Kližan v Kitzbühelu prohrál tříhodinovou bitvu s Bachingerem a titul neobhájí

• ATP KITZBÜHEL - Martin Kližan své letošní trápení neukončí ani v Kitzbühelu, kde loni triumfoval. Už třetí těsnou porážku během tří týdnů mu na antuce v Rakousku připravil Němec Matthias Bachinger, který zvítězil po tříhodinovém boji ve třech tie-breacích.
    29. 7. 2019, aktualizováno 30. 7. 2019 | Aktuality |  13 komentářů
    Ilustrační fotografie

Martin Kližan loni v Kitzbühelu získal svůj šestý titul, v září si pak ještě zahrál finále v Petrohradu. Jenže od té doby dokázal v hlavní soutěži pouze dvakrát vyhrát alespoň dva zápasy po sobě, což mu stačilo na jediné letošní čtvrtfinále v Sofii a třetí kolo na Roland Garros.

Formu třicetiletý Slovák nenašel ani na červencových turnajích na evropských antukách, když prohrál tři ze čtyř zápasů. A pokaždé po třísetovém boji.

V Umagu nevyužil mečboly proti Argentinci Facundu Bagnisovi, v Hamburku nedopodával zápas proti Srbu Krajinovičovi a dnes v Kitzbühelu podlehl po třech hodinách boje 6-7 7-6 6-7 německému kvalifikantovi Matthiasi Bachingerovi.

V rozhodujícím setu přitom Kližan smazal manko 1-4, v desátém gamu odvrátl mečbol a za stavu 5-5 a 40-0 měl tři brejkboly. Jenže ani jeden z nich neproměnil a nakonec prohrál i druhý vzájemný zápas.

Ve světovém žebříčku tak Kližana čeká další propad. Z aktuálně 60. místa za týden klesne o zhruba dvacet příček.

Diváci na Centrálním kurtu byli dnes svědky hned dvou obrovských bitev se třemi tie-breaky. V zahajovacím duelu turnaje Ital Lorenzo Sonego udolal Argentince Federica Delbonise až po 3 hodinách a 37 minutách boje 7-6 6-7 7-6, když ve třetím setu odvrátil celkem osm mečbolů. Vyhrál tak i třetí vzájemné utkání.