Italy Braccialiho a Staraceho zprostil obvinění za ovlivňování zápasů i civilní soud

  • Bývalí italští tenisté Daniele Bracciali a Potito Starace se po třech letech dočkali osvobozujícího rozsudku v případu ovlivňování zápasů. Soud v Cremoně je stejně jako již dříve Italská tenisová federace zbavil obvinění, oba se nyní budou podle listu Corriere dello Sport domáhat odškodnění.
    10. 1., 12:45 | Aktuality |  1 komentář
    Ilustrační fotografie 
     

Devětatřicetiletý Bracciali a jeho o tři roky mladší občasný deblový partner Starace dostali v roce 2015 doživotní zákaz činnosti od svazové disciplinární komise. Důvodem byly výsledky vyšetřování státního zastupitelství v Cremoně, kde oba tenisté čelili trestnímu stíhání. Ještě ve stejném roce ale domácí federace doživotní tresty zrušila. Starace byl osvobozen úplně, Braccialimu byl zkrácen distanc na jeden rok.

Oba byli vyšetřováni od podzimu 2014 na základě odposlechů jejich telefonních hovorů a internetové konverzace. V hledáčku státního zastupitelství v Cremoně bylo dohromady 130 osob, mezi nimi i řada fotbalistů.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (1)
10.01.2018 15:13Od: Srdjan
Jsou nevinni, hanba, odskodneni 2 miliony Euro pro kazdeho! Slusni kluci z Italie, tem by svedomi nedovolilo umyslne ovlivnovat zapasy!
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist