Krejčíková: Zkazila jsem si to sama. Ale snad se Simoně v žebříčku brzy přiblížím

  • Přes dvě hodiny bojovala Barbora Krejčíková o životní výhru. Chvilku na antuce pražské Sparty nebylo znát, že ji od druhé hráčky světa Simony Halepové dělí v žebříčku přes sto míst. Brněnská rodačka nakonec prohrála, ale věří, že by jednou mohla Rumunce třeba dýchat na záda.
    13. 8., 21:00 | Aktuality |  0 komentářů
    B. Krejčíková (© Instagram B.K.)B. Krejčíková (© Instagram B.K.) 
     
  • Profil hráče

"Doufám, že se k ní brzy žebříčkově přiblížím," řekla odhodlaně čtyřiadvacetiletá Krejčíková po prohře s Halepovou na Prague Open 6-3 5-7 2-6.

Krejčíková si zatím udělala ve světě jméno především ve čtyřhře. Byla deblovou jedničkou, nyní je osmá, vyhrála dva grandslamové tituly a jeden má ze smíšené čtyřhry. Ve dvouhře se někdejší svěřenkyně wimbledonské vítězky Jany Novotné blíží stovce pomalými krůčky a aktuálně je na 118. pozici.

V utkání druhého kola ve Stromovce přesto dokázala s předloňskou vítězkou Roland Garros Halepovou držet ve výměnách často krok. Občas diktovala tempo hry, nebo odvrátila brejkbol odvážným míčem do rohu a stíhala i zkrácení za sít.

"Splnila jsem si, co jsem chtěla a vydržela tam co nejdéle," hodnotila Krejčíková. V koronavirové pauze se vrhla do tréninku a poté odehrála v Česku hodně zápasů akcí tenisového svazu. "Myslím, že jsem svoji hru hodně zlepšila, a proto byl zápas tak vyrovnaný," uvedla singlová finalistka turnaje v Norimberku z roku 2017.

Věděla ale, že si pro výhru mohla dojít. Především zpočátku a v koncovce druhé sady byla nervózní. "Strašně a zbytečně jsem si to akorát zkazila sama. Moje hloupost," zlobila se na sebe. Ve třetí sadě ještě měla šanci, dostala se do vedení 2-0 a měla brejkbol, ale Halepová pak předvedla obrat hodný šampionky.

Bitvu s Halepovou sice ztratila, ale zmíněný průlom do stovky žebříčku by nemusel být utopií. "Doufám, že na to navážu," přeje si Krejčíková.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
Zatím nebyly přidány žádné komentáře.
 
 
 
TOPlist