Sakkariová prošla do čtvrtfinále a dál v boji o Turnaj mistryň stahuje náskok dvou Češek a Jabeurové

5. 10. 2023, 15:55
Aktuality 27
Maria Sakkariová (28) udělala další důležitý krok k potenciální účasti na Turnaji mistryň v Mexiku. Řecká jednička přehrála v osmifinále na WTA 1000 v Pekingu 6:4, 2:6, 6:3 poslední domácí naději Xinyu Wang (22) a ukrojila další body z náskoku Markéty Vondroušové, Ons Jabeurové a Karolíny Muchové. Ve čtvrtfinále nastoupí proti vítězce nedávného US Open a 15 zápasů neporažené Cori Gauffové (19).
Maria Sakkariová (© Profimedia)

Maria Sakkariová byla po skončení US Open až na 15. místě hodnocení letošní sezony a s jejími šancemi na účast na Turnaji mistryň to vypadalo bledě. Řecká jednička se ovšem v posledních týdnech rozjela a díky triumfu na WTA 1000 v Guadalajaře, kde vybojovala svůj teprve druhý kariérní titul, a semifinálové účasti v Tokiu o letenku do mexického Cancúnu stále bojuje.

Na probíhající "tisícovce" v Pekingu potřebuje uhrát minimálně semifinále a finále by ji posunulo před Markétu Vondroušovou, Ons Jabeurovou i Karolínu Muchovou, které mají stejně jako světová šestka startovat v příštím týdnu na WTA 500 v Zhengzhou. Sakkariová už nemůže hrát v posledním týdnu některý z podniků WTA 250, počet startů na těchto akcích má coby členka TOP 10 vyčerpaný.

Rodačka z Atén zatím prochází turnajem v čínském hlavním městě celkem bez problémů. Po Lindě Fruhvirtové si poradila také s poslední domácí nadějí Xinyu Wang, i když tentokrát potřebovala všechny tři sety. Z posledních 10 zápasů jich devět vyhrála a poprvé v kariéře postoupila na čtyřech turnajích WTA po sobě alespoň do čtvrtfinále.

Její čtvrtfinálovou soupeřkou bude Cori Gauffová, jež díky 15. výhře v řadě předvedla nejdelší letošní vítěznou sérii na nejvyšším ženském okruhu. Úřadující šampionka US Open odvrátila čtyři setboly na returnu, tři v řadě, a v osmifinále porazila 7:6, 6:2 Veroniku Kuděrmetovovou, která v neděli triumfovala v Tokiu.

"Věřila jsem, že ten zápas ukončím, i když jsem čelila brejkbolu. Je samozřejmě velmi těžké hrát proti domácí hráčce. Ona byla poslední domácí nadějí ve dvouhře, takže bylo jasné, že ji všichni budou podporovat," řekla Sakkariová po postupu mezi nejlepší osmičku.

Podobně jako Gauffová pokračuje v neporazitelnosti Aryna Sabalenková, ovšem jako světová jednička. Běloruska, která zaznamenala ve finále US Open zdrcující porážku, hraje svůj první turnaj po skončení závěrečného grandslamu sezony a stále neztratila set.

Zatímco v úvodním zápase deklasovala Sofii Keninovou, s Katie Boulterovou i ve čtvrtek s Jasmine Paoliniovou měla velké potíže. Vítězka letošního Australian Open dvakrát returnovala na udržení se ve druhé sadě a po setech 6:4, 7:6 svou neoblíbenou soupeřku přetlačila. S Italkou srovnala vzájemnou bilanci na 2:2. O vylepšení vlastního maxima na WTA 1000 v Pekingu bude ve čtvrtfinále usilovat proti Jeleně Rybakinové.

Další čtvrtfinálové dvojice tvoří Jelena Ostapenková, která má stále teoretickou šanci na kvalifikaci na Turnaj mistryň, s Ljudmilou Samsonovovou a bývalá šampionka Caroline Garciaová se světovou dvojkou Igou Šwiatekovou.

Článek byl původně publikován pro Livesport Zprávy.

