Basilašvili vyhrál už páté finále v řadě. V Mnichově slaví třetí trofej z německé antuky

2. 5. 2021, 15:42
ATP MNICHOV - Nikoloz Basilašvili si v Mnichově zahrál posedmé v kariéře ve finále turnaje ATP a popáté v řadě v něm slaví triumf. Třetí z pěti titulů slaví na německé antuce, v boji o něj zdolal 6-4 7-6 domácího Jana-Lennarda Struffa. 29letý Gruzínec v metropoli Bavorska neztratil ani set.
Nikoloz Basilašvili (© AFP)

Basilašvili si o titul zahrál posedmé a i díky většímu klidu sebral soupeři hned v prvním gamu podání. To byl nakonec jediný úspěšný brejkbol finálového zápasu, který byl v úvodním setu na půlhodinu přerušen kvůli dešti.

Ve druhém setu si sice jeden brejkbol vypracoval i Struff, ale neproměnil ho a ani při svém 171. turnajovém startu na okruhu ATP či grandslamu titul nezískal. Basilašvili zápas rozhodl v tie-breaku poměrem 7-5.