Lehečka: Jsme dobře připraveni. Na adaptaci bylo času dost

  • Jiří Lehečka je připravený během víkendové kvalifikace Davisova poháru v Portugalsku na roli české jedničky. Čtvrtfinalista letošního Australian Open, který se posunul na 39. místo světového žebříčku, vyzve v sobotu od 16:00 SEČ v úvodní dvouhře domácí dvojku Nuna Borgese. Přestože soupeře částečně zná, českým novinářům po losu řekl, že si o něm zjistí další informace.
    3. 2., 18:57 | Aktuality |  6 komentářů
    Jiří Lehečka (© Profimedia)Jiří Lehečka (© Profimedia) 
     
  • Profil hráče

"S Borgesem jsem nikdy nehrál. Vím, že se na Tour pohybuje, hodněkrát jsem ho zaznamenal. Na challengerech předváděl velmi slušné výkony a Portugalsko mu sedí. Budu se na něj muset ještě pečlivěji připravit," uvedl Lehečka.

Jednadvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi výrazně pomohl národnímu týmu už vloni během daviscupové baráže v Izraeli. Tehdy zajistil výběru kapitána Jaroslava Navrátila dva body a Češi se po výhře 3:1 udrželi v elitní společnosti.

"Papírově to nevypadá tak přesvědčivě jako v Izraeli, ale víme, že v Davis Cupu se vždy rozdíly mažou. Stát se může vše. My jsme už také zkušenější a máme toho víc za sebou. Od Izraele jsme všichni ušli trochu cesty. Jsme dobře připravení," uvedl Lehečka.

Svěřenec trenéra Michala Navrátila se může opřít o čerstvý úspěch z Australian Open. Na prvním grandslamu sezony se dostal poprvé mezi osm nejlepších hráčů a na cestě do čtvrtfinále vyřadil světovou dvanáctku Brita Camerona Norrieho či sedmičku Félixe Augera-Aliassima z Kanady.

"Už jsem měl dost času uvědomit si, co se tam stalo. Je to hlavně motivace pracovat dál a zažívat tyto okamžiky co nejčastěji a posouvat se dál na žebříčku," uvedl Lehečka. "Teď se ale hlavně soustředím na náš úkol v Davis Cupu," doplnil.

Po zápasech na betonovém povrchu v Melbourne si musel za týden zvyknout v Portugalsku na antuku. Na ní se bude turnaj v Maie hrát. "Adaptace není jednoduchá, ale týden je dost času, abychom se na to mohli připravit a zjistit, co nám bude na kurtu sedět," řekl Lehečka.

Smířil se i s tím, že bude hrát opět na hřišti soupeře. Před Izraelem hráli Češi v Davis Cupu v Argentině nebo na Slovensku. Naposledy se před svými fanoušky představili v roce 2019 proti Nizozemsku. "Hrát na soupeřově území jsme si už za poslední roky zvykli, takže to není to nic, s čím bychom se nedokázali popasovat," dodal Lehečka.

Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (6)
04.02.2023 17:03Od: hanz
Lehečka - specialista koncovek se opět ukázalsmilesmilesmile, 5 errorů na servisu při doservírování. Jojo, vyrůstá další český mentální titán.
[ Reagovat ]
04.02.2023 17:17Od: vavrinec
Tak naštěstí máme vás, pane Hanzi.
[ Reagovat ]
04.02.2023 18:27Od: farr
Lehečka možná není mentální titán, jako třeba Nole. Avšak, že hanz je mentální mentál to víme s jistotou smile...
[ Reagovat ]
04.02.2023 18:35Od: hanz
Ses nedíval asi co? Takové jednoduché chyby!
[ Reagovat ]
04.02.2023 18:38Od: EllNino
tovíš, to nikdo jiný nedělá, ukamenuj ho smile
[ Reagovat ]
04.02.2023 18:41Od: hanz
Tak aby projel stav 40:0 na svém servisu 5 po sobě jdoucími lacinými chybami, tak to je u mužskýho tenisu kumšt, to snad uznáš i ty, Ňiňo.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist