Memphisu kraluje už čtvrtým rokem Nišikori

14. 2. 2016, 23:34
Aktuality 19
ATP MEMPHIS - Kei Nišikori vyhrál čtvrtý rok po sobě halový turnaj ATP 250 v Mamphisu. Nejvýše nasazený Japonec v dnešním finále porazil osmnáctiletého Američana Taylora Fritze.
Kei Nišikori

Kei Nišikori loni jako první tenista v historii vyhrál halový turnaj v Memphisu tři roky po sobě a letošním čtvrtým triumfem se vyrovnal Jimmymu Connorsovi, který byl dosud jediným čtyřnásobným šampionem.

Šestadvacetiletý Japonec se zároveň stal teprve čtvrtým aktivním tenistou po Rogeru Federerovi, Rafaelu Nadalovi a Novaku Djokovičovi, který vyhrál jeden turnaj alespoň čtyři roky po sobě.

Tenisté, kteří vyhráli jeden turnaj čtyřikrát po sobě:
Roger Federer (Švýc.) Halle, Wimbledon, US Open
Rafael Nadal (Šp.) Monte Carlo, Barcelona, Roland Garros (dvakrát)
Novak Djokovič (Srb.) Turnaj mistrů, Peking
Kei Nišikori (Jap.) Memphis

"Je to úžasné vyhrát čtvrtý rok v řadě. Snažil jsem se na to celý týden nemyslet, a tak jsem na sebe necítil žádný extra tlak," řekl Nišikori.

Už na 17 zápasů prodloužil sedmý hráč světa svou neporazitelnost v Memphisu v dnešním finále, ve kterém porazil dvakrát 6-4 domácího osmnáctiletého mladíka Taylora Fritze.

Loňský vítěz juniorky US Open Fritz, který hrál na okruhu ATP teprve třetí turnaj, přitom začal i ve finále velkolepě. Hned na úvod sebral Nišikorimu servis a vedl 3-0, slibný náskok však neudržel. V druhé sadě nevyužil tři brejkboly a sám ztratil podání v páté hře.

"Dnes to pro mě byl těžký start, ale podařilo se mi zlepšit svou hru. Jak zápas plynul, tak jsem hrál čím dál lepší tenis. S druhým setem jsem maximálně spokojený, v posledních gamech jsem po servisu ztratil jen pár míčků," komentoval Nišikori.

Fritz byl dnes nejmladším Američanem ve finále turnaje ATP od roku 1989, kdy Michael Chang vyhrál turnaj ve Wembley. Shodou okolností je právě Chang koučem jeho finálového soupeře Nišikoriho, který si připsal jedenáctý triumf v kariéře.

"Rozhodně jsem nečekal, že bych se do finále turnaje ATP mohl dostat tak rychle. Je to pro mě velký úspěch, i když jsem dnes ve finále prohrál. Mám za sebou skvělý týden a s výsledkem musím být spokojený. Získal jsem spoustu sebevědomí do další práce. Potřebuju teď hlavně zapracovat na zesílení svého těla," řekl Fritz.