Kvitová se navždy loučí s posvátným pažitem. Poslední Wimbledon zakončila jasnou porážkou

Kvitová – Navarrová 3:6, 1:6
V únoru zahájila nečekaný comeback do tenisového kolotoče, který už ale nebude dlouho trvat. Dosud nepovedený návrat Kvitové na kurty pokračoval na jejím nejoblíbenějším turnaji ve Wimbledonu, kde získala oba své grandslamové tituly. I kvůli těžkému losu se očekával konec hned v prvním kole a česká lvice se papírovým předpokladům vzepřít nedokázala.
Vstup do utkání s nasazenou desítkou Navarrovou měla skvělý. Dokonce byla třikrát po sobě jediný míček od náskoku dvou brejků a vedení 3:0. Místo toho ale po jednoznačném průběhu ztratila od stavu 3:1 pět her v řadě a nelichotivá série se protáhla v úvodních dvou gamech následujícího setu.
Kvitová sice šňůru sedmi ztracených gamů utnula, nicméně na Američanku, která nechala Kvitovou tvořit hru, už nestačila. Manko brejku se jí zlikvidovat nepodařilo, a dokonce už na své konto nepřidala žádnou další vyhranou hru.
Pro Kvitovou je Wimbledon nejúspěšnějším grandslamem a zároveň nejoblíbenějším turnajem na celém okruhu. Není divu, vždyť je jen jednou z osmi žen, která tu v open éře dokázala kralovat více než jednou. Po druhém triumfu v roce 2014 se jí ale přestalo na posvátném pažitu dařit. Od té doby byla v All England Clubu nejdál jen dvakrát v osmifinále.
Svou letošní bilanci si po porážce s loňskou čtvrtfinalistkou Navarrovou zhoršila na 1:7, uspěla pouze proti Irině Beguové v Římě. Další turnajový plán jasný nemá, ale jak sama informovala na sociálních sítích, kariéru hodlá ukončit za dva měsíce na posledním grandslamu sezony US Open.
"Moc děkuji všem, za to, jakou jste udělali skvělou atmosféru. Bylo pro mě speciální hrát na tomto kurtu. Jsem moc vděčná za to, že jsem měla ještě poslední šanci si zde zahrát. Mám odsud ty nejhezčí vzpomínky. O ničem takovém jako vyhrát Wimbledon jsem ani nesnila a podařilo se mi ho vyhrát hned dvakrát. Bude mi to tu chybět," řekla v emotivním rozhovoru na kurtu Kvitová.

"Neměla jsem v kariéře moc trenérů. Prvním byl můj otec, který je tu dnes také, a posledním je můj manžel. Chtěla bych poděkovat především jim, všem lidem v mém boxu a také rodině," doplnila loučící se Kvitová, která následně z anglického rozhovoru přeskočila také do češtiny, aby poděkovala svým rodičům, což ji ještě více dojalo.
Navarrovou v dalším kole čeká souboj s Veronikou Kuděrmetovovou, nebo Lin Zhu.
Výsledky dvouhry žen ve Wimbledonu
Článek byl původně publikován pro Livesport Zprávy.
Komentáře
Jestli může nějaká další ČR hráčka po ní dobýt Wimbl 2x?
Jistě... však to může být už letos... a upřímně, a slovy Federera, překonáni rekordů ve sportu je jen otázkou času :-)) téééda, krom Martiny Navrátilové, tuhle nepřekoná nejen ohledně Wimbledonu fakt nikdo, to nemusíme ani čekat... :-)) To dřív zalejou ty kurty betonem....
Loučí se legendární hráčka, která svým finále tady proti Marii udělal určitě všem velkou radost a upřímně, byla to pecka, která se nezapomíná...
1. dámy tenisu, ČR
- Martina Navrátilová 9 titulů
- Petra Kvitová 2 tituly
- Jana Novotná 1 titul
- Maky Vondroušová 1 titul
- Báruška Krejčíková 1 titul
finále si tu ještě zahrály: Suková, Mandlíková, Plíšková
Za poslední 4 roky byly 3 české hráčky ve finále, z toho 2 tituly...:-))
Je to určitá zásluha i té Petry, neboť dost inspirovala další generaci hráček...tak samo jak jí inspirovala Marina... je ale také třeba ještě dodat Janu Novotnou, neboť bez ní by Bára ty 2 majory v singlu nedala... a o Wimbledonu by spíš jen snila.
je rozhodně na čem stavět, a Petra se nemusí o své následnice obávat :-))
Charles, prodejce jahod se šlehačkou
Zahrát si tady ještě jednou pro mě strašně moc znamenalo, s tímhle místem mám spojeny krásné vzpomínky. Nikdy jsem si nedokázala představit, že vyhraju Wimbledon, ale povedlo se to dvakrát, což je fantastické, říkala za potlesku tribun. Wimbledon mi bude chybět, stejně jako tenis a fanoušci, ale jsem připravená na novou životní kapitolu a budu se vracet jako členka (All England Clubu), což je taky úžasné.
Slzy neudržela ani legenda Martina Navrátilová, která komentovala přenos zápasu pro BBC. Je pro mě těžké teď mluvit, Petra je tak úžasný člověk, na kurtu i mimo něj. Vzor pro všechny, prohlásila rodačka z Řevnic.
Jeden moment bych se pokusil zmínit. Nevím jaké naší hráčce se v této rychlě tenisové
době může podařit získat 2 GS tituly ve Wimbledonu - v současné chvíli mi žádná naše hráčka nenapadá. Jsou určité naděje z nové vlny mladých hráček. To ale by mohlo být až za pár let. Petra se už dříve vyjádřila,že nechce tolik trénovat a s tím hodně souvisí
fyzická kondice. Její kariéra byla ovšem úchvatná. Petro děkujeme za všechny pozitivní
zápasy.
Tak to jde na vrub i tobě
Za mě bylo to první kolo max. pade na pade.
2. Sinner nevyhraje titul
3. Alespoň 4 Češky zvládnou první kolo
4. Jirka Lehečka si zahraje čtvrtfinále
5. Turnaj vyhraje hráčka mimo top 10
6. Moutetovi při zápasu s Comesaňou hrábne a poničí wimbledonský trávník
7. Katka Siniaková s Taylor Townsend získají deblovou trofej
8. V prvním kole uvidíme minimálně 5 pětisetových bitev
9. Divoká karta nám zařídí překvapení
10. Vítek Kopřiva si poradí s Thompsonem a za odměnu si zahraje s Medveděvem
Bonus: Ondra Jirásek nám napíše básničku na téma "Jahody se šlehačkou"
Uvidíme, jak to půjde dál
Peťo Tázok.
podle očekávání to bylo bez nervů jak pro americké, tak české fanoušky
a my jedeme dál
To se snad může líbit tak akorát nějakým lgbt snowflakum
To i sadistka kvitka si tohle nezaslouží...
Dnes bylo proti Petře kromě jejích současných limitů a samozřejmě soupeřky i počasí, tohle vedro jí nikdy neprospívalo.
Atmosféra po zápase byla příjemná, diváci skvělí, reagovali spontánně. Soupeřka přiměřeně decentní. Tak hodně štěstí a zdraví Petro tobě i celé rodince.
Tak hlavně, jestli se hezky napapala jahod se smetenou
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele