Davis Cup se stane součástí kalendáře ATP. Body tenisté dostávat nebudou

  • Davis Cup se od příštího roku stane oficiální součástí kalendáře ATP Tour. Uvedly to ve společném prohlášení Mezinárodní tenisová federace (ITF), asociace ATP a promotérská organizace Kosmos. Stejně jako dosud však tenisté nebudou za start v Davis Cupu dostávat body do světového žebříčku, které se udělovaly pouze v letech 2009-2015.
    31. 10., 19:47 | Aktuality |  2 komentáře
    Ilustrační fotografie 
     

Dnešní prohlášení přišlo necelý týden poté, co byl oznámen vznik nového turnaje smíšených družstev v Austrálii, jenž zahájí sezonu 2023. Tento United Cup nahradí turnaj národních týmů ATP Cup, jenž se hrál na úvod roku v minulých třech letech.

"Vždy jsme našim fanouškům a hráčům chtěli přinést ty nejlepší možné zážitky. Davis Cup má neskutečně bohatou minulost a jsme nadšeni, že tato nová důležitá aliance bude soutěž pohánět od roku 2023," uvedl předseda ATP Andrea Gaudenzi.

Formát Davis Cupu, jenž se hraje od roku 1900, byl před třemi lety revolučně změněn poté, co ITF podepsala lukrativní dohodu s investiční skupinou Kosmos. Místo toho, aby se celý rok zápasy hrály na půdě vždy jednoho ze soupeřů, vyvrcholí ročník finálovým turnajem pro více týmů. V letošním daviscupovém finále hrálo 16 družstev ve čtyřech skupinách v Boloni, Glasgow, Hamburku a Valencii a osm nejlepších týmů postoupilo na listopadový finálový turnaj v Málaze.

ATP Cup, jenž byl vnímán jako konkurence finálového turnaje Davis Cupu, skončil po třech ročnících. Navzdory účasti hvězdných hráčů a vysokým odměnám nepřitáhl diváky a trpěl logistickými problémy v době koronavirové pandemie.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (2)
31.10.2022 21:44Od: Vlk-v-trave Definitivni smrt DC, posledni strela na komoru [ Reagovat ]
31.10.2022 21:19Od: paddy DC míří do kategorie superturnajů ATP
smile
stejně jako ve Wimbledonu nebudou za DC přiděleny body smile

je to RAKUTÉÉÉN smile
https://www.youtube.com/watch?v=fTYdnz4VN0c&t=20s
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist