Očekáváme všechny testy negativní. Australian Open začne podle plánu, věří ředitel turnaje Tiley

  • Ředitel Australian Open si je jistý, že první grandslam sezony začne podle plánu v pondělí. Craig Tiley to řekl médiím v prázdném Melbourne Parku, v kterém jsou dnes přerušeny všechny přípravné turnaje po pozitivním testu na koronavirus u zaměstnance jednoho z hotelů.
    4. 2., aktualizováno | Aktuality |  9 komentářů
    Craig Tiley (© AFP)Craig Tiley (© AFP) 
     

"Jsme absolutně přesvědčeni, že Australian Open začne podle plánu v pondělí, a nepočítáme se změnou programu," řekl Tiley za organizátory.

Pořadatelé ale museli přeložit losování dvouher Australian Open, které se mělo konat dnes, ale dojde na něj až v pátek.

Dnes totiž zůstal tenisový areál prakticky prázdný, minimálně se trénovalo a nehrála se ani jedna ze šesti přípravných akcí. Přes 500 hráčů a členů realizačních týmů muselo preventivně podstoupit testy na Covid-19 a čekat na výsledky. "Zpátky v karanténě," napsala na sociálních sítích Barbora Krejčíková.

"Očekáváme, že všechny testy budou negativní, pravděpodobnost nákazy je nízká. V plánu je, že se v pátek vrátí do hry," pronesl Tiley.

Turnaje může komplikovat také déšť
V rozehraných turnajích jsou ve hře z českých hráčů vedle Krejčíkové také Jiří Veselý, Karolína Muchová a Markéta Vondroušová. Zástupci WTA rozhodli, že ženy budou hrát místo třetího setu super tie-break do deseti bodů.

Vedle koronaviru do hry ale vstoupí nejspíše i počasí, protože v pátek má podle předpovědi pršet. Hrát by se mohlo na třech kurtech se zatahovací střechou a dalších devíti v hale. Může dojít i na úpravu systému turnajů. Vyvrcholit by měly v neděli.

Začátek úvodního grandslamu sezony byl z původního termínu v polovině ledna přeložen na 8. února, aby mohlo zhruba 1200 zahraničních účastníků po příletu do země projít čtrnáctidenní karanténou. Většina hráčů mohla během ní na několik hodin denně odejít z hotelu a trénovat, skupina 72 tenistů včetně čtyř Čechů ale měla kvůli nakaženým spolucestujícím izolaci bez možnosti opustit pokoje.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (9)
05.02.2021 01:56Od: FulnekUltras "testy" jsou ještě méně důvěryhodné než kovidmánie sama
bohužel jde zase jenom o bumážky - a to je spolehlivá cesta tam, kam žádný normální odpovědně uvažující člověk nechce

da zdrávstvujet aspoň Sputnik V - ten byl vyvinut jako skutečná lékařská reakce na něco, a ne společně s tím už předem jako záměrný hnůj na kšeft a mengeleovské řešení výdajů na důchody

Švýcaři už vakcinační gateshnůj AstraZeneca jednoznačně odmítli - a to říká hodně - mj. i jimi také vyvíjený Novavax si dává logicky načas, a tudíž by mohl také být určitým přínosem

základ ovšem bude(ou) lék(y) - k účinné léčbě skutečně nemocných lidí - teprve až tato linie dostane zelenou bez ohledu na zisky farmakofirem a mediální diktaturu uměle přiživované věčné apokalypsy, můžeme se z těch gatesovských sraček konečně vyhrabat
[ Reagovat ]
04.02.2021 14:23Od: safi1313
Vzhledem k chybovosti testů, které určitě nejsou 100% spolehlivé , ale i kdyby byli 99,99% spolehlivé - tak není mozny ze proste byl ten test chybný ?
[ Reagovat ]
04.02.2021 14:42Od: lvicek
To urcite mohl, ta chybovost bude urcite vetsi, nez desetina promile. Tak snad si s tim nejak poradi...
[ Reagovat ]
04.02.2021 18:29Od: vasekafe
Ta asi by nedelali halo kvuli tomu, urcite jej pretestovali nebo mel i priznaky
[ Reagovat ]
04.02.2021 23:14Od: lvicek
No nejspis jo, jen reaguju na to, ze jeden jediny test samozrejme muze byt chybny.
[ Reagovat ]
05.02.2021 00:36Od: tommr
pozitivní test navíc automaticky neznamená, že by dotyčný byl pro okolí nebezpečný. Obzvlášt to platí pro nějakýho sekuritáka, kterej se k žádnýmu hráči nejspíš ani nepřiblížil natož aby s ním byl v delším blízkým kontaktu. Je to prostě mnoho povyku pro nic. Australanům z toho kovidu hrabe ... smile
[ Reagovat ]
05.02.2021 02:10Od: Fandina
A kde to tedy chytil, když s nikým nepřišel do styku.
[ Reagovat ]
04.02.2021 13:40Od: misa Austrálie
Nějaký hotelový "nosič kufrů" měl pozitivní test a kvůli tomu se zastavily všechny turnaje, kvůli kterým byli všichni tenisté dva týdny v karanténě a někteří dokonce nesměli opustit pokoj :) Čekal bych, že když mají tak tvrdé podmínky na tenisty, tak si pohlídají i "domorodce". Samozřejmě je velká šance, že podobně bude narušeno i Australian Open.
[ Reagovat ]
04.02.2021 14:19Od: Fandina
On je totiž problém v tom, že vir neví, kdo je tenista a není, on si zjevně nevybírá. A od někoho to ten domorodec chytit musel. Takže se potřebuje zjistit od koho. Je to těžké.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist