým chodidlem vzdala. Češka tak slaví svůj druhý letošní a celkově třetí titul, přičemž poprvé kralovala na trávě.
Profily hráčů
Karolína Muchová získala třetí kariérní titul (© REUTERS/Heiko Becker)

Muchová – Ósakaová 6:1, 1:0 / skreč

Finálovou bitvu odstartovala Muchová fantasticky. Ósakaová sice zlikvidovala manko 0:30 a měla gamebol, nicméně po dvou chybách pustila Češku k brejkbolu. Ten sice agresivní hrou smazala, ovšem Muchová se dostala k další příležitosti a tu už dělovým forhendem proměnila. S potvrzením brejku neměla žádný problém a čistou hrou upravila na 2:0.

Muchová ani po skvělém startu nezpomalovala a pokračovala ve famózním výkonu. Ósakaová působila bezradně a při skóre 3:0 už měla olomoucká rodačka v zádech dva brejky. Japonská superstar se vzápětí nechala kvůli problémům s pravým chodidlem ošetřovat.

Delší pauza vyvedla Muchovou z tempa a musela dohánět manko 0:30. To však zvládla na výbornou a game nakonec získala. Poté se schylovalo k dalšímu brejku a česká hráčka byla kousek od vedení 5:0. Ósakaová ale sérii zastavila a dostala se na výsledkovou tabuli. Další hru však Japonka nepřidala a Muchová, která vyrobila 11 vítězných úderů a pouhé dvě nevynucené chyby, vedla po půlhodině hry o set.

Druhá sada začala bojem Muchové o vlastní servis. Česká tenistka situaci ustála a Ósakaová se poté po konzultaci s týmem rozhodla v utkání nepokračovat. Finálový zápas tak trval pouhých 46 minut.

Muchová vylepšila svou stále velmi negativní bilanci ve finále na 3:6 a do kompletní sbírky trofejí ze všech povrchů jí chybí už jen antuka. Titul získala také v Soulu 2019 a na letošní tisícovce v Dauhá. Na antuce ve stuttgartské hale naopak v této sezoně neuspěla.

V Bad Homburgu hned dvakrát vylepšila své maximum na trávě. Tím předchozím bylo čtvrtfinále, na které dvakrát dosáhla ve Wimbledonu. V žebříčku se vrátí do elitní desítky a na post české jedničky. V novém vydání jí bude patřit deváté místo a bude zaostávat o jednu příčku za svým maximem.

Na oslavy triumfu v Bad Homburgu však nemá čas. Muchová se musí okamžitě přesunout do Londýna, kde už v pondělí vstoupí do Wimbledonu. Její soupeřkou v prvním kole bude Anastasija Zacharovová. Rychlé finále v extrémním horku v Německu by jí tak mělo pomoct pošetřit síly na další turnaj.

Statistiky zápasu.Statistiky zápasu. (@ Livesport / Enetpulse)

Ósakaová naopak stále čeká na svůj osmý titul a první od Australian Open 2021. Rovněž majitelka čtyř grandslamových vavřínů se do finále na trávě probila poprvé v kariéře. Bývalá světová jednička prohrála už čtvrté finále v řadě a podruhé v tomto období souboj o titul skrečovala.

Rovněž ona má naplánováno první kolo Wimbledonu hned v pondělí, kdy má nastoupit proti Else Jacquemotové. Otázkou je, jak moc její zranění pravého chodidla vážné. Muchová s ní každopádně po dnešním duelu srovnala vzájemnou bilanci na 3:3.

Výsledky turnaje WTA 500 v Bad Homburgu

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz

Komentáře

104
Přidat komentář
hanz
Moc pěkné, ale my bychom chtěli trofej z každého turnaje..
Reagovat
Vlk-v-trave
MUCHOVA x OSAKA

Blahopreji Karoline k prvnimu titulu na trave... Naomi moc spechala... (ani necekala, ze tu dojde do finale, dcera na ni ceka uz nekolik dni v Londyne) a ten spech ji moc neprospel... kazdopadne Wiktorowski se stal prvnim trenerem, ktery ji aspon dostal na nejakou uroven na te trave... take dle vyjadreni samotne Naomi... kazdopadne spech se nevyplaci...

