Kvitová si hru soupeřky přečte až na dvorci. Deníček s postřehy pořád mám, ale moc tam toho nepíšu, přiznala

  • Petra Kvitová si psávala do deníčku postřehy o soupeřkách. V poslední době už tak pečlivá není a ani být nemusí. Díky zkušenostem si protivnici "přečte" přímo na dvorci a většinou pak rozhodnou její rychlé údery.
    1. 10., 15:41 | Aktuality |  22 komentářů
    Petra Kvitová (© j48tennis.net)Petra Kvitová (© j48tennis.net) 
     
  • Profil hráče

"Deníček mám, ale moc tam toho nepíšu. Tolik už ne. Neměla bych to říkat nahlas, ale poslední dobou rozhoduje spíš moje hra a moje nastavení než ty hráčky. Když začnu hrát, během pár gamů poznám, co hraje ona. Možná je i dobře, že to tolik neřeším před zápasem a přijdu si na to sama," řekla třicetiletá Kvitová.

Na letošním Roland Garros by přitom mohla přidávat nové poznámky. V prvním i druhém kole totiž přehrála tenistky, s kterými se dosud nestřetla.

"Je pravda, že ty holky fakt neznám a říkám si, že je to nějaký divný. Co je to za dobu?" usmála se Kvitová po výhře ve druhém kole nad Italkou Jasmine Paoliniovou. V předchozím zápase si poradila s Francouzkou Océane Dodinovou. "Na druhou stranu je fajn, že to není pořád to stejný a je dobře, že nové mladé hráčky jdou nahoru a na grandslamech hrají dobře. Aspoň je trochu obměna a fanoušci mají koho sledovat."

Pro tenistku je nepříjemné hrát s někým poprvé. "Nevíte, jak hraje. Tak to bylo trochu i dneska. Fakt mě trochu překvapila," poukázala Kvitová na Paoliniovou. Z dřívější doby zná jiné italské soupeřky jako Robertu Vinciovou, Francescu Schiavoneovou či Saru Erraniovou, které hrávaly či hrají typický antukový tenis. "Ale tahle hrála na Italku od základní čáry hodně rychle a ploché údery z obou stran," řekla Kvitová.

S odvážnou soupeřkou se ale vypořádala ve dvou setech. Využívala především Italčina špatného podání. "Bylo v její hře asi nejslabší. Jít hned do returnu byl bonus. I když jsem párkrát prohrála servis, věděla jsem, že budu mít čas to spustit," řekla.

Sama se ale se servisem trošku prala. O podání přišla jednou v prvním a dvakrát ve druhém setu. "Nebyl peckoidní," vystihla dvojnásobná vítězka Wimbledonu. "Nehrála jsem úplně nejlíp a z výhry mám radost," dodala.

Na tenisovou bublinu, která není v Paříži tak striktní jako v New Yorku, už Kvitová přivykla. "US Open pro nás byla velká škola," řekla. Neprožívá tak už ani fakt, že se hraje před prázdnými tribunami. "Pár lidí tady je, ale vlastně nejsou vidět. Ticho bylo v New Yorku, kde bývá hodně hlučno, takže na to teď nemyslím."

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (22)
01.10.2020 16:39Od: Fandina
Petrušku jsem dneska moc neviděla, ale její prohráčku už v minulosti ano a vím, že byla celkem rychlá a běhavá, tak jsem ráda, že to takhle dopadlo. A v příštím kole bude zase neznámá a mladá hráčka, tak doufám, že ji Petruška zase dobře přečte a postoupí. Držím palce a přeji zdraví. Pojď!!!
[ Reagovat ]
01.10.2020 20:51Od: Jan
smile
[ Reagovat ]
01.10.2020 20:54Od: Jan
Petra už je zkušená, bere to všechno s přehledem a nadhledem.
[ Reagovat ]
01.10.2020 16:25Od: Holahej
...Petro nic nečti..., samozřejmě je to příjemné slyšet, ale...jeden zápas je jen jeden krok..., mluvit je jednoduché...

