V poledne začal prodej vstupenek na česko-slovenské derby

  • Od dnešního poledne si mohou tenisoví příznivci zakoupit vstupenku na plánované česko-slovenské derby. To se v rámci projektu obou svazů Spolu pro budoucnost uskuteční 4. a 5. července v Praze, Říčanech a Bratislavě. O Pohár přátelství budou bojovat výběry od 14 let až po daviscupové a fedcupové týmy. Kapitáni své nominace zveřejní přesně za týden. Nominace budou zveřejněny 29. června.
    22. 6., aktualizováno | Aktuality |  1 komentář
    Ilustrační fotografie 
     

Koupit už je možné vstupenky na pražské utkání daviscupových týmů, cena je sto korun za den a v podvečer byla více než polovina míst na sobotu i na neděli vyprodána. Na oba dny zbývají místa na tribuně podél boční lajny.

"Předpokládáme, že v sobotu i neděli bude na odvetu jarního dramatického daviscupového boje vyprodáno," uvedl v tiskové zprávě David Trunda, ředitel TK Sparta Praha. Čeští muži letos začátkem března v prvním vzájemném daviscupovém střetnutí slavili v Bratislavě nad Slovenskem výhru 3-1.

Na utkání fedcupových družstev na Slovensku bude lístek stát čtyři eura (cca 106 korun) a předprodej teprve začne.

Hrát se bude na čtyřech místech. V pražské Stromovce na Spartě bude bojovat daviscupový tým a ještě ženský výběr do 23 let. Střetnutí kategorií do 14 a 18 let bude hostit areál Oáza Říčany. V bratislavském Národním tenisovém centru se vedle fedcupového týmu představí i muži do 23 let. Družstva do 16 let se utkají v areálu Slavia STU Bratislava. Pouze souboj fedcupových týmů se bude hrát na tvrdém povrchu, všechny ostatní zápasy budou na antuce.

"Protože očekáváme o prestižní střetnutí zájem, přistavíme v areálu Sparty mobilní tribunu, díky které zvýšíme jeho kapacitu na sedm set míst. Předpokládáme, že v sobotu i neděli bude na odvetu jarního dramatického daviscupového boje vyprodáno," uvedl v tiskové zprávě David Trunda, ředitel TK Sparta Praha.

Střetnutí všech kategorií nabídnou v sobotu i neděli vždy dvě dvouhry. Hrát se bude na dva vítězné sety. Pokud závěrečná sada dojde do stavu 6-6, rozhodne super tie-break. Čtyřhra, která je na programu za případného vyrovnaného stavu 2-2, se bude hrát rovněž na dva vítězné sety, ale rozhodující sada bude rovnou super tie-breakem.

Sobotní i nedělní program daviscupových celků odstartuje v 10:30, fedcupové týmy v Bratislavě nastoupí vždy ve 14 hodin. Kapitáni své nominace zveřejní 29. června. Zápasy bude vysílat Česká i Slovenská televize.

Česko-slovenský duel je další z akcí na rozehrání po koronavirové pauze před obnovením mezinárodních okruhů WTA, ATP a ITF, na které by se tenisté měli vrátit v srpnu. "Zápasy budou pro všechny skvělou přípravou na přechod do turnajového režimu," uvedl prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz, ČTK, Luboš Zabloudil
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (1)
24.06.2020 05:18Od: FulnekUltras blízko a blíž [ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist