Tsitsipas v Paříži po šesti gamech vzdal. Před vrcholem sezony má problémy s paží

3. 11. 2021, 18:09
ATP PAŘÍŽ - Řek Stefanos Tsitsipas vzdal na turnaji Masters v Paříži utkání druhého kola s Alexeiem Popyrinem. Třetí hráč světového žebříčku duel skrečoval v prvním setu za stavu 4-2 pro australského soupeře kvůli problémům s pravou paží. Vítězně naopak začali loňští finalisté Rus Daniil Medveděv a Němec Alexander Zverev.
Stefanos Tsitsipas (© AFP)

Stefanos Tsitsipas od červnového Roland Garros, na kterém ve svém prvním grandslamovém finále neudržel vedení 2-0 proti Novaku Djokovičovi, nevyhrál víc jak tři zápasy po sobě. Navíc 8 z 9 porážek bylo s hráči mimo Top 20.

A teď navíc laboruje se zdravotnímu problémy, kterého dnes v úvodním vystoupení na Masters 1000 v Paříži donutily teprve podruhé v kariéře vzdát rozehraný zápas. Za stavu 2-4 v prvním setu skrečoval Australanu Alexeii Popyrinovi kvůli bolestem pravé paže.

"Bolelo mě to už nějakou dobu. Teď jsem cítil, jakoby se to začalo vracet a nechtěl jsem riskovat zhoršení," řekl třiadvacetiletý Řek bez upřesnění potíží.

Pro skreč se rozhodl i kvůli blížícímu se Turnaji mistrů, na který se kvalifikoval. "S ohledem na příští turnaj, který je pro mě velice důležitý, musím být opatrný," uvedl jeho vítěz z roku 2019.

O šanci na účast v Turíně, kde se bude hrát od 14. listopadu, dál bojují britský tenista Cameron Norrie a Polák Hubert Hurkacz. Vítěz říjnového prestižního podniku v Indian Wells Norrie vyřadil ve druhém kole Reillyho Opelku 6-3 6-4, Hurkacz zdolal dalšího Američana Tommyho Paula 7-5 7-6.

Norrie s Hurkaczem jsou aktuálně na posledních dvou volných postupových pozicích. Polák se na ni dostal poté, co jeho konkurent Ital Jannik Sinner 6-7 5-7 o dva roky mladšímu Španělu Carlosi Alcarazovi. Pokud se o osmičce pro Turnaj mistrů nerozhodne již tento týden, 20letý Sinner bude moct zaútočit na Turín ještě příští týden ve Stockholmu.

Alcaraz bude o čtvrtfinále bojovat proti domácímu Hugu Gastonovi. Jednadvacetiletý kvalifikant figurující na 103. místě žebříčku ATP dnes překvapivě porazil 6-7 6-4 7-5 světovou sedmnáctku Pabla Carreña ze Španělska a poprvé postoupil do osmifinále turnaje Masters 1000.

O teoretickou šanci kvalifikovat se na Turnaj mistrů přišel Félix Auger-Aliassime. Kanadský mladík ve druhém kole prohrál 3-6 5-7 s lucky loserem Dominikem Koepferem, jenž navázal na cenný skalp přemožitelem Andyho Murrayho. Německý tenista si o vyrovnání svého maxima na Masters zahraje s Hurkaczem.

Čtvrtý nasazený Němec Alexander Zverev porazil navzdory bolestem krční páteře 6-3 7-6 Srba Dušana Lajoviče a vedení ve vzájemné bilanci zvýšil na 4-0.

V osmifinále se loňský finalista Zverev utká poprvé po více než pěti letech s Bulharem Grigorem Dimitrovem (h2h 2-1), který vyřadil bývalého šampiona Rusa Karena Chačanova.

Ze hry venku  je i další ruský tenista Andrej Rubljov, který pokračuje v dlouhodobém trápení. Pátý nasazený v hale Bercy skončil hned po úvodním zápase, ve kterém nestačil 5-7 6-7 na Taylora Fritze, a připsal si už čtvrtou porážku z posledních šesti zápasů. 13 z posledních 14 porážek utrpěl s hráči mimo Top 20. Fritz v osmifinále narazí na Norrieho.

Až v pátém vzájemném duelu Daniil Medveděv neprohrál s Bělorusem Iljou Ivaškou set. V Paříži ruský obhájce titulu odstartoval výhrou 7-5 6-4, byť v prvním setu nevyužil tři setboly za stavu 5-1 a dovolil soupeři vyrovnat.

V osmifinále se Medveděv střetne se Sebastianem Kordou (h2h 0-0). 21letý Američan přehrál 6-2 6-4 šest zápasů neporaženého čerstvého šampiona z Petrohradu Marina Čiliče, s nímž si poradil i ve druhém vzájemném duelu, navázal na skalp Karaceva a poprvé od Wimbledonu vyhrál dva zápasy po sobě.