• WTA 1000 PEKING •
Čína, tv. povrch, 8.127.389 dolarů
čtvrteční výsledky (5. 10. 2023)
• Dvouhra - čtvrtfinále •
Sabalenková (1-) - Paoliniová (It.) 6:4, 7:6 (7:4)
Gauffová (3-USA) - Kuděrmetovová (16-) 7:6 (7:5), 6:2
Sakkariová (6-Řec.) - Xinyu Wang (Čína) 6:4, 2:6, 6:3
Garciaová (9-Fr.) - Kalininová (Ukr.) 6:3, 6:2
Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz

Komentáře

27
Přidat komentář
smazaný uživatel
Text příspěvku obsahoval závadný obsah a byl redakcí vymazán.
Reagovat
magnus
Neviem prečo tunajší odborníci neustále kritizuju Sakkkari? Však nech vyhráva.
Reagovat
Kandinsky1
Sakkari bude mít po Pekingu letos odehráno o 8 turnajů víc než ty dvě naše adeptky, to je šílený číslo.
Reagovat
gocii
Tak tam jde o dva extremy. Sakkari toho hraje hodne i kvuli tomu, jak se ji chvilemi nedarilo. Ty dve nase zas skoro nevidis, protoze jsou tretinu sezony na osetrovne
Reagovat
Krisboy
Vypadá to, že se tam prolže.
Reagovat
milik254
A jak lže?
Reagovat
elsky
Asi muskulaturou. smile
Reagovat
lars
https://twitter.com/i/status/1635745821303115778
Reagovat
Krisboy
Nepamatuješ si incident v Římě proti Plíškové? A to nebyl jediný případ.
Reagovat
Krisboy
Sorry, to byla reakce na milik254, nikoli na mě.
Reagovat
milik254
Ten už je pěkně starej.
Reagovat
Krisboy
No a? Co je to za argument? Nehledě na to, že svou bezpáteřnost a výsměch fair play předvedla od té doby ještě několikrát.
Reagovat
Tomas_Smid_fan
Už ty její kyselé úsměvy... A je to tak, chovala se nefér opakovaně. Hráčka se u mě na black list nedostane hned. Musí se mi aspoň dvěma dalšíma průšvihama připomenoutsmile
Reagovat
Krisboy
Přesně tak. Ten Řím jsem jí už dávno odpustil, ale od té doby mě několikrát přesvědčila, že to byla chyba. Je to prostě kosočtverec.
Reagovat
tommr
situace v boji o TM se po dnešní výhře Sakkari pro naše hráčky trochu zkomplikovala. Momentálně platí že:
- pokud Sakkari v Pekingu skončí ve čtvrtfinále nemůže se už před naše hráčky dostat ...
- pokud Sakkari v Pekingu skončí v semifinále může se před naše hráčky dostat jen pokud získá titul v Zhengzhou ...
- pokud Sakkari v Pekingu dojde do finále posune se před naše hráčky ...
Reagovat
bardunek666
Doufejme, že Gauff předvede solidní výkon a Sekera se psychicky složí.
Reagovat
Tomas_Smid_fan
smilesmile
Reagovat
com
Zname Sakču - takze max. SF v Pekingu a SF v Zhengzhou smilesmile
Reagovat
Kandinsky1
A na těch 250´ potom si nemůže polepšit ?
Reagovat
tommr
Sakkari už letos odehrála 2 dvěstěpadesátky a to je u hráčky top-10 maximální povolený počet ...
Reagovat
Kandinsky1
No jo vlastně. Ale naše ještě můžou.
A tohle pravidlo platí pro aktuální top10 nebo se to vztahuje na hráčky, které jsou v ní nějakou danou dobu?
Reagovat
tommr
top-10 na danou sezonu se bere podle umístění na konci předešlý sezony ...
Reagovat
Kandinsky1
Dík. To mi nepřijde jako ideální systém, už jen kvůli tomu, že u tenistek je to často jako na houpačce.
Reagovat
Ianny
Sakkari už teda nemůže startovat ani v Zhengzhou? Je tam psaná jako druhá nasazená.
Reagovat
EllNino
to je 500
Reagovat
Astarin
Tak Sakkari skončila. Znamená to, že naše holky to už mají jisté?
Reagovat
bardunek666
Tak podvodnice se tam snad nakonec opravdu kvalifikuje... Coco, trhej!!!
Reagovat

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele
TOPlist