Netypické tenisové léto pokračuje i v Prostějově

  • Netypické české tenisové léto pokračuje. Po přehlídce domácí ženské špičky v Praze na Štvanici je ve čtvrtek a v pátek na pořadu druhé kolo soutěže smíšených družstev Českého tenisového svazu Barvy pro budoucnost, prvně se bude hrát i v Prostějově.
    17. 6., 13:53 | Aktuality |  6 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     

"Soutěž vnímáme jako příležitost pro naše mladé hráče, kterých je na soupiskách hodně. Dostanou možnost odehrát kvalitní a ostré zápasy, bez nichž nelze výkonnostně stoupat," řekl na dnešní tiskové konferenci v Prostějově Jaroslav Navrátil, nehrající kapitán českého daviscupového týmu, nyní v roli vedoucího Bílých.

Jeho výběr ve čtvrtek a v pátek vyzve na prostějovských kurtech Červené, kteří už mají taktéž na kontě jednu výhru. Za domácí nastoupí i 65. hráč žebříčku ATP Jiří Veselý. "Bude hrát ale jen první den, v pátek totiž maturuje a neví, kde mu hlava stojí," vysvětlil Navrátil. Dále jsou na soupisce Bílých například Zdeněk Kolář, Vít Kopřiva, Kateřina Siniaková, Marie Bouzková či Barbora Krejčíková.

Červené barvy hájí mj. Lukáš Rosol a elitní ženské kvarteto Petra Kvitová, Barbora Strýcová a sestry Karolína a Kristýna Plíškovy. Ani jedna z nich se však na prostějovských kurtech ve čtvrtek ani v pátek nepředstaví. V Praze se souběžně bude hrát na dvorcích Spojů duel Žlutého týmu s Modrým.

Elitní hráčky na Hanou dorazí na přelomu června a července na druhou část Tipsport Elite Trophy. První díl vyhrál v úterý na Štvanici černý tým Karolíny Plíškové, který zdolal růžový výběr Kvitové. Dvojnásobná wimbledonská vítězka Kvitová by se mohla po problémech s předloktím objevit i v akci. "Doufám, že se má ruka zlepší natolik, že budu moci hrát aspoň čtyřhru," uvedla v tiskové zprávě.

Obě prostějovské akce budou přístupné pro fanoušky. Na Barvy pro budoucnost je vstup volný, stop stav by pořadatelé vyhlásili v případě, pokud by zájem převyšoval kapacitní možnosti a překračoval hygienická opatření v boji s pandemií koronaviru. Na Tipsport Elite Trophy dají organizátoři do prodeje 300 vstupenek na centrkurt s kapacitou 1000 diváků.

Mezinárodní tenisová sezona je přerušena kvůli pandemii koronaviru, proto tenisový svaz pořádá pro výkonnostní hráče soutěž družstev a turnaje jednotlivců. Promotér Tomáš Petera s partnery přichystali čtyřdílnou sérii Elite Trophy.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (6)
17.06.2020 15:09Od: Fandina
A zítra bude Prostějov Sparta na Nová Sport.
[ Reagovat ]
17.06.2020 16:29Od: jirkaS
zítra? co je zítra? :-o
[ Reagovat ]
17.06.2020 16:44Od: jirkaS
pardon, jsem "WTA", tak se divím, co je za turnaj
nejdřív čti, pak piš, v..e (jako já, abych byl pochopen)
[ Reagovat ]
17.06.2020 16:38Od: tommr
z toho moc velkou radost nemám. Rozhodně by bylo lepší kdyby to vysílala O2TV. Doufám, že Nováci zase nebudou celej den dávat Veselku - posledně mi ten tenis úplně znechutil ...
[ Reagovat ]
17.06.2020 18:12Od: Fandina
Mně se
[ Reagovat ]
17.06.2020 19:39Od: Fandina
Veselka mi nevadí a mám Voyo, takže se kouknu i na víc zápasů najednou. Spíš mi vadí, že se to hraje na dvou několik set km vzdálených místech a Nova Sport je jen na jednom z nich.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist