Sestini Hlaváčková se v červenci v Praze rozloučí s kariérou, bude hrát debla s Hradeckou

  • Andrea Sestini Hlaváčková, která před více než třemi lety přerušila kvůli mateřství kariéru, sehraje na konci července své poslední profesionální utkání. Pětatřicetiletá dvojnásobná grandslamová vítězka ve čtyřhře se rozloučí na turnaji Livesport Prague Open v deblu po boku své dřívější parťačky Lucie Hradecké. Turnaj se uskuteční od 25. do 31. července.
    16. 6., aktualizováno | Aktuality |  1 komentář
    Lucie Hradecká a Andrea Sestini HlaváčkováLucie Hradecká a Andrea Sestini Hlaváčková 
     
  • Profil hráče

Sestini Hlaváčková hrála poslední zápas na mezinárodní scéně v říjnu 2018 s Barborou Strýcovou v semifinále Turnaje mistryň. Poté ještě nastoupila v prosinci téhož roku v extralize. V únoru 2019 oznámila dvojnásobná fedcupová vítězka, že je těhotná, a o šest měsíců později přivedla na svět dceru Isabellu, kterou má s italským manželem Fabriziem. Návrat na kurty tehdy nevyloučila, nyní se ale rozhodla jen k jednorázovému comebacku.

"Zahraju si svůj poslední turnaj. Není to úplný návrat do tenisového světa, ale rozloučení. Po svém posledním turnaji, Masters v Singapuru, jsem si myslela, že už se nikdy profesionálně nevrátím. Maximálně jen rozloučit. Pak ale přišly dva roky covidu a nechtělo se mi mávat prázdným tribunám," řekla Hlaváčková na dnešní tiskové konferenci.

"Letos tedy využiju toho, že zde máme krásný turnaj WTA, na který přijede celý svět, a přijdu se rozloučit oficiálně. Bavily jsme se také s Luckou Hradeckou, napadlo mě ji oslovit a hecnout to. Lucka mě potěšila s tím, že to do 24 hodin potvrdila. Nedovedla bych si představit, že bych hrála s někým jiným," uvedla Hlaváčková, která měla během mateřské pauzy zmražený žebříček a díky tomu nepotřebuje do turnaje divokou kartu.

Bývalá světová trojka v deblu vyhrála ve čtyřhře vedle grandslamových titulů z Roland Garros a US Open také 25 turnajů WTA. Před pěti lety triumfovala na Turnaji mistryň. S Hradeckou získaly stříbrné medaile na olympijských hrách v Londýně 2012. Během turnaje v Praze uplyne od tohoto úspěchu takřka deset let.

"S Andy jsme bavily už v Římě, že by si chtěla zahrát před diváky. Později mi napsala, že by chtěla sehrát poslední zápas, tak jsem jí odepsala, ať ale nepočítá s jedním zápasem, že si zahrajeme společný turnaj," řekla na dálku po telefonu Hradecká z turnaje v Birminghamu.

O dva roky starší Hradecká bude na kurtech v areálu pražské Sparty obhajovat deblový titul, který loni získala s Marií Bouzkovou. Hlaváčková se proto začala již před dvěma týdny na svou rozlučku připravovat.

"Mám před sebou pět a půl týdne tréninku. Odpočítávám si každý den a chci si tu cestu užít. Je to pro mě jiné, než kdybych se připravovala na kus sezony. Nemám od sebe velká očekávání, ale chtěla bych se rozloučit důstojně a kvalitním tenisem. Aby si lidé, co se na nás přijdou podívat, vzpomněly, že H+H byly jejich oblíbené hráčky," dodala rodačka z Plzně. S Hradeckou odehrála bezmála 300 zápasů, naposledy s ní nastoupila na Turnaji mistryň před šesti lety.

Pořadatelé pražského turnaje jednají s WTA o zařazení zápasů Hlaváčkové s Hradeckou na centrální kurt.


Slza asi ukápne, tuší Sestini Hlaváčková před rozlučkovým turnajem
Andrea Sestini Hlaváčková tuší, že bude při červencové rozlučce s profesionální kariérou naměkko. Zároveň je ale ráda, že odehraje poslední turnaj mezi zaplněnými tribunami a před zraky své dcery Isabelly.

"Nevím, jak to po emoční stránce bude, ale jsem takový ubrekánek. Přestože se loučím v totálním štěstí, nic mi nikam neutíká a nikdo mi nic nevzal, stejně očekávám, že nějaká slza kápne," řekla Sestini Hlaváčková na dnešní tiskové konferenci.

Plzeňská rodačka vyhrála v deblu Roland Garros, US Open a dalších 25 turnajů WTA. Dvakrát slavila triumf ve Fed Cupu, získala stříbro na olympiádě v Londýně 2012 nebo triumf na Turnaji mistryň před pěti lety.

Svůj poslední zápas na mezinárodní scéně sehrála v říjnu 2018. O čtyři měsíce později oznámila, že je těhotná a nechala si zmrazit žebříček. Díky tomu nyní nepotřebuje do pražského turnaje ani divokou kartu.

"Měla jsem myšlenku, že bych se třeba vrátila na nějaké grandslamy a turnaje, které jsem měla ráda, ale mateřské povinnosti mě nepouští k tomu, abych se tomu mohla věnovat naplno. To, že se vracím na poslední turnaj po boku Lucky Hradecké, je ta zásadní věc, že do toho jdu. A ani si nedovedu představit, že bych šla na kurt s někým jiným,“ řekla Hlaváčková na adresu spoluhráčky, s níž tvořila úspěšné duo H+H.

Její poslední zápasy v profesionální kariéře by měla vidět z tribuny i dcera Isabella. "Chodí třikrát týdně do školky, ale pokud by byl zápas v pondělí, školku vynecháme a dorazí se podívat. Je to jeden z důvodů, proč jsem se chtěla rozloučit tenisově, aby to viděla. I kdyby si z toho nic nepamatovala a měla jen fotku, tak to bude hezké," uvedla tenistka, která bude během turnaje plnit i roli spolukomentátorky pro Českou televizi.

Na svou rozlučku už trénuje poslední dva a půl týdne. Kvůli střevní chřipce musela přípravu o týden odložit. "Zatím je to lehčí trénink. Je to běh na delší trať a nesmím se hlavně zranit. Je to ale rozhodně nejnáročnější věc, kterou člověk dělá," řekla tenistka, která si v minulém roce vyzkoušela také účast ve Star Dance. "S tím se to nedá srovnat, tohle bolí víc. Omezuju si to ale tak, abych tělo nehnala do extrémů. Vrchol přípravy přijde za dva, tři týdny, a pak se to musí zase k turnaji snižovat, abych měla šťávu," popsala. Přípravu si ordinuje sama a nyní se věnuje technice hry a tenisových úderů.

Přestože slýchá, že by mohla v kariéře pokračovat, přemluvit se nenechá. "Upřímně si to teď užívám proto, že je to ta hodina denně a jen kvůli tomu turnaji. Mám ráda život a kariéru, kterou jsem si vytvořila po tenisové kariéře a baví mě, co aktuálně dělám. Nemám tendence přemýšlet nad tím, že bych hrála pak více turnajů," prohlásila Hlaváčková.

Těšilo ji, že účast na její rozlučce přislíbila i Barbora Strýcová nebo Lucie Šafářová. "Se Šafi jsem probírala i logistiku loučení, protože ona tu zažila to samé. Původně jsem se plánovala rozloučit hned po vypadnutí ve čtyřhře, ale díky její zkušenosti jsme to přehodnotily, protože by vlastně nikdo nevěděl, kdy se budu loučit. Takže jsem to od ní okopírovala, odehraju turnaj a rozloučím se v sobotu (30. července)," řekla Hlaváčková.

Po oficiálním konci kariéry se chce dál věnovat rodičovským povinnostem a moderování. Aktuálně působí v rozhlasové stanici Radiožurnál Sport. "To mě hrozně baví a využívám jakoukoliv šanci moderovat a komentovat. Využívám ale i další šance. Občas někam přijdete, něco uděláte, přinese vám to další zkušenost a otevře zase cestu jinam. Dělám ode všeho trochu a baví mě to, protože ten den je více než narvaný," dodala Hlaváčková.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (1)
16.06.2022 18:31Od: Fandina
Tak to je hezké Háčka jako před lety. Nádhera.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist