Gene Mayer: Koberec ze staré Asie

  • "Genie, zavři okno, táhne na mě." Podíval Podíval se na ni od volantu, zmáčkl knoflík a okno vyjelo nahoru. Prvně ji viděl v nižší střední škole, kroužil kolem její třídy, až ji jednou zastavil a řekl: "Jmenuju se Gene Mayer." Utíkala tehdy pryč, ale než zmizela za rohem, křikla: "A já jsem Rhonda." Tak se seznámili.
    1. 12. 2008, 07:00 | Legendy tenisu |  0 komentářů
    Gene MayerGene Mayer 
     

 

Gene Mayer
USA, *1956
vítěz French Open ve čtyřhře s Pfisterem 1978, se S. Mayerem 1979

Snad si vzpomněl i na rodiče, jak mu jednou vyprávěli o svém seznámení v mnichovském bridžovém klubu... Když se pak přestěhovali z Evropy do Ameriky, musel táta dělat liftboye, třebaže advokát, Spojené státy však diplom neuznaly a vrátit se do školy se mu nechtělo. Začal se živit tenisem, trénoval na dvorcích Burwood v Brooklynu. Když se pak k dceři Clare ještě narodili Sandy a Gene, bylo jasné, že oba budou také hrát.

 

"Genie, nechtěla jsem ti to říkat, ale koupila jsem dnes nádherný koberec."
"Kolik stál?"
"Neptej se, povídám ti, že je pěkný."
"Rhondo, víš, že kdyby nebylo tebe, tak bych se nikdy nezačal zabývat starožitnostmi?"

Rhonda se usmála. Jezdí se svým manželem skoro na všechny turnaje. Na střední škole se s Genem vídala, ale teprve když odešla na Queens College v New Yorku, poznala, jak jí chybí. A ty telefonní účty. Japonsko, Jižní Amerika, a on stále prohrával v prvním kole. Teď už je to jiné. Když začal hrát s raketou Prince, všechno se obrátilo. Ano, to ona ho k ní přinutila. "Je velká, budu s ní vypadat jako nějaký dědek," povídal jí, ale ona trvala na svém. "Zkus to a uvidíš." Tehdy, na podzim roku 1977, byl na stopadesátém místě, oženil se a začal s novou raketou. Teď je neustále do pátého místa. V dubnu roku 1979 se dostal do finále v Houstonu a do semifinále v Las Vegas, v Římě také mezi poslední čtyři, a jeho cesta do absolutní světové špičky začala.

"Ne, Rhondo, nikdy bych si nemyslel, že začnu tolik ty staré věci milovat."
"Asie, stará Asie, určitě se ti bude líbit."
"Kam ho dáme?"
"Snad se pro něj někde místo najde."

Gene se rozesmál. "Bodejť by se nenašlo." Nejspíš si v duchu promítl pět ložnic starého ranče, který koupili ve Woodmeru na Long Islandu, necelých čtrnáct mil od Manhattanu - právě tam, kde se seznámili. Najednou poznal, že i on musí Rhondě povědět o své dopolední návštěvě obchodu se starožitnostmi.

"A víš, že já dnes zase viděl tu nejkrásnější jídelní soupravu? Stůl a šest židlí. Druhá polovina devatenáctého století. A víš, Rhondo, kolik jedna židle stála?"
"Povídáš druhá polovina minulého století?"
"Přesně tak, radost pohledět."
"A zamluvils ji?"
"Šest set dolarů jedna židle."
"Šejdíř." … Následující stránka »

 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
TOPlist