Krejčíková neudržela vedení proti Podoroské a do čtvrtfinále French Open neprošla

4. 10. 2020, 13:45
Aktuality 58
FRENCH OPEN - Barbora Krejčíková skončila na svém dosud nejpovedenějším grandslamu ve čtvrtém kole. Čtyřiadvacetiletá Češka v boji o čtvrtfinále neudržela vedení proti argentinské kvalifikantce Nadie Podoroské a prohrála 1-2 na sety.
Barbora Krejčíková (© AFP)

Barbora Krejčíková hrála hlavní soutěž grandslamu jen dvakrát a jedinou výhru si připsala letos v Melbourne. Na aktuálním Roland Garros se však dostala přes Srbku Stojanovičovou, krajanku Barboru Strýcovou a Bulharku Cvetanu Pironkovovou až do osmifinále.

V něm už ale ztroskotala. I když proti Nadie Podoroské získala první set, vedení neudržela a s argentinskou kvalifikantkou prohrála 6-2 2-6 3-6.

"Mám obrovskou radost. Čtvrté kolo je obrovský úspěch, i když jsem teď zklamaná," řekla Krejčíková novinářům.

Dvojnásobná deblová grandslamová šampionka Krejčíková začala proti Podoroské dobře. Hrála dlouhé míče, pomáhala si body na síti, šla do vedení 3-0 a brzy získala první set.
"Dařilo se mi to vzít jako každý jiný zápas. Nijak extra nervózní jsem nebyla, i podle toho vypadal první set. Jasně jsem ji přehrávala," řekla.

Od druhého setu se ale soupeřka zlepšila a Češka začala chybovat.
"Chytla se. Jak liftuje a hraje vysoký přeliftovaný míče, tak jí to v těch podmínkách sedělo víc. Padalo jí to k lajnám. Ztratila jsem timing a už se to se mnou vezlo," líčila Krejčíková.

Po prohrané druhé sadě se odešla Krejčíková jako vždy v turnaji převléknout a na úvod třetího setu šla do brejku, který ale nepotvrdila. Na obou hráčkách byla znát stoupající nervozita a Krejčíková kazila i voleje, které v prvním setu jistě ukončovala. Prohrála si podání na 2-4, pak ještě snížila na 3-4, ale víc už nezvládla.

Argentinka se uvolnila a dohrála koncovku výborně. Krejčíková odvrátila aktivní hrou tři mečboly, ale při čtvrtém nestihla doběhnout zkrácení za síť.
"Snažila jsem se najít nějakou cestu, ale moc jich tam nebylo. Proto to tak dopadlo," řekla Češka.

Krejčíková si účastí ve 4. kole stanovila nové grandslamové maximum ve dvouhře. Díky tomu se v novém vydání žebříčku WTA poprvé dostane do světové stovky.

"Beru to celkově tak, že jsem si tady hodně věcí splnila. Víceméně konečně jsem, jak to říct hezky, v té hloupé stovce. Teď budu klidnější. Hodně jsem se s tím, dostat se tam, nervovala, snad to bude lepší, těším se na to."

V konci utkání už cítila záda a nohu. Přeci jen hraje na střídačku dvouhru a čtyřhru, ve které ji zítra čeká osmifinále po boku Kateřiny Siniakové. "Nebylo nic, co by mě extra omezovalo před utkáním, až během zápasu jsem začínala být hodně unavená, ale nijak extra ho to neovlivnilo," řekla a doplnila: "Budu se snažit dát trochu do kupy, abych byla ready na debla. Turnaj ještě neskončil."

Úspěšná mise ve dvouhře je pro brněnskou rodačku povzbuzením do další práce. "Je to extra motivace ještě víc makat, pracovat na sobě a pořád se zlepšovat. Snažit se prokousávat skrz zápasy a turnaje. Hrát pořád líp a líp," řekla.

Poslední českou zástupkyní ve dvouhře tak zůstala Petra Kvitová. Nasazenou sedmičku čeká osmifinále v pondělí od 11:00 na centrkurtu s Číňankou Shuai Zhang.

Debutantka na Roland Garros Podoroská vyzve Svitolinovou
Třiadvacetiletá Podoroská v Paříži využívá přívětivého losu a zároveň potvrzuje skvělou formu, když vyhrála už 17 z posledních 18 zápasů. Na grandslamu hraje teprve podruhé v kariéře, jediná předchozí zkušenost pro ni skončila na US Open 2016 hned v prvním kole.

"Je to neskutečné, co tady prožívám. Zdá se to jako sen, ale cítím, že hraju dobře a asi jsem si tady to čtvrtfinále zasloužila. Jsem unavená, ale těším se na další zápas a dám do něj všechno," řekla Podoroská.

Ve čtvrtfinále 131. hráčka světa Podoroská vyzve světovou pětku Elinu SvitolinovouUkrajinka dnes smetla 6-1 6-3 domácí Caroline Garciaovou, s níž přerušila sérii tří porážek, a postupem do čtvrtfinále vyrovnala své maximum na French Open z let 2015 a 2017.

Vítězka duelu Svitolinové s Podoroskou si o finále zahraje buď s Polkou Igou Šwiatekovou, nebo Italkou Martinou Trevisanovou. Ty se dnes postaraly o vyřazení nasazené jedničky Simony Halepové a pětky Kiki Bertensové.

Ve čtyřhře skončila už ve třetím kole česká favoritka Barbora Strýcová v páru se Su-Wei Hsieh z Tchaj-wanu. Strýcová a Sie Šu-wej v letošní sezoně ztratily dosud jen jeden zápas, ale tentokrát nestačily na chilsko-americký pár Alexa Guarachiová a Desirae Krawczyková. Se čtrnáctými nasazenými prohrály 4-6 5-7.

• Čtyřhra - 3. kolo •
Guarachiová/Krawczyková (14-Chile/USA) - Strýcová/Su-Wei Hsieh (1-ČR/Tchaj-wan) 6-4 7-5