Jastremská i přes dopingový nález a zákaz činnosti odletěla do Melbourne

  • Dajana Jastremská měla v listopadu dopingový nález a Mezinárodní tenisová federace jí zatím na neurčito zakázala činnost. Dvacetiletá Ukrajinka přesto nastoupila do speciálu směr Melbourne a podstoupí povinnou 14denní karanténu. Už probíhá vyšetřování, zda se jedná o porušení antidopingových pravidel ze strany Jastremské a australské tenisové federace.
    15. 1., 11:54 | Aktuality |  3 komentáře
    Dajana JastremskáDajana Jastremská 
     
  • Profil hráče

Dvacetiletá Jastremská podle ITF porušila antidopingová pravidla 24. listopadu. Kvůli vyšetřování případu zatím nesmí hrát. Vítězka tří turnajů WTA přesto dostala od australské tenisové federace zelenou a mohla nastoupit na palubu speciálu, který účastníky úvodního grandslamu sezony přepravil do Melbourne, kde podstoupí povinnou 14denní karanténu.

To, že Ukrajinka skutečně do Melbourne odletěla, dokazují fotografie pořízené dvojnásobnou grandslamovou šampionkou Světlanou Kuzněcovovou. Ruská tenistka fotky umístila na sociální sítě, ale následně je smazala.

Jastremská, která má pozastavenou činnost od 7. ledna, odmítla vědomé užití dopingu. Podle ní se jedná o kontaminaci. V případě úspěšného odvolání by směla okamžitě hrát, práva odvolat se proti dočasné suspendaci zatím ale nevyužila.

Proto by se společně s australskou tenisovou federací (TA) mohla dostat do potíží. ITF totiž k dnešnímu dni Jastremskou stále vede jako hráčku s pozastavenou činností a tenisté na tomto seznamu se nesmí účastnit jakýchkoli aktivit spojených s organizací turnaje. Pokud však TA zaplatila let speciálem i Jastremské, jedná se o porušení pravidel, protože už toto je bráno jako jedna z těchto "aktivit". Porušením antidopingových pravidel by bylo i to, pokud by TA dovolila Jastremské v Melbourne trénovat.

Jastremská stále figuruje na seznamu přihlášených pro Australian Open, které startuje 8. února. Agentura AAP potvrdila, že probíhá vyšetřování.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (3)
15.01.2021 17:41Od: FulnekUltras
tak hlavně že nebyla C+

v daném případě má vlastně pořád šanci
[ Reagovat ]
15.01.2021 13:20Od: Smazaný účet
Je to rebel!!!
[ Reagovat ]
15.01.2021 13:17Od: Krisboy
Proč by si nemohla udělat výlet? Trošku se ohřát, zaplavat si se žraloky...smile
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist