Havlíčková je novou juniorskou jedničkou. Teď se chce posouvat žebříčkem WTA

  • Nadšená z dalšího úspěšného juniorského grandslamu a postupu do čela světového žebříčku byla po návratu z US Open Lucie Havlíčková. Sedmnáctiletá tenistka z Prahy poskočila do čela pořadí díky finálové účasti ve dvouhře a povedené vystoupení na betonových dvorcích ve Flushing Meadows korunovala triumfem v deblu s Ruskou Dianou Šnajderovou. Zajistila si divokou kartu do kvalifikace říjnového turnaje WTA v Ostravě a už chce hrát co nejvíce mezi dospělými.
    12. 9., 22:17 | Aktuality |  4 komentáře
    Lucie Havlíčková (© AFP)Lucie Havlíčková (© AFP) 
     
  • Profil hráče

"Americký výsledek jsem vstřebala. Byl to úspěšný výjezd. Bohužel finále dvouhry (proti Filipínce Alexandře Ealaové) se nepodařilo, jak bych chtěla, ale pořád to byl pozitivní týden," řekla Havlíčková při dnešním videorozhovoru s novináři.

Sedmnáctiletá tenistka získala v deblu na US Open třetí letošní triumf z juniorských grandslamů. V červnu vybojovala double na Roland Garros. Přestože jí v žebříčku WTA patří 531. místo, dnes se mezi juniorkami posunula na první pozici.

"Je to pár hodin stará informace, takže to nedokážu popsat. Myslím, že se nic moc nemění. Je ale skvělé být první na světě," uvedla Havlíčková. "Už před turnajem jsem věděla, že pokud se zadaří, mohlo by to vyjít. Byly však i další faktory. Například hrála Sofia Costoulasová, která kdyby vyhrála, byla by přede mnou. Až do konce nebylo jisté, jak se to poskládá," řekla Havlíčková.

Po úspěšných výkonech dostala hráčka TK Sparta Praha divokou kartu do kvalifikace na ostravský turnaj WTA Agel Open. Ten se uskuteční od 3. do 9. října. "Je to pro mě skvělá informace a moc všem děkuji. Ostrava bude prvním turnajem po návratu z Ameriky. Poté mám naplánované šedesátky nebo pětadvacítky dospělých turnajů na betonu," nastínila.

Do budoucna by si přála hrát co nejvíc soutěží mezi dospělými. Rovněž se chce posunout do konce roku v žebříčku WTA. "Myslím, že abych se dostala na Australian Open, musela bych se v (dospělém) žebříčku ještě hodně posunout. Ten totiž ještě není tak růžový jako ten juniorský. Na grandslamovou kvaldu si budu muset počkat, snad to ale dříve, nebo později vyjde," usmála se.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (4)
12.09.2022 23:36Od: makro99
Lucka Havlíčková - WC do kvaldy v Ově smile
víme nějaké další?
[ Reagovat ]
12.09.2022 23:47Od: makro99
narazil jsem na zajímavý článek o WC do hlavní soutěže v Ostravě; opravdu jen 2 jsou na pořadatelích (karolína M. a ??), zbylé 2 jsou pro hráčky top 20, příp. vítězku GS/Masters/WTA 1000 nebo bývalou No. 1, pokud se žádná taková nepřihlásí, obě WC jdou hráčkám, které jsou těsně pod čarou...
[ Reagovat ]
13.09.2022 16:59Od: misa
Tak to je na každém turnaji WTA 250 nebo 500.
[ Reagovat ]
13.09.2022 09:35Od: Mony
Loni prý žádná juniorka WCQ nechtěla, tak to dali např. nějaké Němce Lohofove. Snad to letos bude lepší. Asi chtějí juniorky s limitem startu turnaje s lehčím body. Třeba ale taková Palicova už má 18, tak u té WCQ očekávám.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist