Rosol v Mnichově postupuje, vyřadil Istomina

25. 4. 2016, 16:23
Aktuality 10
Lukáš Rosol si na turnaji v Mnichově připsal první letošní vítězství na antuce. Český tenista v úvodním kole udolal v třísetové bitvě Uzbeka Istomina, kterého porazil počtvrté v řadě.
Lukáš Rosol

Lukáš Rosol přicestoval do Mnichova s nelichotivou bilancí 0-4 z posledních čtyř utkání. Sérii porážek dnes v duelu s Denisem Istomem ukončil, ale na výhru se pořádně nadřel. Český tenista totiž v prvním setu nevyužil šanci, když za stavu 5-4 mohl sadu dopodávat, a ve zkrácené hře úvodní dějství ztratil.

Ve druhém setu už byl 65. hráč světa při svém podání suverénní a díky brejku v desáté hře poslal zápas do rozhodující sady. V ní se Istomin dostal do vedení, ale přišel o něj a set znovu dospěl do tie-breaku. V něm byl tentokrát lepší Rosol, který po více než dvou hodinách zvítězil 6-7 6-4 a 7-6. Díky úspěšnému tie-breaku v rozhodujícím setu porazil Istomina i v předešlém utkání; celkově má po dnešku s uzbeckým tenistou příznivou bilanci 4-1.

Jméno svého příštího soupeře se český tenista dozví až zítra. Vzejde totiž ze souboje mezi domácím Alexanderem Zverevem a Tunisanem Malekem Džazírím.