Azarenková se na kurty vrátí dříve! Před Wimbledonem má v plánu odehrát jeden přípravný turnaj

  • Viktoria Azarenková se na kurty vrátí dříve, než plánovala. Bývalá světová jednička a dvojnásobná grandslamová šampionka měla původně první soutěžní zápas odehrát až na konci července ve Stanfordu, dnes však na Twitteru oznámila, že se zúčastní jedné přípravné akce před Wimbledonem a také nejslavnějšího turnaje světa.
    22. 5. 2017, aktualizováno | Aktuality |  12 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

Návrat Viktorie Azarenkové na tenisové kurty je jednou z nejočekávanějších událostí letošní sezony. Bývalá světová jednička před necelými dvěma měsíci ohlásila, že by měla svůj první soutěžní zápas odehrát na konci července na akci WTA Premier v kalifornském Stanfordu.

V médiích se však spekulovalo o tom, že se vrátí dříve a stihne letošní Wimbledon. Návrat podle nejnovějších zpráv a domněnek plánuje podniknout již na Mallorce, kde se od 19. do 25. června, tedy dva týdny před startem Wimbledonu, koná podnik série WTA International.

Azarenková dnes na Twitteru informaci o dřívějším návratu potvrdila. "Ahoj všichni, mám dobré zprávy. Moje tréninky se vyvíjejí dobře a jsem připravená se vrátit... Leo navíc tak trochu řekl, že chce vidět Londýn a Wimbledon," napsala na svůj twitterový účet Běloruska.

"V následujících dnech budu mít hotový program. Před Wimbledonem plánuju odehrát jeden přípravný turnaj! Budu vás včas informovat. Děkuju všem za podporu a uvidíme se dříve," dodala.

Ředitel turnaje Toni Nadal nedávno oznámil, že 24. května učiní zásadní prohlášení, v němž odhalí "TOP senzaci", která v pořadí druhý ročník travnaté akce pořádané na největším španělském ostrově obohatí.

I když zatím nepadla žádná konkrétní jména, mnozí se domnívají, že onou "TOP senzací" Nadal myslel právě Azarenkovou a její návrat. Teď už víme, že Azarenková má v plánu odehrát jeden přípravný turnaj před Wimbledonem. Samozřejmě se nutně nemusí jednat o akci na španělském ostrově.

Dvojnásobná šampionka Australian Open se divákům naposledy představila loni v květnu na French Open. Na pařížské antuce po skreči skončila v prvním kole.

Nedlouho poté oznámila své těhotenství, kvůli němuž musela kariéru přerušit. Na konci loňského roku porodila syna Lea a už v únoru hlásila, že se připravuje na návrat.

Azarenková se hodlá vrátit na vrchol. V návratu do horních pater žebříčku a v získávání těch největších titulů jí bude pomáhat Michael Joyce.

Pokud ve středu dojde k oficiálnímu potvrzení této zprávy, nebude sedmadvacetiletá Běloruska pravděpodobně chybět ani na nejslavnějším turnaji světa, kde si v letech 2011 a 2012 zahrála semifinále.

Divoké karty teoreticky nepotřebuje ani do Mallorky, Wimbledonu a Stanfordu, jelikož má nárok na chráněný žebříček, který jí na všech třech akcích zajistí účast v hlavní soutěži.

TenisPortal.cz, Ondřej Jirásek
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (12)
22.05.2017 12:35Od: Frick Finále Wimbledonu
Jen pro hluché!
[ Reagovat ]
22.05.2017 12:56Od: George_Renel
Doufám, že se potkají již v 1. kole. .-p
[ Reagovat ]
22.05.2017 12:16Od: monty25 Vika
No fakt že jo. Už to potvrdila na Twitteru... :)
[ Reagovat ]
22.05.2017 12:15Od: Haitik
Tak Vika potvrdila, že bude hrát ve Wimledonu.. :-)) A že také plánuje hrát nějaký turnaj na trávě před Wimbledonem.. Tak myslím, že asi to "překvapení" prozradila sama.. :D
[ Reagovat ]
22.05.2017 10:35Od: lukassb
A nebude třeba ta "top senzace" Petra? :-D
[ Reagovat ]
22.05.2017 10:41Od: Herbert_Hoover
Hrdlička bude dělat umpira, to bude ta senzace.
[ Reagovat ]
22.05.2017 10:50Od: Frick
Tak dobře bych to neviděl.

Bude myslíte v sobotu "tam"? Mohla by jako. Pokud by byla v Česku/Praze...
[ Reagovat ]
22.05.2017 09:19Od: bIbec
nedozvíme se to ve středu, ale už dnes v 15:00. Podle mě se tak pořadatelé rozhodli na základě toho, že zítra by měl být oznámený entry list do Wimbledonu, kde Azarenka bude s největší pravděpodobností figurovat, čili půjde o větší "překvapení", než kdyby její návrat oznámili až ve středu.
[ Reagovat ]
22.05.2017 09:28Od: Ondřej.Jirásek
Mohu vědět, kde jste tuto informaci našel? :) Rád to případně opravím, ale sám jsem nic nedohledal.
[ Reagovat ]
22.05.2017 09:31Od: bIbec
nic neopravujte. Smazali to, takže možná vážně až ve středu. Musíme počkat jak to nakonec dopadne.. :-)
[ Reagovat ]
22.05.2017 09:33Od: Ondřej.Jirásek
Já jsem si právě říkal, že je zvláštní, že nemůžu nic dohledat :))) Tak uvidíme, každopádně díky za upozornění ;)
[ Reagovat ]
22.05.2017 09:29Od: bIbec
tak možná ne. Ještě včera byl na oficiálním FB turnaje post, že bude oznámeno to jméno, ale ten post byl mezitím smazán.. tak uvidíme.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
 
TOPlist