Druhý zápas, druhá výhra. Badosaová je po skalpu Sakkariové v semifinále

13. 11. 2021, 23:17
Aktuality 26
TURNAJ MISTRYŇ - Paula Badosaová při debutu na Turnaji mistryň vyhrála i svůj druhý zápas 2-0 na sety. Dnes třiadvacetiletá Španělka zdolala po více než dvouhodinovém boji Řekyni Mariu Sakkariovou a večerní výhra Aryny Sabalenkové nad Igou Šwiatekovou ji poslala do semifinále.
Paula Badosaová (© AFP)

Paula Badosaová byla na začátku roku 70. hráčkou světa, v průběhu sezony ale pronikla mezi elitu. Na Roland Garros si poprvé zahrála ve čtvrtfinále grandslamu, v Bělehradu získala první titul na okruhu WTA a říjnovým triumfem na prestižní akci v Indian Wells se kvalifikovala na Turnaj mistryň.

Po zpracování životního výsledku v Kalifornii se 23letá Španělka vydala do mexické Guadalajary a po dvou vystoupeních na turnaji pro osmičku nejlepších tenistek současnosti je bez porážky i bez ztraceného setu.

čas: 2:04

Po vítězství nad nejvýše nasazenou Běloruskou Arynou Sabalenkovou si poradila i s Mariou Sakkariovou. Řekyni, která je rovněž nováčkem soutěže, v prvním vzájemném duelu porazila po 2 hodinách a 4 minutách boje 7-6 6-4.

Také ve druhé sadě Sakkariová ztratila servis jako první. Řecká tenistka prohrávala 2-4 a znovu se dokázala do setu vrátit. Pak ale opět přišla o podání a Badosaová více než dvouhodinovou bitvu doservírovala.

Badosaová, jež v pondělí oslaví 24. narozeniny, má před posledním zápasem ve skupině proti Ize Šwiatekové jistý postup ze skupiny z 1. místa. Večer o tom rozhodla porážka Šwiatekové s Arynou Sabalenkovou. O finále se Španělka tak utká s Plíškovou, Krejčíkovou, nebo Muguruzaovou.

Nejvýše nasazená Běloruska ve večerním zápase zdolala Šwiatekovou 2-6 6-2 7-5, přestože se ve třetím setu za stavu 4-5 ocitla dva míčky od porážky. A zatímco 20letá Polka je ze hry o postup, 23letá Běloruska si o semifinále zahraje v přímém souboji se Sakkariovou (h2h 4-1).

"Jsem nadšená, že mám šanci projít dál," řekla Sabalenková. "S Marií to bude těžké. Je velká bojovnice, ale vždycky spolu hrajeme skvělé zápasy, takže se těším," dodala.

Krejčíková/Siniaková (1-ČR) - Su-Wei Hsieh/Mertensová (4-Tchaj./Belg.) 6-3 6-1
Guarachiová/Krawczyková (6-Chile/USA) - Fichmanová/Olmosová (8-Kan./Mex.) 0-6 6-3 11-9