Rakušanka Daniela Klemenschitsová zemřela na rakovinu

9. 4. 2008, 19:55
Aktuality 1
Bývalá rakouská fedcupová reprezentantka Daniela Klemenschitsová dnes brzo ráno podlehla rakovině. O úmrtí pětadvacetileté hráčky informoval rakouský tenisový svaz.
Daniela a Sandra Klemenschitsovy

Klemenschitsová dlouho bojovala s nebezpečným druhem rakoviny, který u ní i jejího dvojčete Sandry lékaři objevili loni v lednu. Obě sestry a spoluhráčky ze čtyřhry, v níž se probojovaly do první stovky světového žebříčku, okamžitě ukončily kvůli léčbě kariéru.

Daniela se podrobila desítkám náročných operací, při kterých jí lékaři odstranili několik nádorů. Podle posledních zpráv z konce prosince se měl stav obou sester zlepšovat. Sandra, u níž byla nemoc zjištěna v časnějším stádiu, prý byla z nejhoršího venku a lékaři byli optimističtí i u Daniely.

Onemocnění rakouských tenistek mělo mezi tenisty velkou odezvu. Když pojišťovna odmítla hradit experimentální léčbu, přispěly na ni mimo jiné světové jedničky Roger Federer a Justine Heninová či Amélie Mauresmová s Martinou Hingisovou a Maratem Safinem.

Sestry Klemenschitsovy společně získaly na turnajích ITF 20 titulů. Na okruhu WTA si však pouze jednou zahrály ve finále.

TenisPortal.cz, Luboš Zabloudil. ČTK

Komentáře

1
Přidat komentář
weak
co k tomu dodat? snad si jen my ostatni zase trochu uvedomime, jak nase denni obycejne problemy (vcetne prohranych sazek 67 ve tretim) jsou tak malicherne... :-(
Reagovat

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele
TOPlist