Fognini se stále zotavuje po operaci. Do Spojených států nepojede

  • Fabio Fognini po operaci obou kotníků stále není fit, italský bouřlivák teprve pomalu začne s tréninky. Přijde tak o zkrácenou sezonu amerických betonů, která má na přelomu srpna a září vyvrcholit grandslamovým US Open.
    11. 7., 10:34 | Aktuality |  0 komentářů
    F. Fognini a C. BarazzuttiF. Fognini a C. Barazzutti 
     
  • Profil hráče

Fognini využil koronavirovou přestávku, která trvá od března, ke zlepšení svého zdravotního stavu. Aktuální světová jedenáctka tři a půl roku bojovala s bolestí levého kotníku, pravý kotník zlobil poslední dva roky. Na konci května proto s oběma podstoupila artroskopický zákrok.

Měsíc a půl po operaci se Fognini cítí velmi dobře, nicméně začátek restartu sezony, jenž na ATP proběhne 14. srpna, nestihne. "Nemáme dostatek času, aby se zvládl na US Open připravit. Stejně si myslím, že se US Open neodehraje. Situace ve Spojených státech je příliš vážná a pochybuju, že se za tak krátkou dobu zlepší," uvedl Corrado Barazzutti, trenér italského bouřliváka, a dodal, že jeho svěřenec v pondělí začne s lehkými tréninky.

Fognini by se měl vrátit až v září na zkrácené antukové jaro, které má na přelomu září a října zakončit grandslamové French Open. "Budeme se připravovat na antuce a doufat, že Madrid, Řím a French Open proběhnou. Pak by měla být halová sezona v Evropě a tam bude našim cílem se kvalifikovat na Turnaj mistrů," řekl kapitán italského daviscupového týmu Barazzutti.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
TOPlist