Šwiateková už má trenéra. Dohodla se s bývalým koučem Radwaňské Witkorowskim

  • Iga Šwiateková vstoupí do letošní sezony pod vedením trenéra Tomasze Witkorowského. Jméno nového kouče polská tenistka oznámila měsíc poté, co po více než pěti letech ukončila úspěšnou spolupráci s Piotrem Sierzputowskim. Witkorowski v minulosti vedl další polskou hvězdu a někdejší světovou dvojku Agnieszku Radwaňskou po většinu její kariéry.
    2. 1., 14:42 | Aktuality |  4 komentáře
    Iga Šwiateková (© AFP)Iga Šwiateková (© AFP) 
     
  • Profil hráče

"Mám radost, že byl Tomasz volný, protože jsem chtěla dál spolupracovat s někým z Polska. Myslím, že na trenéra ze zahraničí budu připravená tak nejdřív za rok za dva, ale teď chci spolupracovat s někým, kdo rozumí mé situaci a mluví stejným jazykem," uvedla světová devítka na twitteru.

Rozhodnutí ke změně Šwiateková nelituje. "Zatím se teprve navzájem poznáváme, trénovali jsme společně v Polsku asi tři týdny, to není moc. Na turnajích to bude jiné, přijdou do toho i jiné faktory, stres a další věci," dodala.

Sierzputowski dovedl Šwiatekovou z juniorského okruhu mezi profesionálky a v roce 2019 společně slavili nečekaný triumf na Roland Garros. WTA ho následně vyhlásila trenérem roku a jeho svěřenkyně získala ocenění pro hráčku s největším zlepšením.

Sezonu 2022 Šwiateková odstartuje příští týden v Adelaide, kde bude z pozice nasazené trojky obhajovat titul. V prvním kole čeká na jednu z kvalifikantek.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (4)
02.01.2022 21:44Od: A.R.R.
Nevím, ale vždy jsem si myslel, že Agu trénoval Wiktorowski, ale možná se Tomek přejmenoval aby mohl trénovat Igu pod nickem Witkorowski....
[ Reagovat ]
02.01.2022 22:33Od: blixa
Ale všude píšou, že Igu trénuje Wiktorowski, tak nevím, jak je to s tím nickem ... smile
[ Reagovat ]
03.01.2022 10:34Od: A.R.R.
Tady na TP, vidím nadpis Witkorowski a v článku takésmile
[ Reagovat ]
03.01.2022 11:16Od: blixa
No jo, copak na TP ... smilesmile
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist