Vyzkoušejte nový TenisPortal – moderní, přehledný a optimalizovaný i pro mobily
Vyzkoušet

Jistý příjem pro tenisty? ATP nabídne hráčům ze širší špičky program finančního zabezpečení

  • Asociace ATP spustí od příštího roku nový finanční pojistný program, který by měl hráčům zajistit dostatečný příjem i v případě dlouhodobého zranění. Plán Baseline, který dnes ATP představila na svém webu, počítá s tříletým zkušebním provozem. Týkat se bude tenistů, kteří budou ve světovém žebříčku figurovat do 250. místa.
    22. 8., 22:24 | Aktuality |  0 komentářů
    © atptour.com© atptour.com 
     

Program se zaměří na tři oblasti. Tenistům podle jejich postavení v žebříčku garantuje minimální roční příjem, bude vyplácet podporu dlouhodobě zraněným hráčům a nováčkům, kteří se poprvé dostanou do Top 125 v pořadí ATP, nabídne zálohu na budoucí výdělky.

ATP počítá s tím, že jeden z okruhů programu v každé sezoně využije 30 až 45 hráčů. Vedení mužského tenisu si od novinky slibuje, že pomůže většímu počtu hráčů vydělat si sportem na slušné živobytí.

V programu garantovaných příjmů ATP hráčům dorovná příjmy, pokud nedosáhnou na turnajových prémiích určité hranice. Pro tenisty z elitní stovky je stanovena na 300.000 dolarů, umístění do 175. místa garantuje 150.000 dolarů a do 250. místa 75.000 dolarů.

Na pojistku proti dlouhodobému zranění dosáhnou ti, kteří v sezoně odehrají na ATP Tour a challengerech méně než devět turnajů. I pro ně bude vyplácená částka odstupňovaná podle postavení v žebříčku. Investice do nováčků nabídne tenistům, kteří poprvé proniknou do Top 125, až 200.000 dolarů, které pak mohou splácet z budoucích prize money.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
TOPlist