Skrec ve finale a na trave je spis smutna udalost,... ta nastesti zustala ve stinu toho, co me potesilo nejvic, ....ze konecne se Karolina na trave chytla... (nekoukam na souperky) proste jit trvaly 4 zapasy nez ten prechod na travu zvladla... (dnes konecne nejaky footwork, lepsi cit na returnu, a take obecne v brani micu nebo i zahrani slajsu atd.) a tady mam vetsi radost nez z titulu... to je opravdu slibne, takze doufam, ze to bude schopna prenest do Wimbledonu. Hodne jsem si fakt oddechl :-))

Vlastne to dopadlo idealne... Karolina nejen bere titul, ale se konecne chytla v tech uderech... a hre... a jeste se nemusela smazit na kurtu nejak dlouho...
Drzim palce, aby zvladla jeste jeden prechod... neb neni trava jako trava... ale myslim, ze ten nejdulezitejsi zaklad byl na tomto turnaji polozen... a me hlavne spadl tezky balvan...:-))

Jeste jednou Velka gratulace Karoline nejen k travarskemu titulu, ale ze se nakonec chytla... :-))
Reagovat
Tomas_Smid_fan
Reagovat
Tomas_Smid_fan
měl být
Reagovat
Krisboy
Ideální scénář - titul s minimální námahou před W
Reagovat
tommr
Naše momentálně 3 nejlepší hráčky shodně vyhrály před Wimbledonem turnaj na trávě. Karolína Muchová Bad Homburg, Linda Nosková Berlín a Marie Bouzková Nottingham. Bude zajímavý sledovat která z nich dojde ve Wimbledonu nejdál ...
Reagovat
tommr
Karolíně konečně začínají přibývat tituly jak odpovídá jejím schopnostem ... smile
V žebříčku si upevnila 9.místo ...
V letošní Race je dokonce už na 6.místě s náskokem 577 bodů na první nepostupové místo ...
Reagovat
Sinuhet1
Moc do toho nevidím,ale prijde mi ze na tom ma zasluhu novy trener
Reagovat
tommr
Karolína už hlavně nehraje jen na krásu ale především na výhru. Svůj podíl na tom určitě má i zkušenej trenér ...
Reagovat
misa
A zlepšená kondice, zmizely opakované zdravotní problémy.
Reagovat
falcon_heavy
Spíš obří porce kliky. Jednou nezkušená Mboko, dneska Osaka, která byla od samého začátku úplně mimo. Ve Stuttgartu si Mušku Rybakina naprosto v klidu namazala na chleba.
Reagovat
Tomas_Smid_fan
neměl bys na ni ještě poslat dopingovou komisařku?
Reagovat
Diabolique
To je taky nejakej prorusak? Ze tu vyzdvihuje tu sberacku brambor?
Reagovat
falcon_heavy
Cožeto?
Reagovat
falcon_heavy
Nechtěl, proč?
Reagovat
volejman
Kerberová řečnila při závěrečném ceremoniálu jak kulomet - rychle a k nezastavení. Je to ale pořád sympatická kočka.
Reagovat
chlebavevaju
Sympaticka? Asi jako osina v zadku.
Reagovat
frenkie57
Souhlasím.
Reagovat
tommr
Vypadá líp než když ještě hrála ...
Reagovat
Krisboy
Zrovna dneska jsem koukal na nějaký starý sestřihy na YouTube...docela mi chybí, Angie byla skvělá
Reagovat
Tomas_Smid_fan
když jsem ji viděl v O2 naživo, tak mě překvapilo, jak je drobná. Vždycky jsem ji měl za kus ženské.
Reagovat
frenkie57
Pohled na Karolínu s trofejí je velice příjemný. Začínám si zvykat.
Reagovat
misa
Letos sbírají české holky tituly závratným tempem. Má nějaká země víc?
Reagovat
Preview.lover
Češky mají nejvíce singlových titulů (6), USA má 5, ale za chvíli hraje Keys.
S deblem mají Češky a Američanky shodně 14 titulů
Reagovat
Preview.lover
Tituly podle zemí (Singl debl mix)
1. ČR 14 (6+8)
2. USA 14 (5+9)
3 Čína 5 (0+5)
Reagovat
Preview.lover
hodně singlových titulů mají ještě Ukrajinky (4), ale nemají žádný deblový
Reagovat
misa
dík
Reagovat
horska.kraslice
Hm, to je zajímavé, přitom kvalitní deblistky mají.
Reagovat
tommr
na těch deblových titulech Češky s Američankama příkladně spolupracují ...
Reagovat
misa
Dlouhodobé úspěchy českých tenistek ukazují, že když motivovaní sportovci pracují pod dobrými trenéry, pro které je měřítko světová špička, tak jsou Češi schopni držet krok i s mnohonásobně většími státy. A všechno začíná dobrou přípravou v dětství.
Reagovat
LiJ
Začíná to už při početí, pokračuje v břísku matky a to co následuje v dětství je už jen důsledek.
Reagovat
Dobry-den
Gratulace Mušce. *2630

Ještě před 5 měsíci měla jen jednu jedinou vyhranou dvěstěpadesátku. Teď už má WTA 250, WTA 500 i WTA 1000 a už jí chybí jenom... no... však víte.
Reagovat
misa
TM
Reagovat
The_Punisher
Ten taky
Reagovat
Blondie
Podepisuji petici za kompletni sbirku!
Reagovat
kupa
Reagovat
horska.kraslice
OH budou až za dva roky.
Reagovat
tommr
Od začátku zápasu bylo vidět že se Osace v tom horku nechce hrát a šlo jen o to jak to ukončí. Nakonec to vzdala až po prohraném prvním setu když už bylo jasné že to nemůže otočit ...
Totéž mimochodem udělala i loni ve finále v Aucklandu v zápase proti Tauson ...
Reagovat
tenisman1233
Tam to bylo,ale poté co vyhrála 1.set
Reagovat
Otmar
Zajímavé bylo, že pokyn k ukončení pro Naomi nepřišel z boxu, nýbrž od Asiata, který seděl v hledišti, totožnosi neznámé. Jeho pokyn byl zcela jasný, neboť Naomi poslechla okamžitě, nejspíš na to i čekala. Stejně si myslím, že by tentokrát dostala klepec, Muška vypadala docela odhodlaně. Bad Homburk je 5-tistovka docela uznávaná a ceněna, takže, Muško, blahopřání veliké!!!!
Reagovat
frenkie57
Nevyhrála Nosková stejného sloníka?
Reagovat
chlebavevaju
Trofeje z Temu! To se Němci předvedli!
Reagovat
frenkie57
Mušce k titulu samozřejmě gratuluji, ale má to přeci jenom trošku pachuť nechtěného , i když dobrého konce.
Reagovat
tommr
počítat se ale bude jako každej jinej vyhranej turnaj ...
Reagovat
frenkie57
Jasan, už teď mi to začíná být jedno, když vidím Mušku pózovat s trofejí, jak se usmívá a je spokojená.
Reagovat
Otmar
Máte pravdu, je to titul jako kterýkoliv jiný, Muška byla lepší a zřejmě by vyhrála, ale chybí tam ty ruce nad hlavou po posledním balónu a to uvolnění a čirá radost. Nahoře na patře tak trochu jakoby hořko, alespoň u mně.
Reagovat
kupa
Pachuť nechtěného konce by to mělo, kdyby první set prohrála 1:6 , ve druhém prohrávala 0:1 a Osaka vzdala.
Reagovat
frenkie57
To asi ano, ale pravděpodobnost, že by soupeřka vzdala za takového stavu, není moc velká. Jedině, že by se opravdu zranila.
Reagovat
HAJ
Muška super tenis. Myslím, že to nezlehčuje ani indispozice Osaky.
Mně se osobně líbilo i komentování na Canal + sport. Tuším, že se jmenuje komentátor Kříž. Je to sice ve slovenštině, ale komentuje to velmi citlivě.
Reagovat
Carlito81
souhlasím , komentátor se moc příjemně poslouchal
Inu, slovenští komentátoři ukazují těm českým záda.
Reagovat
HAJ
Přesně tak.
Reagovat
kupa
Dominik Kříž je dlouho mým oblíbeným komentátorem.
Reagovat
Nereknu
Takže v rámci ženské kategorie jsme ovládli skoro všechny travnaté turnaje. Chyběl nám Queens, tam to třeba mohla zvládnout Kája Plíšková :D. Teď jsem zvědavej, jestli to znamená šance na Wimbledonu, nebo early exits :D.
Reagovat
tenisman1233
Tak konec,rychle si vzít trofej a hurá do Londýna a připravit se na Wimbledon.
Reagovat
A211
Gratulace k vítězství v turnaji tenisové umělkyni Karoline M. Jen tak dál a přidávat, ať se daří smilesmile
Reagovat
George_Renel
Průměr titulu na měsíc trvá.
Reagovat
zfloyd
co všichni s tím Wmbledonem , toto je přece dobrá 500 - krásný titul ať W. dopadne jak chce
Reagovat
Sinuhet1
presne smilesmile
Reagovat
chlebavevaju
Přesně. Zrovna od Muchové čekat GS. Raději at si domu odveze titul z 500, i když je ta trofej tak šeredná.
Reagovat
The_Punisher
Reagovat
kupa
Přesně
Reagovat
Blondie
Gratulace, Musko
Finalove prokleti bylo ocividne letos prolomeno, tak ted Wimbledon
Reagovat
com
Wimbledon patri Karoline P
Reagovat
Blondie
Tak promin, ber KaroM jako nahradnici
Reagovat
Honza-K
Osaka se bála drtivé porážky, tak raději vzdala. Velká gratulace Karolíně
Reagovat
chlebavevaju
Diváci na tribunách mají zajisté velkou radost, nechají prachy za lístek, vidi 40 minut a rychle dom.
Reagovat
frenkie57
Stihnou oběd v tradičním čase.
Reagovat
chlebavevaju
Diváci na tribunách mají zajisté velkou radost, nechají prachy za lístek, vidi 40 minut a rychle dom.
Reagovat
The_Punisher
Musko, skvele a gratulace! Dobre to dopadlo, i vzhledem k Wimbledonu
Reagovat
volejman
Osaka to raději vzdala, protože je jí jasné, že dnes nemá nárok.
Reagovat
bardunek666
Dalo se to čekat, Osaka je fakt odpad. Už je to třetí finále, kde jí něco záhadného bylo.
Karolíně gratuluji ke třetímu titulu, i když to není cesta, kterou by asi chtěla vyhrát.
Reagovat
frenkie57
Tys měl dobrý čuch.
Reagovat
com
čuch v takovych vedrech se hodí v mhd
Reagovat
zfloyd
Vosaka je nějaká divná jako by se jí nechtělo , možná to zabalí
Reagovat
frenkie57
Už se stalo.
Reagovat
bardunek666
Karolína hraje dobře, zatím se podivným ploužením Osaky nenechala rozhodit. Jen tak dál!
Reagovat
modra.pani
Věřím, že Karolína dnes vyhraje. Otázkou je jak to s ní pak bude na Wimbledonu...
Reagovat
com
vypadne v prvnim kole
Reagovat
modra.pani
Toho se obávám, že dá tak 2 kola. Na druhou stranu teď Osaka skrečovala, tak Karolína pošetřila síly. Třeba bude Wimbledon příjemné překvapení.
Reagovat
tommr
Karolína doslova darovala soupeřce hru na 4:1. Snad to Osaku nenastartuje ...
Reagovat
tenisman1233
Osaka měla štěstí
,protože ten jeden míč trefila tak,že nešel doběhnout,
ale zdá se že to Osace nijak nepomohlo.
Reagovat
tommr
V hledišti finále sleduje i Kerber. Komu přinese štěstí?
Reagovat
chlebavevaju
Ta trofej je tak ošklivá, že bych ji snad ani vyhrát nechtěl.
Reagovat
LiJ
Dal by sis ji třeba do sklepa
Reagovat
chlebavevaju
Další krám do chalupy.
Reagovat
LiJ
Váže se k tomu i pěkná finanční částka, takže dobrý krám.
Reagovat
Blondie
Tak
Reagovat
zfloyd
snový začátek , uvidíme jestli to vydrží
Reagovat
bardunek666
Podle mě se Osaka nepředře.. Pokud jí to dlouho nepůjde, tak to zabalí. Je tím známá
Reagovat
Diabolique
Slusne hraje Muska 3-0.
Reagovat
bardunek666
Začátek dobrý, Osaka je zatím nějaká opařená. Něco mi říká, že to brzy zabalí.
Reagovat
tommr
jj vypadá to že se jí v tom horku moc nechce hrát. Už si dokonce vyžádala MTO ...
Reagovat
frenkie57
To by byla škoda. Chci, aby jí Muška normálně , regulérně porazila.
Reagovat
tommr
ale zase by Karolína ušetřila síly na Wimbledon ...
Reagovat
tenisman1233
Bylo by nejlepší, aby to finále bylo co nejrychlejší.
Reagovat
bardunek666
To já taky, ale u té pindy člověk nikdy neví...
Reagovat
pantera1
Karoli, hodně štěstí, ať jsi naše lázeňská šampionka, nebude to jednoduché,vale věřím, že to zvládneš .

Dneska letně od bazénu, osvěžení bude potřeba .

https://youtu.be/PE3g2zeBVQQ?is=HKsJ5Hb0tjOgbf_V
Reagovat
frenkie57
Jen aby to zvládla Osaka, už teď si vzala MTO kvůli nožce.
Reagovat
pantera1
No sleduju jen skóre, kdyby to MI skrečovala, není to zrovna to co chceš, ale Karoli by měla titul a to se počítá . Snad ten klip moc nerozhodí pana profesora pokud na něj teda mrkne .
Reagovat
frenkie57
Stalo se, Osaka vzdala.
Reagovat
pantera1
To nevadí, v tom vedru Karol pošetří síly, prostě vyhrála,vlíp to zvládla a tečka. Gratulka nové lázeňské šampionce .
Reagovat
frenkie57
Je na ní moc pěkný pohled s tím sloníkem.
Co přišel Groenwald, vše se k lepšímu obrátilo. Karol hraje dlouhodobě nezraněná a i tituly už nějaké přišly a myslím, že se od ní ještě nějakých dočkáme.
Reagovat
pantera1
Určitě, taky mi teď přijde lepší, víc v pohodě a určitě tituly budou, doufám, že i ten GS přijde .
Reagovat
frenkie57
To by bylo pěkné, Karol by zkompletovala sbírku, chyběl by už jenom TM a OH.
Reagovat

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele
TOPlist