Určitě má na to, vyhrát další GS. Dlouhodobě patří mezi nejlepší hráčky světa. A navíc je i v zákulisí velmi oblíbená.
- Barbara Schett o Petře Kvitov?
[ Reagovat ]
01.10.2020 17:05Od: Krisboy
Při vší úctě jak k Barbaře, tak hlavně k Petře: Co má co společnýho obliba v zákulisí s šancema na GS titul???
[ Reagovat ]
01.10.2020 17:13Od: Tomas_Smid_fan
Prostě by s cenou vypadala pěkně pro média a to se cenísmile
[ Reagovat ]
01.10.2020 17:45Od: Mantra
médiím je jedno jak vypadá v zákulisí nebo když ráno vstane z postele, dokonce i sponzorům je to jedno... oni potřebují aby vypadala dobře a tím oslovila masy, tak prodají své média a vé zboží - a tam už si nejsem úplně jistej zda má Petra takový dopad jako tenisově méně zdatné hráčky z "lapších" zemí a dokonce s lepším lookem ( v tom je Petra bych řekl takový průměr, ani hrůza, ani modelka, spíš taková holka od vedle)
[ Reagovat ]
01.10.2020 17:46Od: Mantra
vypadlo mi tam: "vypadala dobře před kamerou"
[ Reagovat ]
01.10.2020 19:26Od: FulnekUltras
však na Kurničku ani na Dušína jsme TO nikdy nehráli smile
[ Reagovat ]
01.10.2020 20:53Od: Jan
smile
[ Reagovat ]
01.10.2020 19:12Od: Holahej
Je podpora, když ti fandí diváci, určitě je, vlévají energii, určitou spokojenost, radost, psych. sílu, to samé v menší míře ti pomáhá, když cítíš podporu ze zázemí, zákulisí..., které potkáváš v areálu RG, hotelu, od komentátorů, bývalých hráčů, rozhodčích /samozřejmě mimo kurt/, pracovníků areálu, z ost. týmů, od hráček, které už vypadly...

Naopak nepřízeň, pískání, bučení, výsměch za tvé chování, projevy, výroky, může tvou psychiku dost dostat dolu /úplně/? a tenisová výkonnost na GS /nejen/ je komplex mnoha faktorů,... psychické, fyzické, tenisové, štěstíčko...

...zkus být oblíbený "ve třídě" a neoblíbený...s jakou psychikou tam budeš chodit...
[ Reagovat ]
01.10.2020 20:56Od: FulnekUltras
v kolektivu oblíbená, k tomu bezmála dělnický původ - není divu, že Petra v tenisovém světě působí jako zjevení, a maloburžoazní živly ji jen těžce snášejí
[ Reagovat ]
01.10.2020 21:31Od: Blondie
Sorry for stealing your toys, ale Petra je miliardářka a její táta je učitel. Jinými slovy intelektuál, kterému by nejeden komunistický režim roztříštil lebku kulkou nebo motykou.
[ Reagovat ]
01.10.2020 21:38Od: FulnekUltras Re: ekskjúzmí
tohle je na angloholátko vlastně moc...
[ Reagovat ]
01.10.2020 21:45Od: Fandina
To máš za tvoje kecy o dělnickém původu, navím máma úřednice. Nech si ty řeči na stranickou schůzi, kde vzpomínáte na kádrování v dobách minulých, kde dělníci měli mít privilegia proti jiným lidem. Respektive proti intelektuálům, kterých se báli jako čert kříže, aby je nepřipravili o moc.
[ Reagovat ]
01.10.2020 21:47Od: Fandina
navíc maminka Petry uřednice, tam mělo být, doufám, že to tak je
[ Reagovat ]
01.10.2020 22:42Od: FulnekUltras
bezmála je holt bez mála
[ Reagovat ]
01.10.2020 21:48Od: lvicek
To jsou kecy zase :D Muzes specifikovat, ktere maloburzoazni zivly ji tezce snaseji?? Vzdyt je oblibena vsude na okruhu, mnohokrat za sebou ziskala cenu pro nejoblibenejsi hracku nebo treba pro fair play, jako milou a sympatickou hracku ji jmenuji desitky jinych hracek a to pozor, z ruznych zemi, ruznych rezimu a ruznych ekonomickych pomeru. Takze kde jsou ty zivly? Chtela bych je videt!
[ Reagovat ]
01.10.2020 21:52Od: FulnekUltras
nemusíš chodit daleko smile
[ Reagovat ]
01.10.2020 22:12Od: annah
Prosím tě, že se ti chce na ty kecy reagovat. Vždyť je to místní folklór, nad kterým netřeba se ani pozastavit...
[ Reagovat ]
01.10.2020 22:46Od: Holahej
smile
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist