Čilič je bez trenéra. Po 16 měsících se rozešel s Björkmanem

  • Chorvat Marin Čilič ukončil spolupráci se Švédem Jonasem Björkmanem, který ho trénoval od srpna 2016. Jméno nástupce šestý hráč světa neoznámil.
    9. 12. 2017, 14:49 | Aktuality |  0 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

"Chtěl bych vám oznámit, že po 16 úspěšných měsících jsme já a Jonas Björkman dohodli na ukončení vzájemné spolupráce," napsal Čilič na facebook.

"Během tohoto období jsme dosáhli několika skvělých výsledků a vytvořili jsme úžasné partnerství. Bylo mi velkým potěšením s Jonasem pracovat. Chtěl bych mu poděkovat za veškeré úsilí a popřát všechno nejlepší do profesionálního i osobního života," dodal devětadvacetiletý Chorvat.

Vítěz US Open z roku 2014 Čilič během spolupráce s Björkmanem, který předloni pomáhal Andymu Murraymu, získal tři tituly. Loni v srpnu hned na první společné akci v Cincinnati vybojoval svou jedinou trofej z turnaje Masters 1000, v říjnu pak ovládl Basilej a letos zvítězil na antuce v Istanbulu.

V této sezoně si Čilič zahrál poprvé ve finále Wimbledonu a posunem na čtvrté místo vylepšil své žebříčkové maximum. Rok zakončil na Turnaji mistrů, v Londýně prohrál všechny tři zápasy po třísetovém boji.

U Čiliče dál zůstává jeho krajan Ivan Cinkus, jméno nástupce po Björkmanovi by chorvatský tenista měl oznámit před startem nové sezony. Tu začne jako nasazená jednička v indickém Pune.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
 
TOPlist