Fruhvirtová: Super atmosféra, super úspěch. Ale pořád jsem v turnaji

  • Sedmnáctiletá Linda Fruhvirtová si užívala životní postup do 3. kola Australian Open a ví, že na grandslamu ještě nemusí končit. Rodačka z Prahy dnes porazila domácí Australanku Kimberly Birrellovou 6-3 6-2, a přestože většina fanoušků v Kia Aréně fandila proti ní, atmosféra se jí líbila.
    19. 1., 17:30 | Aktuality |  7 komentářů
    Linda FruhvirtováLinda Fruhvirtová 
     
  • Profil hráče

"Je to super úspěch, ale pořád jsem ještě v turnaji. Uvidíme, jak daleko se můžu dostat," řekla Fruhvirtová. "Dnešní zápas jsem si moc užila. Jsem ráda, že jsem ho zvládla a těším se na další," doplnila.

O sedm let starší Birrellové odvrátila pět ze šesti brejkbolů a vylepšila si grandslamové maximum. Tím bylo 2. kolo z loňského US Open. "Podařilo se mi chytit začátek, což bylo dobré. Hrály jsme na velkém kurtu a byla super atmosféra. I když asi většina lidí chtěla, aby vyhrála domácí hráčka, atmosféru jsem si užila. Bylo to fajn," prohlásila Fruhvirtová.

I když většina diváků fandila soupeřce, nevadilo jí to. "Blbě řečeno, jsem na to zvyklá. Když jsem byla menší, moc lidí mi také nefandilo. Dneska mě to nerozhazovalo. Ať už fandili komukoliv, atmosféru jsem si užila," uvedla Fruhvirtová.

V rozhovoru pro Radiožurnál řekla, že ať už v boji o osmifinále vyzve krajanku Markétu Vondroušovou, nebo Tunisanku Ons Džabúrovou, nemá proti nim co ztratit.

"Nemám co ztratit. Ať už vyhraje Markéta, nebo Ons , dám to toho vše a uvidíme," dodala vítězka loňského turnaje v Čennaí. Nakonec narazí na krajanku Vondroušovou, jež v nočním zápase vyřadila světovou dvojku.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (7)
20.01.2023 15:13Od: Vlk-v-trave Punto de break - Linda:)
Linda Fruhvirtová, nejstarší ze ságy předurčené k zápisu do dějin...

Zrozeni k úspěchu, trénovaní podle nejvyšších sportovních standardů a předčasně vyspěle talentovane hracky připravene překonat všechny překážky.... To jsou sestry Fruhvirtovy (17letá Linda a 15letá Brenda), nová rodinná sága připravená ovládnout světový tenis.

O příklady bratrů a sester, kteří se dostali mezi elitu, není nouze. Malejevové, Rochusové, Safinové, Radwanští, Plíškové, Rodionovové nebo samozřejmě ve španělském případě bájná dynastie Sánchez-Vicariové jsou jen některé z mnoha příkladů tenisových sourozenců.

Rodice:
Jezdí s nimi na většinu turnajů a spoléhají se na akademii Patricka Mouratogloua, kde občas intenzivně trénují, ale odmítají najmout trenéra na plný úvazek.

Naši rodiče jsou ambiciózní a disciplinovaní lidé, vštípili mi, že je důležité odevzdat na kurtu všechno, a vím, že bych si nikdy neodpustila, kdybych odešla ze zápasu s pocitem, že jsem ze sebe nevydala to nejlepší, říká Linda Fruhvirtová, která spojuje ambice s opatrností.

https://www.puntodebreak.com/2023/01/20/linda-fruhvirtova-mayor-saga-destinada-historia

*
Tak hodne stesti;) s Maky.
[ Reagovat ]
20.01.2023 10:31Od: makro99
Linda postupuje i v deblu :)
7:5 ve třetím
[ Reagovat ]
20.01.2023 15:14Od: Vlk-v-trave
;)
[ Reagovat ]
19.01.2023 23:15Od: Torn
Já mám docela jasno. Budu fandit Markétě. Linda mi je těžce nesympatická a vadí mi ten její projev, kterým se snaží napodobit Petru (Brenda mi přijde lepší). :D
[ Reagovat ]
20.01.2023 16:39Od: tommr
jakej projev máš na mysli? smile
[ Reagovat ]
20.01.2023 20:35Od: Torn
Přijde mi, že naodobuje Petru. Ten způsob hecování, jak se snaží působit atd. Nějak jí to nevěřim. :D
[ Reagovat ]
21.01.2023 03:49Od: tommr
no mě se to hecování Petry taky moc nelíbí ale jinak je Petra dobrej vzor ... smile
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist