Krejčíková se díky triumfu v Ostravě vrátila do Top 20 a je znovu českou jedničkou

10. 10. 2022, 11:25
Aktuality 6
Barbora Krejčíková se po vítězství na turnaji v Ostravě posunula ve světovém žebříčku o devět míst na 14. pozici. Rodačka z Ivančic, která o týden dříve triumfovala v Tallinnu, je po čtyřech měsících znovu českou jedničkou. Kateřina Siniaková upevnila své vedení v deblovém hodnocení.

Barbora Krejčíková o post české jedničky přišla po nevydařené obhajobě titulu na French Open. V Paříži hrála po jarních problémech s loktem. Nyní předstihla Karolínu Plíškovou i Petru Kvitovou, které vypadly z první dvacítky. Plíšková, jež v Ostravě nečekaně dohrála již v prvním kole, klesla z 19. na 22. příčku. Čtvrtfinalistka Agel Open Kvitová si pohoršila o jedno místo na 21. pozici.

První hráčkou světa je dál s obrovským náskokem Polka Iga Šwiateková, která v neděli podlehla Krejčíková v dramatickém finále. Šestadvacetiletá Češka slavila svůj pátý triumf a přerušila sérii 10 vyhraných finále polské tenistky.

Pozici světové jedničky ve čtyřhře si upevnila Kateřina Siniaková a získala díky vítězství v Monastiru s Kristinou Mladenovicovou z Francie šestý deblový titul v sezoně. Pořadí WTA vede už o více než 1000 bodů před Krejčíkovou, s níž letos ovládla Australian Open, Wimbledon a US Open, kde zkompletovaly kariérní Grand Slam.

Šampionka singlové soutěže v Tunisku Elise Mertensová ukončila 20měsíční čekání na svou sedmou trofej a posunula se na 36. místo. Její finálová soupeřka Alizé Cornetová je o čtyři příčky výše.

Kompletní žebříček čtyřhry

Mužský singlový žebříček dál vede španělská dvojice Carlos Alcaraz, který minulý týden první zápas na ATP Tour v roli světové jedničky na turnaji v Astaně prohrál, a Rafael Nadal.

Bývalý první hráč světa Novak Djokovič, jenž týden po triumfu v Tel Avivu zvítězil i v Astaně a získal čtvrtý letošní titul a celkově 90., zůstal v pořadí sedmý. Srb, který už má jistotu startu na Turnaji mistrů, kvůli chybějícímu očkování proti koronaviru přišel o řadu turnajů. O jedno místo si naopak polepšil finalista Stefanos Tsitsipas a je pátý.

Taylor Fritz nenašel přemožitele v Tokiu, slavil svůj čtvrtý triumf a zajistil si v japonské metropoli premiérový posun do Top 10. Momentálně mu patří osmá příčka. I jeho krajan Frances Tiafoe, který se druhé kariérní trofeje nedočkal, je na novém maximu. Američan figuruje na 17. pozici.