Halepová přispěje nemocnicím v Rumunsku na boj s koronavirem

  • Wimbledonská šampionka Simona Halepová se rozhodla v Rumunsku finančně podpořit boj s pandemií koronaviru. Osmadvacetiletá tenistka na sociálních sítích oznámila, že přispěje na lékařské vybavení nemocnicím v Bukurešti a Constantě a doufá, že ji další lidé budou následovat.
    18. 3., 08:58 | Aktuality |  4 komentáře
    Ilustrační fotografie 
     
  • Profil hráče

"Bohužel procházíme velice těžkým obdobím, jaké jsme si ještě před pár měsíci ani nedovedli představit. Na druhou stranu je to skvělá příležitost ukázat, že dokážeme být oporou a být zodpovědní nejen k sobě, ale i k lidem okolo," napsala druhá hráčka světového žebříčku.

"Zatímco my jsme doma, lékaři a sestry vyvíjejí nesmírné úsilí k záchraně každého života a sami se ve jménu vyššího dobra vystavují riziku. Proto jsem se rozhodla pomoci své zemi a daruju lékařské vybavení," vysvětluje osmadvacetiletá rodačka z Constanty.

"Rozhodla jsem se věnovat peníze na nákup potřebného vybavení a zdravotnického materiálu. Částku, která bude okamžitě směrována vedení nemocnic v Bukurešti a Constantě. Podporuju každého, kdo může pomoct v boji proti tomuto viru. Prosím, buďte zodpovědní a zůstaňte pozitivní," dodala.

Rumunsko oficiálně hlásí zhruba dvě stovky nakažených novým typem koronaviru, žádné úmrtí v souvislosti s infekcí zatím nebylo v zemi zaznamenáno.

Kromě Halepové pomáhají také Kanaďanka Bianca Andreescuová a Američanka Katy McNallyová, které darovaly podepsané rakety nadace Athletes For Relief.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (4)
18.03.2020 17:01Od: Nola Simona
palec nahore, snad sa pripoja ti, ktori maju zabezpecenych potomkov na aspon 10 generacii....
[ Reagovat ]
18.03.2020 21:25Od: team.wta
Simona patří mezi tenistky,které mají na okruhu největší respekt. A to nejen výsledky (neskutečná stabilita), ale i chováním.
[ Reagovat ]
19.03.2020 11:08Od: jirkaS
nejsem její fanda, ale je velmi
dobrá, RESPEKT
[ Reagovat ]
18.03.2020 23:29Od: FulnekUltras
v Rumunsku jich bude rozhodně víc než třeba v "čecháčkově" - aniž bych teď chtěl sebemíň "rejpat", a není na to vůbec vhodná doba
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist