Majitelé bytů v Melbourne chtějí žalovat karanténní hotel, nesouhlasí s karanténou pro tenisty

  • Majitelé bytů v komplexu hotelu Westin v Melbourne protestují proti tomu, aby byl tento luxusní hotel využit jako místo karantény pro tenisty před Australian Open. Vlastníci mají obavy o své zdraví a vadí jim, že o ubytování zahraničních hráčů rozhodl hotel bez konzultace s nimi.
    4. 1., 10:29 | Aktuality |  4 komentáře
    Ilustrační fotografie 
     

Do Melbourne by se měly v polovině ledna sjet stovky tenistů a absolvovat čtrnáctidenní karanténu, jež je v rámci koronavirových opatření povinná. Během ní budou moct pouze trénovat, jinak budou trávit čas v tzv. "bublině". Od 31. ledna se budou hrát přípravné turnaje a úvodní grandslam sezony v Melbourne Parku začne 8. února.

Právní zástupce majitelů bytů v hotelovém komplexu Graeme Efron uvedl, že hotel o karanténních plánech informoval vlastníky na Štědrý den a prezentoval to jako hotovou věc. "Nikdo nám včas neřekl o dohodě s vládou proměnit tento částečně rezidenční hotel v karanténní hotel. Mám od klientů instrukce, abych získal soudní příkaz," řekl australským médiím Efron.

Mezi majitele apartmánů v areálu hotelu patří jedni z nejbohatších Australanů. "Je mi 84 let, patřím do ohrožené skupiny a je pro mě šokující, že se tohle děje bez jakéhokoli pokusu o konzultaci s námi. Na případný soud klidně přispěju 10 nebo 20 tisíc dolarů," uvedl Digby Lewis, jeden z 36 majitelů, kteří chtějí situaci řešit soudně. "Je to neuvěřitelně arogantní přístup, takhle nám předložit hotovou věc," zlobil se další majitel Mark Nicholson.

Vedení hotelu Westin v reakci uvedlo, že své plány dalo na vědomí sdružení vlastníků. Ubezpečilo, že majitelé budou mít vlastní vchod a výtah a s tenisty a jejich doprovodem nepřijdou do styku. "Jejich patro zůstane výhradně jim a mezi patry nebude cirkulovat vzduch z ventilace," uvedl hotel.

Tenisová sezona začíná tento týden turnaji mužů v Delray Beach a Antalyi a žen v Abú Zabí.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (4)
05.01.2021 00:59Od: patriks
Je jasné, že budou požadovat odškodné za možnou újmu. V anglicky mluvících zemích už neuděláte ani krok bez právníka.
[ Reagovat ]
04.01.2021 14:43Od: tommr
krysy větří možnost vydělat si pořádnej balík ... smile
[ Reagovat ]
06.01.2021 10:00Od: Krisboy
Ano, i melbournské krysy jsou zapojeny do celosvětového tažení proti tenisu!
[ Reagovat ]
06.01.2021 10:47Od: blixa
Ratimor na ně !!! smile
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist