Madrid je dalším turnajem, kde se bude testovat elektronické ověření dopadu míčku na antuce

  • Letošní ročník Mutua Madrid Open, turnaje zastřešujícího podniky ATP Masters 1000 a WTA Premier Mandatory, bude dalším místem, kde se bude testovat elektronické ověření dopadu míčku na antuce. Tenisté se tak letos v Caja Mágica nebudou muset spoléhat pouze na verdikty umpirového sudího a lajnových rozhodčích.
    19. 2., 09:15 | Aktuality |  8 komentářů
    Ilustrační fotografie 
     

Technologie od společnosti FOXTENN bude k dispozici na třech největších dvorcích - Manolo Santana Stadium, Arantxa Sánchez-Vicario Stadium a Stadium 3, které disponují zatahovací střechou. Elektronické ověření dopadu míčku si mohou tenisté na těchto kurtech vyžádat ve všech zápasech dvouhry, čtyřhry i kvalifikace, a to v neomezeném počtu.

Donedávna si mohli tenisté maximálně nechat zkontrolovat dopad míčku umpirovým sudím, museli se spoléhat na jeho verdikt a často se stávalo, že s ním nesouhlasili. Tuto povinnost už umpirový rozhodčí mít nebude.

O elektronickou kontrolu na nejpomalejším tenisovém povrchu usilovali fanoušci i samotní hráči, ale až do ledna, kdy ATP schválila testování, marně.

Madrid bude jediným velkým turnajem, kde se bude nová technologie v průběhu antukového jara testovat. Elektronické ověření se zkoušelo už loni na vybraných challengerech a momentálně je k dispozici tenistům startujícím v Rio de Janeiru.

"Rozhodně to hráčům značně pomůže. Jsem rád, že jsme se konečně dočkali i na antuce, bylo to potřeba," řekl ředitel madridského turnaje a stále aktivní španělský tenista Feliciano López.

Ondřej Jirásek, TenisPortal.cz
 
Ke komentování musíte být přihlášen(a). Prosím přihlašte se zde.
 
  • Komentáře (8)
19.02.2020 11:32Od: FulnekUltras logický vývoj ke kontinuálnímu elektronickému checkingu
na Měsíci už jsme byli dávno
[ Reagovat ]
19.02.2020 10:05Od: Krisboy
F.Lopez je ředitelem turnaje??? To je dost neobvyklé, když ještě stále aktivně hraje...asi už hraje jen tak ze setrvačnosti, nebo chce překonat nějaký gs rekord...?
[ Reagovat ]
19.02.2020 10:38Od: misoSK
Aj Tommy Haas bol riaditeľ turnaja v IW počas aktívnej kariéry. Feliciano má stále solídny renking a vlani získal titul na 500-ke, tak prečo končiť?
[ Reagovat ]
19.02.2020 10:44Od: Krisboy
Jistě, když to zvládá, ať hraje co nejdéle. Já se jenom divím, protože jsem myslel, že šéfem Madridu je Tiriac.
[ Reagovat ]
19.02.2020 09:25Od: Betfair
V neobmedzenom pocte? To je divne rozhodnutie
[ Reagovat ]
19.02.2020 10:55Od: tommr
taky se divím. Někteří hráči toho můžou zneužívat a vyžadovat přezkoumání po každým míčku v jejich neprospěch ...
[ Reagovat ]
19.02.2020 11:33Od: FulnekUltras
myslím, že umpire je když tak bude krotit
[ Reagovat ]
19.02.2020 16:55Od: Kamilos88
To si nemyslím. Umpire to zapne max při těsných míčích. Pokud bude otisk 30 cm v kurtu, tak by ten hráč ze sebe dělal maximálně šaška.
[ Reagovat ]
 
 
 
 
TOPlist