Muchová hledala příčiny nezdaru. Staženost, chyby i sporná situace

  • Karolína Muchová litovala po porážce se Švýcarkou Viktorijí Golubicovou v semifinále Poháru Billie Jean Kingové nevynucených chyb, soupeřku ale ocenila za výbornou hru. Rodačka z Olomouce prohrála dvakrát 4-6 a nenavázala na dva dny staré vítězství proti Polce Magdaleně Frechové. Mrzela ji i sporně posouzená situace ve druhé sadě za stavu 2-2.
    13. 11., 08:59 | Aktuality |  6 komentářů
    K. Muchová (© Czech BJKC Team)K. Muchová (© Czech BJKC Team) 
     
  • Profil hráče

"Byl to těžký zápas. Musím soupeřku pochválit, hrála velmi dobře. Dostávala mě do těžkých pozic. Byla jsem trochu stažená a musela jsem to ze sebe setřást," řekla Muchová na tiskové konferenci.

Šestadvacetiletá tenistka prohrála první set za 43 minut. Ve druhé sadě přišla třikrát o servis. V úvodu páté hry za stavu 2-2 se ale zlobila na rozhodčí, že jí neuznala jeden ze zahraných míčků.

"Rozhodčí říkala, že jsem trefila míč do země nebo co. Myslím si, že jsem míč normálně poslala přes síť, i když na video jsem se nedívala. Uškodila mi, ale s tím se nedá nic dělat. Úplně mi zkazila pěkný úder. A hlavně jsem mohla poprvé vést, mohla jsem se později dostat i do vedení 40-0," uvedla Muchová.

Uznala, že se nedokázala dostat ke své hře Projevil se na ní i náročný program z posledních dní. Udělala 24 nevynucených chyb. "Včera jsme hrály do noci debla, šla jsem pozdě spát. Den byl dlouhý, připadala jsem si trošku staženější a nepovedlo se mi hrát svou hru. Udělala jsem hodně chyb, ale ona mi k nim pomohla. Vždycky mi hodila nějaký míč pod nohy a hrála dobře. Já bohužel moc ne," řekla Muchová.

Přestože měla drobné zdravotní problémy, nechtěla se na zaměřovat. "Maličko mě to limitovalo, ale takový vliv na uvolnění ve hře to nemělo," podotkla. Proti o čtyři roky starší Golubicové se jí nepodařilo navázat na zářijové vítězství z turnaje v Tallinnu. "Chtěla jsem přinést další bod, ale bohužel se mi to nepovedlo," dodala česká tenistka.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (6)
13.11.2022 13:02Od: tommr Karolína Muchová
víc než porážka mě zklamala hra Karolíny: pomalá, nedůrazná a hlavně strašně nepřesná. Pokud se nějak zásadně nezlepší tak bude mít v příští sezoně velkej problém dostat se zpátky do první stovky ... ...
[ Reagovat ]
13.11.2022 13:08Od: hanz
Tak taksmile
[ Reagovat ]
13.11.2022 14:07Od: paddy
Ona tak hraje pořád, už nemá smysl hledat výmluvy, každý má nějaký strop

Na kondici měla čas několik let a nic, možná v tom hraje roli i zranění, ale je vidět, že stravování není silná stránka, lehce buclatější, sice nic dramatického, ale zatím bude špatný jídelníček, možná sladkosti či fastfood

V tomto ženský tenis selhává, profesionální sportovec do fast foodu nechodí, bohužel za tím stojí to, že tenistka je šéfem a zaměstnává lidi okolo kteří jí nikdy neřeknou pravdu, aby neztratili práci
[ Reagovat ]
13.11.2022 14:36Od: Jan
Jestli šla Muchová po deblu s USA pozdě spát ovlivnilo ji to. Proto nehrála dobře.
[ Reagovat ]
13.11.2022 11:33Od: A211 K.M
K.Muchova se musí dát na 100 procent dohromady jak zdravotně tak kondičně je otázka jestli má nato vůli protože to hodně bolí.
[ Reagovat ]
13.11.2022 11:09Od: vojta912
PÁLA ven!!

A Černošek na hrad!!

Na Mírov
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist