Finále Davis Cupu: Češi se ve skupině 'poperou' s Francouzi a Brity

  • Čeští tenisté se ve finálovém turnaji Davisova poháru utkají ve skupině C s Francií a Velkou Británií. O složení skupin rozhodl dnešní los v Londýně. Hrát se bude v Madridu od 23. do 29. listopadu.
    12. 3., aktualizováno | Aktuality |  3 komentáře
    Ilustrační fotografie 
     

"Určitě je to nepříjemný los, ale mohlo to být horší i příjemnější. Je to takový střed," uvedl kapitán Jaroslav Navrátil v nahrávce pro média. "Nedá se nic dělat, je to dané a musíme se s tím porvat. Pojedeme do Madridu s tím, že nemáme co ztratit. Uvidíme, v jakém složení týmy v listopadu přijedou a jak to bude."

Francie dostala do letošního finálového turnaje divokou kartu. Britové se kvalifikovali díky semifinálové účasti v minulém ročníku soutěže, který se premiérově hrál ve formě finálového turnaje. Češi postoupili po výhře v kvalifikaci nad Slováky.

Nejlepším francouzským hráčem současnosti je světová devítka Gaël Monfils, ale země galského kohouta má ve stovce má celkem dvanáct hráčů. "Jsou špičkou v tenisu a mají velký výběr tenistů," konstatoval Navrátil.

Britové spoléhají na Daniela Evanse (28. ATP) a teoreticky můžou mít v sestavě trojnásobného grandslamového šampiona Andyho Murrayho. "A mají i výborného debla, takže to bude těžký," uvedl Navrátil.

Česká sestava bude na podzim nejspíše podobná složení ze Slovenska, kde v týmu byli Jiří Veselý, Lukáš Rosol, Zdeněk Kolář, Vít Kopřiva a Jonáš Forejtek. "Měl jsem z toho velice dobrý pocit. Maximálně bude jedna dvě změny podle formy hráčů. Někdo může vyskočit, někdo se zranit a byl bych rád, kdyby se všichni zlepšili," řekl Navrátil a za možného adepta nominace označil třeba Tomáše Macháče.

Češi v případě vítězství ve skupině narazí ve čtvrtfinále na nejlepšího ze skupiny F, v které jsou Srbové potenciálně v sestavě s Novakem Djokovičem, Němci (s Alexandrem Zverevem) a Rakušané (s Dominicem Thiemem).

Obhájci titulu Španělé mají ve skupině A nebezpečné Rusko a Ekvádor. Loňští překvapiví finalisté Kanaďané budou hrát ve skupině B s Kazachstánem a Švédskem. Chorvatsko má v "déčku" za soupeře Austrálii a Maďarsko a ve skupině E jsou Američané, Itálie a Kolumbie.

FINÁLOVÝ TURNAJ DAVIS CUPU 2020
Skupina A
Španělsko, Rusko, Ekvádor
Skupina B
Kanada, Kazachstán, Švédsko
Skupina C
Francie, Velká Británie, Česko
Skupina D
Chorvatsko, Austrálie, Maďarsko
Skupina E
USA, Itálie, Kolumbie
Skupina F
Srbsko, Německo, Rakousko
Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz, Luboš Zabloudil
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (3)
13.03.2020 10:52Od: Fandina
Samozřejmě si člověk na téhle úrovni už nevybere, ale by se mi líbil víc los s Kanadou a Kazachstánem a jak řekl kapo, mohlo být i hůř. Ale jinak je super, že se tam kluci vůbec probojovali.
[ Reagovat ]
13.03.2020 10:58Od: Fandina
ale asi by se mi
[ Reagovat ]
13.03.2020 19:54Od: FulnekUltras
opět se naprosto shodnem - ale zas tolik štěstí si přece jenom asi nezasloužíme
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist