Siniaková neudržela proti Halepové vedení 6-3 a 3-0 a finále v Bad Homburgu neobhájí

• WTA BAD HOMBURG - Kateřina Siniaková v 1. kole turnaje na trávě v Bad Homburgu neudržela vedení 6-3 a 3-0 proti Simoně Halepové a s bývalou světovou jedničkou prohrála 6-4 3-6 4-6. Rodačka z Hradce Králové vypadla při obhajobě loňského finále s nasazenou čtyřkou po dvou hodinách a 17 minutách.
    21. 6., 23:04 | Aktuality |  7 komentářů
    Kateřina Siniaková (© AFP)Kateřina Siniaková (© AFP)

Kateřina Siniaková nestačila na Simonu Halepovou potřetí ze čtyř vzájemných zápasů. Zdolala ji pouze před pěti lety v čínském Shenzheni. Třiašedesátá hráčka světa Siniaková vypadla v prvním kole dvouhry stejně jako před týdnem v Berlíně, tam však později s Australankou Storm Sandersovou ovládla čtyřhru.

Česká tenistka měla zápas proti wimbledonské vítězce z roku 2019 slibně rozehraný, po zisku první sady vedla ve druhé 3-0. Halepová však šesti gamy za sebou set získala a v sebejistém výkonu pokračovala i na začátku rozhodujícího dějství.

Až poté Siniaková její šňůru devíti gamů zastavila a v dramatické koncovce dvakrát prolomila soupeřce servis. Sama však také nedokázala podání udržet a Halepová využila při servisu české tenistky druhý mečbol. V dalším kole narazí na Slovinku Tamaru Zidanšekovou.

Turnaj v Bad Homburgu pokračuje ve dvouhře bez další české účasti.

Vstup do soutěže naopak zvládla domácí obhájkyně titulu Angelique Kerberová, jež si poradila snadno 6-2 6-2 s Anastasií Gasanovovou.