Italům se v Maroku daří, postoupili oba nasazení

5. 4. 2011, 19:36
Jedinou ztrátu zaznamenali v dnešních zápasech prvního kola v marocké Casablance italští tenisté. Simone Bolelli nestačil na Portugalce Gila, tři jeho krajané se ale radovali z postupu, včetně nasazených Staraceho a Fogniniho.
Potito Starace

Potito Starace, který je v Maroku turnajovou pětkou, měl s Němcem Danielem Brandsem v úvodním setu menší problémy, do vážnějších potíží se ale nedostal. Ital proměnil brejkbol až v závěru sady, ve druhém setu pak sebral soupeři podání ještě dvakrát a za hodinu a čtvrt zvítězil 7-5 6-2.

Zatímco loňský semifinalista Starace ztratil za celý zápas po svém podání pouhých deset výměn a utkání měl pod kontrolou, jeho krajan Fabio Fognini si ve druhém a třetím setu nadělal problémy. Úvodní sadu vyhrál sedmý nasazený hráč hladce, potom si ale Španěl Gerard Granollers-Pujol dvakrát vypracoval náskok, který ve druhém setu už nepustil.

Fogninimu utekl i začátek rozhodujícího setu, kdy mu soupeř znovu sebral podání a ujal se vedení 2-0, italský tenista ale překvapení nepřipustil a za dvě a čtvrt hodiny zvítězil 6-2 4-6 a 6-3.

Někdejší turnajový semifinalista Filippo Volandri vyřadil finalistu z roku 2008 Juliena Benneteaua v utkání, které za 99 minut vyhrál 7-5 6-3. Úspěch svých krajanů dnes nenapodobil jen Simone Bolelli. Ten ani jednou nevyzrál na podání Frederika Gila z Portugalska, jemuž podlehl hladce 3-6 a 1-6.

Výsledky - Casablanca (antuka, dotace 450.000 eur):
Starace (5-It.) - Brands (Něm.) 7:5, 6:2, Fognini (7-It.) - G. Granollers-Pujol (Šp.) 6:2, 4:6, 6:3, Volandri (It.) - Benneteau (Fr.) 7:5, 6:3, Kavčič (Slov.) - El Amrani (Mar.) 4:3 skreč, Ramirez-Hidalgo (Šp.) - Machado (Por.) 7:5, 6:1, Berrer (Něm.) - Devilder (Fr.) 6:3, 6:3, Gil (Por.) - Bolelli 6:3, 6:1, Kuzněcov (Rus.) - Gutierrez-Ferrol (Šp.) 6:1, 7:6(7:5).