Australané plánují grandslam v tradičním termínu a s diváky

  • Navzdory složité globální situaci v souvislosti s koronavirem počítá Australský tenisový svaz s pořádáním svých hlavních lednových akcí. Šéf organizace Tennis Australia Craig Tiley uvedl, že úvodní grandslam sezony by se měl odehrát v tradičním termínu, s plnými prize money a diváky na tribunách.
    13. 8., 17:56 | Aktuality |  8 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     

Tennis Australia (TA) plánuje pro tenisty šest týdnů před turnajem zajistit v zemi šest "bublin", aby se vyhnuli nejpřísnějším karanténním podmínkám. "Bubliny otevřeme na začátku prosince a hráči a hráčky budou moci přiletět kdykoli," řekl Tiley agentuře Reuters.

"Až dorazí, nepředpokládáme, že budou muset být 14 dnů v hotelu, jak to vyžadují současná opatření. Budeme mít v rámci naší bubliny výjimku. Každý rok říkáme, že jsme 'šťastný slam'. Nyní to bude tak, že budeme 'velmi bezpečný a šťastný slam'," uvedl šéf australského tenisu.

Tiley věří, že v Melbourne Parku bude moci příští rok přivítat zhruba 400 tisíc fanoušků, tedy asi polovinu počtu z letošního ročníku. Díky velké ploše areálu budou mít organizátoři možnost efektivně dbát na dodržování odstupů, přičemž povinné budou pro fanoušky roušky.

Stejně jako s úvodním grandslamem sezony počítá Tennis Australia s organizací ATP Cupu. Soutěž pro 24 týmů měla letos premiéru a má i příští rok sloužit jako generálka na Australian Open.

"Komunikujeme o tom s ATP každý týden. My i oni chceme, aby se to konalo. Byla to skvělá akce, mimořádně úspěšná. Chtěli bychom to mít ve stejných městech jako letos a pracujeme s těmito městy," řekl Tiley k turnaji, který hostily Perth, Brisbane a Sydney. "Čeká nás ještě hodně práce, ale myslím si, že tenisté už budou v lednu na hraní tenisu před diváky nažhavení," uvedl.

Australian Open se letos stihlo odehrát jako jediný grandslam před březnovým přerušením sezony. Původně druhý grandslam sezony French Open byl z původního jarního termínu přeložen na přelom září a října, Wimbledon byl pro letošek zrušen a US Open začne za přísných hygienických podmínek bez diváků na konci srpna.

pva, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (8)
13.08.2020 19:35Od: FulnekUltras a trochu odlehčení... ;-) [ Reagovat ]
13.08.2020 19:07Od: paddy
no uvidíme, jak známe Francouze, tak termínově by začátek prosince mohl kolidovat s podruhé odloženým RG, které by se hrálo v nafukovacích halách pod názvem "Bublifuk Open" smile

a Auckland asi padá, protože hráči nestihnou 1k AO, pokud NZ nebude mít výjimku v rámci Commonwealth smile
[ Reagovat ]
13.08.2020 19:11Od: tommr
o Auckland se nebojím. Austrálie a NZ se určitě nějak dohodnou ...
[ Reagovat ]
13.08.2020 19:17Od: FulnekUltras
souhlas - zatím to u protinožců vypadá rozumně smile
[ Reagovat ]
13.08.2020 18:25Od: FulnekUltras umělák nám zatím zdatně mutuje k nule
takže já myslím, že by to nemusel být špatný začátek nové, už ZCELA NORMÁLNÍ sezóny 2021... smile smile
[ Reagovat ]
13.08.2020 19:01Od: misoSK
Ja som za, ale keď vidím, ako sa tu stále niečo povolí a vzápätí zasa zakáže, tak si nerobím zbytočné nádeje.
[ Reagovat ]
13.08.2020 19:09Od: tommr
když je politická vůle tak jde všechno. To není jako u nás kde o bytí/nebytí fotbalový ligy může rozhodnout rozmar nějaký báby na hygieně ...
[ Reagovat ]
13.08.2020 19:21Od: FulnekUltras
lidi se ještě na podzim a hlavně v zimě trochu - spíš už jen symbolicky - "vybojí" - pár si jich ještě vezme úvěry - a to už by mělo všem těm parazitním miliardářům, filantropům a vizionářům bohatě stačit smile
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist