Bodovali Kolář i Forejtek a Češi vyhráli Pohár přátelství daviscupových týmů

  • POHÁR PŘÁTELSTVÍ - Čeští tenisté vyhráli nad Slovenskem souboj daviscupových týmů v rámci Poháru přátelství. Po hladké výhře Zdeňka Koláře 6-0 6-2 nad žebříčkovou jedničkou soupeře Andrejem Martinem přidal vítězný třetí bod na antuce pražské Sparty Jonáš Forejtek, který zdolal Filipa Horanského 6-4 6-4. Češi tak vedou 3-1 na zápasy a tečku za utkáním udělá čtyřhra.
    5. 7., aktualizováno | Aktuality |  3 komentáře
    © Český tenisový svaz / Pavel Lebeda© Český tenisový svaz / Pavel Lebeda 
     

V Praze na antuce Sparty byl stav mezi daviscupovými výběry po sobotních dvouhrách 1-1 na zápasy: Jiří Veselý vydřel bod proti Lukáši Kleinovi, Lukáš Rosol pak nestačil na Norberta Gombose.

Dnes kapitáni obou výběrů protočili sestavy a do hry se tak dostávají další tenisté. V první nedělní dvouhře dominoval Zdeněk Kolář, který nedal šanci slovenské jedničce Andreji Martinovi, když hráče z chvostu první světové stovky smetl 6-0 6-2.

228. hráč světa Kolář se odvděčil za šanci skvělým výkonem, výborně returnoval a proměnil za hodinu hry čtvrtý mečbol. "Cítil jsem se výborně, snažil jsem se tvořit hru a to se mi podařilo," pochvaloval si Kolář v České televizi.

Vítězný třetí bod získal Jonáš Forejtek, který porazil Filipa Horanského dvakrát 6-4. Vítěz loňského US Open juniorů v obou setech získal třikrát soupeřovo podání. "Jsem rád, že jsme měli šanci si zahrát. Je to dobrá zkušenost a ještě jsme vyhráli," řekl Forejtek i za Koláře.

Slováci ve čtyřhře jen zkorigovali stav. "Myslel jsem si, že budou Slováci kousat víc. Jsem rád, že to kluci zvládli a i mladí potvrdili, že jsou na vzestupu," řekl kapitán Jaroslav Navrátil.

V projektu obou svazů Spolu pro budoucnost na rozehrání po koronavirové pauze se o víkendu utkaly daviscupové a fedcupové výběry a také týmy nadějí do 14, 16, 18 a 23 let. Hrálo se na dvorcích v Praze, Říčanech a Bratislavě.

Odehrálo se celkem 10 zápasů a Češi vyhráli 8-2, když kromě daviscupového týmu vyhrál i fedcupový tým na tvrdém povrchu v Bratislavě. Dále uspěly výběry dívek do 14, 16 a 18 let a týmy chlapců do 14, 16 a 23 let. Tenisté v nejmladší kategorii neztratili v dvanácti duelech ani set.

Porážku utrpěl pouze výběr tenistek do 23 let, ve kterém nestačily dva body 15leté Lindy Fruhvirtové. Mezi chlapci byl neúspěšný jen tým chlapců do 18 let, kteří hráli 6-6 na zápasy a horší měli jen poměr setů.

• POHÁR PŘÁTELSTVÍ •
Česko (Praha) / Slovensko (Bratislava), antuka / tv. povrch
sobotní a nedělní výsledky mužů/chlapců (04. - 05. 07. 2020)
Daviscupové týmy: Česko - Slovensko 3-2 (Praha, antuka)
Sobota 4. července
Veselý - Klein 7-5 3-6 7-5 ... 1-0
Rosol - Gombos 3-6 2-6 ... 1-1
Neděle 5. července
Kolář - A. Martin 6-0 6-2 ... 2-1
Forejtek - Horanský 6-4 6-4 ... 3-1
Rosol/Veselý - Klein/Zelenay 6-2 2-6 9-11 ... 3-2
Tenisté do 23 let: Slovensko - Česko 2-3 (Bratislava, antuka)
Sobota 4. července
Molčan - Lehečka 6-4 1-6 6-4 ... 1-0
Líška - Macháč 4-6 2-6 ... 1-1
Neděle 5. července
Molčan - Macháč 6-2 2-6 6-4 ... 2-1
Líška - Svrčina 3-6 4-6 ... 2-2
Molčan/Puškár- Lehečka/Macháč 4-6 3-6 ... 2-3
Chlapci do 18 let: Česko - Slovensko 6-6 (14-17 na sety) (Říčany, antuka)
Sobota 4. července
Nicod - Gálik 3-6 3-6 ... 0-1
Válek - Pokorný 4-6 6-4 1-6 ... 0-2
Siniakov - Palovič 3-6 0-6 ... 0-3
Donald - Novanský 3-6 6-3 6-0 ... 1-3
Bartoň/Siniakov – Novanský/Pokorný 3-6 6-3 10-6 ... 2-3
Donald/Nicod – Gálik/Karol 7-6(3 6-2 ... 3-3
Neděle 5. července
Bartoň - Karol 3-6 1-6 ... 3-4
Válek - Gálik 6-7(3) 6-3 7-5 ... 4-4
Siniakov - Novanský 6-4 4-6 6-3 ... 5-4
Donald - Palovič 6-1 4-6 4-6 ... 5-5
Bartoň/Siniakov - Karol/Novanský 5-7 1-6 ... 5-6
Donald/Nicod - Palovič/Pokorný 3-6 7-5 10-7 ... 6-6
Chlapci do 16 let: Slovensko - Česko 5-7 (Bratislava, antuka)
Sobota 4. července
Marošík - Homola 6-2 3-6 6-2 ... 1-0
Krajčí - Velík 4-6 6-4 6-4 ... 2-0
Schwarc - Vojtěk 1-6 3-6 ... 2-1
Naď - Menšík 6-3 6-3 ... 3-1
Naď/Krajčí - Petr/Velík 6-1 3-6 11-9 ... 4-1
Marošík/Simon Norrman - Homola/Menšík 6-7 1-6 ... 4-2
Neděle 5. července
Krajčí - Homola 6-0 7-6 ... 5-2
Marošík - Velík 3-6 6-3 4-6 ... 5-3
Norman - Menšík 1-6 2-6 ... 5-4
Naď - Vojtěk 6-7 7-6 1-3 / skreč Naď ... 5-5
Marošík/Krajčí - Petr/Homola 6-7 1-6 ... 5-6
Schwarc/Norrman - Velík/Menšík 2-6 3-6 ... 5-7
Chlapci do 14 let: Česko - Slovensko 12-0 (Říčany, antuka)
Sobota 4. července
Mrva - Hulín 6-3 6-2 ... 1-0
Valeš - Balaščák 6-2 6-4 ... 2-0
Kumstát - Melega 6-2 6-1 ... 3-0
Brunclík - Naňo 6-0 7-6(3) ... 4-0
Kumstát/Sklenička - Hulín/Melega 6-1 6-2 ... 5-0
Brunclík/Valeš - Balaščák/Poklemba 6-2 6-4 ... 6-0
Neděle 5. července
Valeš - Poklemba 6-3 6-2 ... 7-0
Sklenička - Balaščák 6-0 7-6(3) ... 8-0
Brunclík - Melega 6-2 6-2 ... 9-0
Kumstát - Naňo 6-1 6-4 ... 10-0
Brunclík/Mrva - Hulín/Naňo 6-4 6-2 ... 11-0
Valeš/Sklenička - Melega/Poklemba 6-3 6-1 ... 12-0

 

• POHÁR PŘÁTELSTVÍ •
Česko (Praha) / Slovensko (Bratislava), antuka / tv. povrch
sobotní a nedělní výsledky žen/dívek (04. - 05. 07. 2020)
Fedcupové týmy:  Slovensko - Česko 2-3 (Bratislava / tv. povrch)
Sobota 4. července
Schmiedlová - Vondroušová 1-6 2-6 ... 0-1
V. Kužmová - Martincová  7-6(6) 4-6 6-3 ... 1-1
Neděle 5. července (14:00)
V. Kužmová - Vondroušová 3-6 4-6 ... 1-2
Schmiedlová - Martincová 0-6 4-6 ... 1-3
V. Kužmová/K. Kužmová - Vondroušová/Kolodziejová 6-4 5-7 11-9 ... 2-3
Tenistky do 23 let: Česko - Slovensko 2-3 (Praha / antuka)
Sobota 4. července
L. Fruhvitová - Čisovská 6-4 7-6(2) ... 1-0
Viďmanová - Morvayová 5-7 6-7(1) ... 1-1
Neděle 5. července
Sisková - Čisovská 6-2 2-6 4-6 ... 1-2
L. Fruhvitová - Morvayová 6-1 6-1 ... 2-2
L. Fruhvirtová/Sisková - Čisovská/Mihalíková 3-6 2-6 ... 2-3
Dívky do 18 let: Česko - Slovensko 9-3 (Říčany / antuka)
Sobota 4. července
Klimovičová - Suchánková 7-6(1) 1-6 6-2 ... 1-0
Nosková - Behúlová 6-0 6-2 ... 2-0
Palicová - Zelníčková 6-4 6-4 ... 3-0
Štruplová - Méri ... 7-6(5) 6-7(7) 6-0 ... 4-0
Nosková/Štruplová - Jašková/Zelničková 6-0 6-3 ... 5-0
Kněžková/Palicová - Behulová/Suchánková 6-7(6) 6-4 7-10 ... 5-1
Neděle 5. července
Klimovičová - Jašková 3-6 4-6 ... 5-2
Kněžková - Suchánková 6-4 2-6 0-6 ... 5-3
Nosková - Zelníčková 6-3 6-4 ... 6-3
Palicová - Behúlová 7-6(6) 7-6(2) ... 7-3
Klimovičová/Nosková - Behúlová/Zelníčková 6-2 6-3 ... 8-3
Palicová/Štruplová - Jašková/Méri 7-6(5) 6-3 ... 9-3
Dívky do 16 let: Slovensko - Česko 5-7 (Bratislava / antuka)
Sobota 4. července
Drugdová - Tomajková 7-5 6-2 ... 1-0
Balus - Havlíčková 6-3 5-7 0-6 ... 1-1
Vargová - Šmejkalová 6-4 3-6 5-7 ... 1-2
Daubnerová - Bartůňková 1-6 7-6 2-6 ... 1-3
Drugdová/Mráziková - Bartůňková/Tomajková 2-6 2-6 ... 1-4
Balus/Vargová - Havlíčková/Bejlek 3-6 6-4 10-3 ... 2-4
Neděle 5. července
Mráziková - Tomajková 0-6 1-6 ... 2-5
Drugdová - Havlíčková 6-1 6-2 ... 3-5
Vargová - Bartůňková 0-6 1-6 ... 3-6
Daubnerová - Šmejkalová 3-6 6-4 6-3 ... 4-6
Drugdová/Balus - Bartůňková/Šmejkalová 7-5 3-6 10-8 ... 5-6
Daubnerová/Vargová - Tomajková/Bejlek 4-6 4-6 ... 5-7
Dívky do 14 let: Česko - Slovensko 8-4 (Říčany / antuka)
Sobota 4. července
Valentová - Šramková 6-1 6-1 ... 1-0
Slměníková - Hradecká 4-6 2-6 ... 1-1
Kareisová - Jamrichová 5-7 2-6 ... 1-2
Smékalová - Michaličková 6-2 6-2 ... 2-2
Valentová/Slaměníková - Mravcová/Šramková 6-0 6-2 ... 3-2
Kareisová/Směkalová - Jamrichová/Hradecká 6-3 7-5 ... 4-2
Neděle 5. července
Slaměníková - Šrámková 3-6 0-6 ... 4-3
Valentová - Hradecká 6-2 6-2 ... 5-3
Kareisová - Michalčíková 6-2 6-1 ... 6-3
Smékalová - Jamrichová 7-6(1) 6-1 ... 7-3
Jandová/Smékalová - Michalčíková/Šrámková 6-1 6-2 ... 8-3
Slaměníková/Valentová - Jamrichová/Hradecká 6-7(3) 3-6 ... 8-4
Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (3)
07.07.2020 07:44Od: ttopi
Chlapci do 14 let - 12:0

To máme tak dobré chlapce, nebo Slováci tak špatné chalany? :-)
[ Reagovat ]
07.07.2020 11:34Od: sojka1
zalezi na tom, jestli jsi optimista nebo pesimista... :-))
[ Reagovat ]
05.07.2020 16:12Od: Jan
Po včerejšku jsem si říkal, že to muži asi prohrají, ale mladíci řekli ne :) Ovšem kde postavíš Veselého, tam je prohra téměř jistá a výhra zázrak.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist