29. 4. 2016, 18:43
Aktuality 13
ATP ISTANBUL - Jiří Veselý na antuce v Istanbulu do semifinále nepostoupil. V boji o něj podlehl ve dvou setech druhému nasazenému Bulharu Grigoru Dimitrovovi, když v první sadě neproměnil při svém servisu setbol.
Jiří Veselý

Jiří Veselý na prvních sedmi letošních turnajích vyhrál pouze jeden zápas, s přechodem na antuku ale ožil. Na všech třech akcích vyhrál alespoň dva zápasy a má po nich bilanci sedmi výher a tří porážek. Po semifinále v Marrákeši a osmifinále v Monte Carlu, kde si vyšlápl i na Novaka Djokoviče, dnes vypadl ve čtvrtfinále v tureckém Istanbulu.

Dvaadvacetiletý rodák z Příbrami v něm nestačil na nasazenou dvojku Grigora Dimitrova. V prvním setu sice vedl 5-2 a v deváté hře měl při svém servisu setbol, ale nevyužil ho a nakonec prohrál 6-7 1-6. Ani v druhém vzájemném střetnutí s o dva roky mladším Bulharem tak neuhrál set, poprvé mu podlehl předloni na antuce v Bukurešti.

Dimitrov se o postup do svého osméhho finále utká s Ivem Karlovičem, s nímž ve vzájemné bilanci prohrává 1-2. Naposledy se se zkušeným Chorvatem utkal předloni na Roland Garros a neuhrál proti němu ani set.

Sedmatřicetiletý Karlovič, který ve středu ukončil čekání na první letošní výhru, dnes udolal 7-6 6-7 6-4 Španěla Marcela Granollerse a otevřel čtvrtou stovku vítězných zápasů. Do semifinále postoupil poprvé od loňského července.

O druhé místo ve finále svedou souboj dva Argentinci. Soupeřem Diega Schwartzmana bude čtvrtý nasazený Federico Delbonis., který dnes dnes porazil Španěla Alberta Ramose 7-6 6-4.