Italky v Bukurešti nezaváhaly. Erraniová je ve čtvrtfinále

15. 7. 2015, 23:54
Aktuality 28
WTA BUKUREŠŤ - Obě nejvýše nasazené Italky na antuce v Bukurešti zatím neztratily ještě ani set. Sara Erraniová si dnes poradila s Izraelkou Shahar Peerovou a postoupila do čtvrtfinále. Obhájkyně loňského finále Roberta Vinciová je po hladké výhře nad Maďarkou Timeou Babosovou teprve ve druhém kole.
Sara Erraniová

Nasazená jednička Sara Erraniová ve dvou zápasech v Bukurešti neztratila set, ale ani s jednou soupeřkou to neměla jednoduché. Po Turkyni Buyuakcayové dnes Italku potrápila v úvodní sadě Shahar Peerová z Izraele.

Bývalá finalistka Roland Garros Erraniová v úvodu zápas dělala spoustu chyb z bekhendu a prohrávala 2-4. První set ale ještě dokázala zachránit. Vývoj otočila a po zlepšeném výkonu v druhém dějství zvítězila 7-6 6-2.

"Byl to tady pro mě další těžký zápas. Soupeřka hrála dobře a zaslouží si uznání. Já v prvním setu neustále bojovala, ale jak jste mohli vidět, tak ona také," komentovala Erraniová, jež se ve čtvrtfinále utká s domácí Dulgheruovou, nebo s naturalizovanou Američankou Tatišviliovou.

"Nesoustředím se na to, s kým budu hrát dál. Vím, že je tady spousta dobrých rumunských hráček, ale beru to zápas od zápasu," dodala osmadvacetiletá Italka.

Teprve úspěšný vstup do turnaje má za sebou další Italka Roberta Vinciová. Nasazená dvojka dnes smetla 6-2 6-1 Maďarku Timeu Babosovou, která se nedokázala přizpůsobit rychlému přechodu na antuku. V předchozích dvou týdnech se jí totiž dařilo na trávě ve Wimbledonu, kde si zahrála semifinále čtyřhry žen a ještě v neděli hrála finále mixu.

Dvaatřicetiletá Vinciová, jež v Bukurešti obhajuje loňské finále, soupeřce oplatila nedávnou porážku z Birminghamu a ukončila sérii pěti porážek. O čtvrtfinále si zahraje proti Srbce Aleksandře Kruničové, se kterou prohrála před dvěma týdny e Wimbledonu.