V příštím týdnu se bude hrát u Máchova jezera. Turnaj láká na Siniakovou, Krejčíkovou či Rosola

  • Na turnaji ve Starých Splavech v areálu u Máchova jezera se v příštím týdnu představí nespočet českých hvězd. Akce s názvem Mácha Lake Open by Crystalex O trofej solidarity a naděje ČTS by Moneta láká na deblové grandslamové šampionky Kateřinu Siniakovou a Barboru Krejčíkovou či Lukáše Rosola. Fanoušci budou mít do areálu přístup, závěrečné boje bude vysílat stanice O2 TV Tenis.
    19. 6., 11:28 | Aktuality |  3 komentáře
    Ilustrační fotografie 
     

Od 15. do 21. června se ve Starých Splavech měl uskutečnit ženský podnik ITF s dotací 60 tisíc amerických dolarů, jenže kvůli pandemii koronaviru je sezona přerušená až do konce července a turnaj byl zrušen. Tato exhibiční soutěž je tak náhradou za 19. ročník druhého nejlépe dotovaného ženského tenisového turnaje na našem území. A láká na hvězdy a velké talenty českého tenisu.

"Z kvalitní české ženské účasti máme velkou radost a také z toho, že tentokrát náš turnaj oživíme i soutěží mužů. Kromě Veselého tady budeme mít celou širší českou reprezentaci, takže si myslím, že v aktuální situaci bude turnaj pro diváky hodně atraktivní," řekl předseda tenisového spolku Mácha Lake a ředitel turnaje Ronald Wawrečka.

V soutěži mužů bude největším favoritem Lukáš Rosol, český veterán momentálně v žebříčku ATP figuruje na 180. místě a je českou dvojkou. V akci se objeví také Zdeněk Kolář i další členové daviscupového týmu Vít Kopřiva, Adam Pavlásek, Tomáš Macháč nebo mladíci Jiří Lehečka a Jonáš Forejtek. Dorazí také Michael Vrbenský, vítěz úvodního podniku po koronavirové pauze na pražské Štvanici.

Ženská dvouhra bude mít ještě hvězdnější obsazení. Jedničkou bude 27. hráčka světa a nejlepší Ruska žebříčku WTA Jekatěrina Alexandrovová, která od 11 let žije v Česku. Dále se představí deblové grandslamové šampionky Lucie Hradecká, Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková, která loni ve Starých Splavech ovládla zmiňovaný podnik ITF. Z mladých nadějí budou k vidění obě sestry Fruhvirtovy.

Turnaj je na programu v příštím týdnu. V pondělí a úterý dojde na tříkolovou kvalifikaci. Hlavní soutěž, jež odstartuje ve středu, bude probíhat systémem čtyř skupin po čtyřech hráčích, vítězové skupin projdou do sobotních semifinále. Obě finále jsou na programu v neděli.

Turnaj bude přístupný i pro diváky. Ti, kteří se k Máchovu jezeru nechystají, mohou dění od pátku do neděle sledovat na televizní stanici O2 TV Tenis. Dotace starosplavské akce je 980 tisíc korun, jedná se již o druhý podnik v rámci projektu O trofej solidarity a naděje ČTS by Moneta. Další díl se uskuteční na přelomu července a srpna v Liberci. Více informací najdete na oficiálních stránkách turnaje.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (3)
19.06.2020 13:07Od: Carter Turnaj Bratislava
Dnes sa majú hrať aj celkom zaujímavé zápasy v Bratislave. Na programe je semi, kde má hrať Belinda proti AKS a Viki Kužmová proti Aničke Blinkovej. Minulý týždeň v extralige išli Bel s Kajou až do tiebreaku tretieho setu. Neviem ako to je so streamom ale dá sa ísť pozrieť, ak bude niekto v BA :)
[ Reagovat ]
19.06.2020 13:56Od: jirkaS
zítra 13:00 STV2
[ Reagovat ]
19.06.2020 12:04Od: Fandina
Aha, takže na O2 TV Sport Tenis to bude až od pátku. Škoda, myslela jsem, že to bude víc dní.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist